TOP DRIE NA GESLAAGDE CROSSCOUNTRY MINDER DAN VIER STRAFPUNTEN VAN ELKAAR INN MILITARY BOEKELO

Spanning op slotdag verzekerd

Laura Collett verstevigde in de crosscountry haar leidende positie met Dacapo. Foto © Ashley Claus.

BOEKELO – De 53ste editie van Military Boekelo-Enschede is verzekerd van een spannende ontknoping. De top drie van het klassement bestaat uit combinaties die zich op minder dan vier strafpunten van elkaar bevinden. Op de posities twee tot en met zeven staan op de slotdag zelfs zes deelnemers op minder dan een springfout van elkaar.

Laura Collett, in 2019 al eens winnares in Boekelo en bij de recente Olympische Spelen in Parijs goed voor goud met het Engelse team en brons individueel, versterkte haar leidende positie in de uitstekend verlopen crosscountry en heeft nu 25,3 minuspunt. Met Dacapo liet ze weliswaar 1,86 strafpunt noteren, maar nummer twee van de dressuur Julia Krajewski uit Duitsland (28,8) zakte met Nickel 21 een plek, omdat de winnares van 2018 in Boekelo werd gepasseerd door de Britse Sarah Bullimore met Corimoro (27,0).

Laura Collett keek met plezier terug op haar optreden in de cross. “Dacapo is sowieso een enorme liefhebber van deze wedstrijd en ook vandaag ging het weer super met hem. Hij heeft alleen niet zo’n geweldige geschiedenis in het springen, al wordt het wel steeds beter. Maar het zal hoe dan ook nog best spannend worden.”

Uiteraard was ook de nummer twee Sarah Bullimore als niet-teamrijder voor Engeland in haar nopjes. “Na een wat mindere periode ben ik weer lekker aan het opbouwen. Mijn paard is nog erg jong, dus ik had niet zo veel van hem verwacht in zijn eerste lange vier ster. Alles wat hij morgen doet, is goed.”

Na Krajewski volgen voorlopig de Fransman Benjamin Massie met Figaro Fonroy (30,2), de Amerikaanse Hallie Coon met Cute Girl (30,4), tweevoudig winnaar (2017 en 2022) Tim Price uit Nieuw-Zeeland en de Duitser Calvin Bockmann met Altair de la Cense (beiden 30,6). Bullimore en Coon vormden met de Ierse Susannah Berry op Clever Trick (nu achtste), de Zwitser Robin Godel op Global DHI (negende) en de Brit Daniel Alderson op Blarney Monbeg Pepper (achttiende) het vijftal combinaties dat de cross binnen de tijd afrondde. 

Op koers voor derde titel op rij

In de strijd om de nationale titel deed Janneke Boonzaaijer prima zaken met I’m Special NOP. Ze schoof van de zestigste plek op naar de 28ste plaats met 43,6 minuspunt. Ze heeft een flinke voorsprong op Beau Posthumus met Smokie (41ste met 55,2) en Stephan Hazeleger met Gold Rush (57ste met 71,8 minuspunt). Ze ligt daarmee stevig op koers voor haar derde Nederlandse kampioenschap, waarvan het tweede met I’m Special op rij.

Het leidde tot een verrassende reactie van de amazone uit Heerde. “Ik ben wat langzamer begonnen om een beetje af te tasten wat de conditie van de bodem was. Als ik zie hoe die zich heeft gehouden, baal ik er achteraf wel een beetje van dat ik niet sneller heb gereden aan het begin. Ik had het echter nog leuker gevonden als het in het klassement om het NK nog wat spannender was geweest. I’m Special is een goede springer, maar dat is natuurlijk nog geen garantie voor de overwinning.”

Ierland gaat na de crosscountry stevig op kop in het landenklassement. Het kwartet van de Verenigde Staten is de belangrijkste concurrent in de strijd om de zege in Boekelo, Nieuw-Zeeland staat derde. Nederland is tiende. Van de winst in de finale van de FEI Nations Cup waren de Fransen al voor ‘Boekelo’ verzekerd.

‘Geweldig verlopen’
Van de 93 gestarte combinaties op zaterdag haalden er uiteindelijk 72 de finish. Drie deelnemers, onder wie de in de dressuur als negende geëindigde Engelse Izzy Taylor, trokken zich al voor de rit door het terrein terug. Sportief gezien verliep het meest selectieve onderdeel naar wens. Er deden zich geen noemenswaardige valpartijen voor op het traject, dat in de beginfase met drie hindernissen was ingekort. Een keuze, waarmee ook parcoursbouwer Andrew Ditcham prima kon leven. De Engelsman na afloop: “Het is geweldig verlopen vandaag, ik ben daar enorm tevreden over.”

Dat waren ook de ruiters, die tijdens de persconferentie achter de tafel plaatsnamen. Zoals Laura Collett, toch al een groot fan van het Twentse evenement. Zij: “De organisatie heeft er echt alles aan gedaan om voor ons een zo goed mogelijke crosscountry neer te zetten en daar is ze absoluut heel goed in geslaagd.”

Sarah Bullimore sloot zich er graag bij aan. “Ik zat als individuele starter vrij ver achterin het veld, maar de bodem was gewoon nog prima. Het was heel goed te doen.”

STARTLIJSTEN EN UITSLAGEN

Foto onder: Janneke Boonzaaijer lijkt met I’m Special NOP op weg naar haar derde nationale titel op een rij. Foto © Ashley Claus.
 

Meer Eventing

»
BOEKELO – In de hospitality-tent van ACSI presenteerde de onlangs opgerichte Stichting Eventing Fonds Nederland (EFN) zich zaterdag tijdens Military... (13-10-2025)
»
BOEKELO – Sterre van Houte is zondag met Crossborder Radar Love nationaal kampioen eventing geworden. Bij het afsluitende bleef de 21-jarige amazone... (12-10-2025)
»
BOEKELO – Nog 72 combinaties maken zondag vanaf 11.15 uur hun opwachting in de springproef van Military Boekelo-Enschede. (12-10-2025)
»
BOEKELO – Sterre van Houte begint zondag aan het afsluitende springen bij Military Boekelo-Enschede met een riant uitzicht op het veroveren van een... (11-10-2025)
»
BOEKELO – Net als een jaar eerder begint de recent tot Europees kampioene gekroonde Engelse amazone Laura Collett met haar elf jaar oude bruine ruin... (11-10-2025)
»
BOEKELO - Van bijna de helft van de zeven Nederlandse deelnemers aan Military Boekelo-Enschede staan de stallen van hun paarden in Twente. Van Houte... (10-10-2025)
»
BOEKELO – Ruiters van teams uit acht landen hebben op de tweede dag van de dressuur tijdens Military Boekelo-Enschede zoals verwacht de top van het... (10-10-2025)
»
BOEKELO – De Duitse amazone Pia Leuwer voert na de eerste dressuurdag van Military Boekelo-Enschede het tussenklassement aan. Op haar dertienjarige... (09-10-2025)
»
BOEKELO – In totaal 90 paarden, die woensdag werden aangeboden voor de veterinaire keuring, zijn fit verklaard om deel te mogen nemen aan de 54ste... (08-10-2025)
»
BOEKELO - Iris Pinkster kreeg woensdagmiddag op het hoofdterrein van Military Enschede-Boekelo de verrassing van haar leven. De paardentandarts uit... (08-10-2025)
»
VASSE – De SGW Vasse van 2025 gaat de boeken in als zeer nat. Toch hield de zandbodem zich vorig weekeinde goed. Er hoefde alleen een klein stukje... (05-10-2025)
»
VASSE – Een week voor de Military Boekelo-Enschede staat met de samengestelde wedstrijd (SGW) van de Bosruiters in Vasse een leuk voorproefje op de... (02-10-2025)
»
BOEKELO - Met liefst vijf deelnemers die tot de top tien van de wereld behoren lijkt Groot-Brittannië het meest kansrijk om de winnaar of winnares... (02-10-2025)
»
BOEKELO – Voor veel deelnemende combinaties zal de 54ste editie van Military Boekelo-Enschede onder aanvoering van de kersverse Europees kampioen... (26-09-2025)
»
BOEKELO – De organisatie van Military Boekelo-Enschede maakt zich op voor de 54ste editie van het internationaal veel aanzien genietende evenement in... (14-09-2025)
»
LE MANS - Lieve van Houte eindigde dit weekend bij het EK eventing voor ponyruiters in Le Mans als beste Nederlandse deelnemer op de keurige negende... (03-08-2025)
»
ORP LE GRAND – Nina Hut presteerde afgelopen weekend prima in de korte CCI3* in het Belgische Orp le Grand. Met de door haar schoonvader Hendrik van... (06-05-2025)
»
BOEKELO – De organisatie van Military Boekelo-Enschede kan terugkijken op een prima verlopen 53ste editie van het evenement. De eindbalans leverde... (14-10-2024)
»
BOEKELO – De 53ste editie van Military Boekelo-Enschede is gewonnen door Julia Krajewski. De Duitse, in Tokyo in 2021 de eerste vrouwelijke Olympisch... (13-10-2024)
»
BOEKELO - Om half drie zaterdag klinkt voor Nina Hut en haar dertienjarige bruine ruin Carthageno (v. Chelltago Z) het beginsignaal voor het debuut... (12-10-2024)