ERMELO – Lars Schröder veroverde vrijdag met zijn tienjarige donkerbruine merrie Casalla Tendra PS (v. Casallco) zilver in de strijd om de nationale titel over 1,35 meter. Voor Jessie Wiefferink was er brons over 1,40 meter met haar achtjarige bruine merrie Arhaya Z (v. Andiamo).
Met een verschil van 0,59 seconde hoefde Lars Schröder op het nationaal hippisch centrum in Ermelo alleen Janneke Boonzaaijer met I’m Special NOP voor te laten gaan. De jonge Tubbergenaar keek na afloop tevreden terug op zijn optreden. “Het ging heel goed, ik ben hartstikke tevreden. Casalla is super voorzichtig en erg intelligent. Ze weet precies waar de latjes liggen.”
Twee weken geleden won de zoon van Ben Schröder tijdens The Dutch Masters in Den Bosch al de finale van de strijd over 1,35 meter bij de regioruiters. Het kan hem niet verleiden tot al te hoge verwachtingen. “Van de zomer had ik haar in Zuidwolde voor het eerst mee. Ik kijk gewoon hoe het gaat en ga me niet op specifieke doelen focussen. Het NK outdoor sla ik over. Ik weet niet of ik daar al echt klaar voor ben en het moet wel zin hebben als je daaraan meedoet. Ik heb een paar fijne paarden en wel veel zin in het buitenseizoen. Ik probeer gewoon het beste eruit te halen.”
Mooi bij Peter Olthof
Onder de hoede van Peter Olthof voelt hij zich prima op zijn gemak. “Het gaat heel mooi bij Peter. Hij was er vandaag ook bij omdat mijn vader nog in Spanje zit bij MET Oliva.” Ook over 1,40 meter haalde Lars Schröder, nu met de elfjarige vosruin EIC Ambiance du Seigneur (v. Aganix de Seigneur) de barrage. Na een springfout moest hij tevreden zijn met de twaalfde plek. In deze strijd reed Jessie Wiefferink fraai naar de derde plaats op Arhaya Z in de extra omloop, waarin liefst veertien kandidaten voor de titel overbleven.
De amazone uit Wierden: “Echt heel leuk. Er waren er super veel in de barrage. Ik dacht eerst: dat wordt nog wat, maar het ging erg lekker. Het was een mooi basisparcours, dat liep al heel fijn. In de barrage wilde bijna iedereen denk ik wat sneller, waardoor ik nogal wat fouten werden gemaakt. Ik ben rustig begonnen op 1 en heb geprobeerd de bochtjes vloeiend te nemen. Aan het eind kon ik nog wat gas geven en ik was snel genoeg om een medaille te pakken.”
Arhaya Z rijdt ze al sinds het begin van het binnenseizoen, nadat de merrie eerder onder het zadel liep bij Hessel Hoekstra. “Omdat Hessel vaak weg was, mocht ik haar overnemen. Ze heeft echt een heel goede instelling en wil altijd haar best doen. Als ze de ring inkomt, strijdt ze altijd om foutloos te springen.”
Dag toch al niet stuk
Voor Jessie Wiefferink kon in Ermelo de dag toch al niet stuk, want in de ochtend won ze tijdens de TCN Jumping Tour in Rijssen al de rubriek voor vijfjarige paarden met Prelude (v. Carrera VDL). In Ermelo slaagden ook Femke Meenhuis met Humphrey VDD, Mauke Leusink met Galobke Z en Joanne Hietbrink-Wes met Koh-I-Noor erin over 1,40 meter de barrage te bereiken. Ze eindigden respectievelijk als zesde, negende en tiende. Rutger Gieske greep de titel met Lucy M.
Femke Meenhuis finishte met de merrie Netflix EB ook nog als achtste in de titelstrijd over 1,30 meter. Joanne Hietbrink-Wes werd tiende met de merrie De Reygers Mory . De titel ging naar Renate Beuving met Miss Congeniality HG.Oklahoma G
Over 1,20 meter legde Jesse Berkers met de hengst Oklahoma Vg beslag op de zesde plaats. Merle Bodde volgde in zijn spoor met de ruin Just Kharley als zevende en Mayke Leusink werd achtste met de merrie Nikita L.
Foto Jessie Wiefferink met Arhaya Z © Digishots.nl