MICHAEL GREEVE VOOR TWEEDE KEER OP RIJ DE BESTE IN GROTE PRIJS VAN ALBERGEN

Gerco Schröder dichtbij overwinning

Gerco Schröder met Glock's Galanda

TUBBERGEN – Gerco Schröder was zondag dicht bij de overwinning in de Grote Prijs van Albergen. Maar ook de thuisrijder moest uiteindelijk zijn meerdere erkennen in Michael Greeve, die de hoofdrubriek van het concours van Het Twentse Ros uit Albergen net als vorig jaar op zijn naam schreef.

Schröder waagde met de dertienjarige bruine merrie Glock’s Galanda (v. Lexicon) een dappere poging de ruiter uit Veeningen van de troon te stoten, maar net zo min als van nog eens achttien andere combinaties sorteerde het niet het beoogde effect. De thuisrijder kwam uiteindelijk op de finish 0,52 seconde te kort om de leiding van de Drent over te nemen. 

Hessel Hoekstra derde
Enkele ritten voor Gerco Schröder slaagde Hessel Hoekstra er met zijn tien jaar oude voshengst Jayton (rechts, v. Ludwigs As) ook al niet in verder te komen dan de op dat moment tweede plek, die bij het afsluiten van de markt een derde prijs waard bleek. De ruiter van Stal Wiefferink was 1,39 seconde minder snel dan Michael Greeve, die met zijn negenjarige ruin Kannanton Z (v. Kannan) de kortste weg naar de eindstreep vond.

Achter Willem Verdonk met Excellent was Matt Garrigan met EIC Ambiance du Seigneur goed voor de vijfde plek. Met Grace tekende hij na Bert-Jan Zuidema met Lambiek ook nog voor de zevende positie. Caroline Müller was de achtste en laatste foutloze met Corlou. Pim Mulder met Dunaghmore en Conor Drain met Jasmin maakten de top tien vol.

Mooie opsteker
Michael Greeve (hiernaast) was uiteraard in zijn nopjes met zijn triomf in de René Viscaal In Memoriam gedoopte Grote Prijs over 1,40 meter met barrage. “Mooi dat het lukte met een relatief nog onervaren paard. Ik heb hem sinds een half jaar op stal en dit is een mooie opsteker. Kannanton is vandaag weer een beetje in de rangorde geklommen. Ik verwacht dat hij nog wel verder hogerop kan, vooral door zijn instelling en voorzichtigheid.”

Komende week probeert Greeve zich ook te manifesteren tijdens het NK in Deurne. “Daar probeer ik het vooral met mijn negenjarige Denver. Dat maar eerst afwachten en daarna komen er onder meer in Mannheim en Kronenberg een paar leuke landenwedstrijden op drie sterrenniveau aan.” 

Leerzame hindernissen
Over het evenement op Tubbergse grond niets dan lof van de winnaar. “Het is een prachtig concours. Ik kom en rijd hier graag. De ring ligt er geweldig bij en de mensen hier weten precies waarmee ze bezig zijn. Ook het parcours was prima. Zo’n muurtje en die bushhindernis kom je niet elke gedag tegen. Er stonden hier trouwens alle dagen leerzame hindernissen en dat is voor ruiters een meerwaarde.”

Hoewel liefst twintig van de 65 starters de barrage haalden, was van een te gemakkelijke opgave bepaald geen sprake. De parcoursbouwers Jos Brinkman, Willem Schepers en Jeroen van der Kolk schotelden de ruiters meer dan voldoende stof tot nadenken voor. Het relatief hoge aantal foutlozen gaf vooral het hoge niveau van het deelnemersveld aan.

Zeges amazones
De eerder op de dag verreden rubrieken eindigden in een zege voor amazones. De tegenwoordig vanuit Borne opererende Zoe Osterhoff was de beste over 1,35 meter met twee fasen met haar ruin It’s a Miracle. Bert-Jan Zuidema werd tweede met de merrie Kubalia en verwees haar voormalige stalgenoot Matt Garrigan met de ruin Lincoln EB naar de derde positie. De vierde en vijfde stek waren voor respectievelijk Ismail Elboraie met de ruin Incredible Z en Maurice Stevens met de merrie Kivora.

Valeria Gineva was met de hengst Gladiator succesvol over 1,30 meter met twee fasen. Chantal Leusink mocht met de merrie Kinkie de tweede prijs afhalen en Jarno Hesselink mocht zich met zijn ruin Mister Medal als derde opstellen voor de ereronde. Jente Hollander bleef met de merrie Lullaby B. Berber Dijkman op de merrie My Touch van ’t Santbosch voor in de strijd om plaats vijf.

Meer Concours Twentse Ros

TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
Met Michael Greeve, Willem Greve, Hessel Hoekstra, Marc Houtzager en Gerco Schröder als kartrekkers mag het concours van Het Twentse Ros zich in de... (10-04-2025)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt uit naar een opnieuw succesvolle editie van het concours van Het Twentse Ros uit Albergen. Het evenement wordt van... (09-04-2025)
Lars Schröder boekte zaterdag zijn tweede zege tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen door met de ruin Vagabond S de eerste plaats over 1,... (21-04-2024)
TUBBERGEN – De eerste twee dagen van het concours van Het Twentse Ros uit Albergen werden gedomineerd door ruiters die luisteren naar de naam... (18-04-2024)
Ties Oude Geerdink zorgt zaterdag en zondag tijdens het concours van Het Twentse Ros voor de muzikale sfeer in de grote tent op het concoursterrein... (16-04-2024)
Voor Jesper Romp betekent het concours van Het Twentse Ros op de fraaie accommodatie van de BWG Stables een korte terugkeer naar de plek, waar hij... (15-04-2024)