Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij paardensportliefhebbers in de regio in prima aarde gevallen. Nadat de klassieker CSI Twente na vijftig jaren vol traditie is opgehouden te bestaan, streven de broers Schröder ernaar een evenement met als afsluiting de Grote Prijs van Twente nieuw leven in te blazen.
Vanaf dit jaar kent Jumping Schröder niet meer de toevoeging Tubbergen, maar wordt die plaatsnaam ingeruild voor die van Twente. Ook komt er onder zelfde titel een jaarlijks indoorconcours bij in de Ankerhal van Saasveld.
Gerco Schröder: “Voor ons betekent het dat we ons concours een nog wat vaster karakter gaan geven. Tot nu toe was het voor ons vooral hobby. We proberen op alle fronten de juiste mensen op de goede plek te krijgen. Daarom is Horst in het Veld nu de nieuwe voorzitter en zijn Tom en Rik Leuveld van de Ankerhal er in het bestuur bij gekomen. We zijn blij dat Jesper Romp zich als deskundige met zijn bedrijf bezig blijft houden met de bodem en dat Tom Brinkman de leiding houdt over de wedstrijdorganisatie.”
Stap voor stap hoger
Het outdoorconcours, dat van 5 tot en met 8 juni op de agenda staat, krijgt nog de status van een wedstrijd op twee sterrenniveau. “Maar we hopen het wel de uitstraling mee te geven van een evenement op een hoger plan. We doen dat stap voor stap. Als mensen enthousiast zijn, en dat lijkt zo, is het aan ons om er een goed concours neer te zetten en dat waar te maken. Van daaruit moeten we doorgroeien.”
Vermoedelijk in de tweede week van november wordt voor het eerst een indoorversie van Jumping Schröder Twente afgewerkt. Dat gebeurt in de Ankerhal van Saasveld. Tom Leuveld daarover: “Het gaat sowieso door, maar in welke vorm precies kunnen we op dit moment nog niet zeggen. Er zijn enkele opties en het is mede afhankelijk van de internationale kalender wat daar uitkomt. We gaan kijken hoe het bevalt, maar denken dat het een heel mooie toevoeging kan zijn van Jumping Schröder.”