BEEKBERGEN – De Hongaar Martin Hölle veroverde zondag in Beekbergen met overmacht zijn vijfde wereldtitel tweespannen op rij. Stan van Eijk eindigde achter de Brit Roger Campbell als derde tijdens het WK in eigen land op de terreinen van Riant van de familie Tergouw. Ook het Nederlandse team pakte brons.
Stan van Eijk bleef met een strak gereden ronde foutloos en scoorde alleen 5,76 strafpunt voor het overschrijden van de toegestane tijd. De in Nederland wonende Martin Hölle stond bij het binnenrijden van de vaardigheid 28 strafpunten los op Roger Cambell. Hij liet alle ballen liggen en behaalde 7,56 strafpunten voor tijd, royaal voldoende voor de overwinning. Wat een overmacht!
Rollercoaster
“Deze week was een rollercoaster”, liet bronzen medaillewinnaar Stan van Eijk na afloop weten. “Als Nederlander op een WK in Nederland, waar zóveel thuis supporters zijn, waar alles zó goed geregeld is en waar het dan ook nog voor mezelf en voor het Nederlandse team samenkomt, daar ben ik heel, héél blij mee. Gelukkiger kan ik niet zijn.”
Hij vervolgt: “Ik heb dit jaar behoorlijk wat moeite gehad met de marathons. Maar in Bornem won ik, dus ik ging met een iets beter gevoel naar het WK deze week. Maar in de eerste paar hindernissen had ik mijn handen vol, het was écht een rollercoaster! Mijn doel voor de toekomst? Eerst Roger verslaan en dán Martin, haha!” Van Eijk kwam nog heel dicht bij zilver.
Bescheiden rol
Voor de twee menners uit onze regio was een bescheiden rol weggelegd. Mathijn Wevers deed het verdienstelijk als debutant, maar moest genoegen nemen met de 47ste plaats in het eindklassement. Rens Egberink startte als lid van TeamNL. De Bentheimer moest op alle drie onderdelen genoegen nemen met het schrapresultaat. Hij werd uiteindelijk teleurstellend 73ste. Het tweede teamlid Erik Evers bezette de achtste plek.
Een kleine 30.000 liefhebbers bezochten de afgelopen dagen het WK-terrein in Beekbergen. Mieke van Tergouw: “We organiseren al tientallen jaren een internationale wedstrijd, maar dit WK was echt de kers op de taart. Ik ben zelf ook kritisch op andere evenementen, dus wilde ook echt een goed WK neerzetten. Dankzij het grote team achter de schermen is dat gelukt. Waar ik het meest trots op ben? Op mijn vader. Hij was de grondlegger van Riant en hoe mooi is het dat we dan nu dit WK hier mochten organiseren.”
Eindstand individueel
1) Martin Holle (Hon) 131,19 strafpunt
2) Rodger Campbell (Gbr) 151,31
3) Stan van Eijk (Ned) 151,59
8) Erik Evers 159,71
33. Frank van der Doelen 173,72
44. Anna de Ronde 177,91
47. Mathijn Wevers 180,07
62. Sanny Hagen-Dijkhuis 196,50
73. Rens Egberink 205,44
Eindstand landenteams
1. Hongarije 286,61
2. Groot-Brittannië 305,66
3. Nederland 311,30
Foto onder: Nederland pakte brons met tweede van rechts Rens Egberink. Foto © Wil Smeets.