TWEE ZEGES VOOR NATIONAAL KAMPIOEN BIJ SECTOLIN SPRINGEN IN ‘EIGEN‘ HAAKSBERGEN

Willem Greve sterk op oude grond

Foto's Willem Greve met Rockit-K van 't Kattenheije en (onder) Mayke Leusink met Nikita L © Marjon Hoen

HAAKSBERGEN – Willem  Greve vertoefde woensdag weer even op vertrouwde oude grond en maakte maar meteen van de gelegenheid gebruik om tijdens het Sectolin springen bij de Sterruiters in Haaksbergen twee rubrieken op zijn naam te schrijven.
 

De nationaal kampioen uit Markelo toonde zich met de achtjarige bruine hengst Rockit van ’t Kattenheye (v. Cornet Obolensky) de sterkste over 1,35 meter, waarin hij negen opponenten het nakijken gaf. Vasco Campana bezette op 1,4 seconde van Greve de tweede positie met J.Kilermo en Steven Veldhuis nam de derde plek voor zijn rekening met Jadessoh 2.

Ook over 1,20 meter bleek Willem Greve niet te kloppen. Op de zevenjarige schimmelmerrie Ninja Zamorata ZL (v. Berlin) had hij een voorsprong van 0,96 seconde op nummer twee Roderick van den Engh met Olinda. Hier was de derde positie voor Josta van Straaten met Kelleza-S.

Mooi en leuk opgezet
Willem Greve komt altijd graag naar Haaksbergen. “Het is een mooi en leuk opgezet concours. Het is er altijd fijn rijden. Ik had een paar jongere paarden bij me en daarvoor is een wedstrijd als deze belangrijk om aan de gang te komen, ongeacht het resultaat dat het oplevert. Het was hun eerste wedstrijd buiten. De bodem was nu wat los, omdat een sproeier kapot was, maar ze doen er bij de Sterruiters alles aan om het dan toch goed voor elkaar te krijgen. Mooi dat er nog steeds vrijwilligers zijn die het willen organiseren. Het is gewoon een belangrijk concours voor deze regio. Ik ben er nog altijd gewoon lid en dan is het elke keer weer plezierig om veel bekende gezichten te zien.”

In het eerste weekend van april wacht voor Willem Greve zijn eerste deelname aan de finale om de Wereldbeker in het Zwitserse Basel. Daar komt hij in actie met zijn twee toppers Highway TN NOP en Grandorado TN NOP. Beide hengsten zijn zaterdag nog even te bewonderen in de jaarlijkse hengstenshow van Team Nijhof in het Gelderse Geesteren, vanaf 14.00 uur bij PSC Lichtenvoorde aan de Weijenborgerdijk 34 in Vragender.

Mayke Leusink
Mayke Leusink (hiernaast) nam met de schimmelmerrie Nikita L de eerste prijs in ontvangst na de rubriek over 1,30 meter. De jonge amazone uit Rekken verwees Jesse Luther met Kanyon, Lars Wigger met Lerado, Josta van Straaten met Lichelle-S en Cas Hoogendoorn met A Quite naar de plaatsen twee tot en met vijf.

Over 1,10 meter werd de eerste plek bezet door Malyn Branderhorst op Lunabanta. Bas van den Burg met Ocean en Hilde Woudstra met Nemesia boden  haar het meest weerstand.
Eva Tarakina had ondanks een springfout voldoende aan 70 stijlpunten om de winst op te eisen in de rubriek over 1,00 meter.

Meer Springen

TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)