RUITER UIT MARKELO SCHRIJFT GESCHIEDENIS MET ZEGE IN GROTE PRIJS DUTCH MASTERS 

Droom komt uit voor Willem Greve

Willem Greve met Highway TN NOP © Willem Pfeiffer

DEN BOSCH - Het dak ging er zondag af in de volgepakte Brabanthallen van Den Bosch tijdens de Grote Prijs van The Dutch Masters. Willem Greve toonde eens te meer aan behalve over puike ruiterkwaliteiten ook over stalen zenuwen te beschikken. Met zijn topper Highway TN NOP zegevierde hij als snelste foutloze deelnemer van negen kandidaten voor de eindzege.

Willem Greve (Markelo) schreef zondagmiddag in de Brabanthallen geschiedenis door als eerste Nederlander een Grand Prix van de prestigieuze Rolex Grand Slam te winnen. Op de finish was Greve met zijn vlijmscherpe en snelle hengst Highway TN NOP vierhonderdste sneller dan de Zweedse nummer 1 van de wereld Henrik von Eckermann. Ook Harrie Smolders deed ook een geweldige poging om de Zweed te kloppen en moest bijna een seconde toegeven en werd daarmee wel fantastisch derde met zijn crack Uricas van de Kattevennen.

Heel trots op Highway
Een droom die uitkomt om hier geschiedenis te schrijven”, reageert winnaar Greve. “Ik kan het nog niet geloven. Ik ben heel veel dank verschuldigd aan mijn paard, de mensen achter Highway en het team om mij heen. Dat ik hier geschiedenis mag schrijven is een droom en ook Highway TN is voor mij een droom. “Mijn barrage liep op de eerste twee hindernissen heel goed en de roll backs daarna waren heel vlug. Ik kon echt gaan voor de laatste afstand naar de laatste hindernis. In de laatste wending maakte ik het verschil. Ik had niet verwacht sneller te zijn dan Henrik von Eckermann. Ik voelde onderweg dat ik iets langzamer was. Maar mijn paard geeft nooit op. We vochten tot het laatst. Het was goed genoeg. Ik ben heel trots op Highway TN NOP. Dromen komen uit.”

Tekst gaat verder onder foto, waarop een emotionele Willem Greve in de armen valt van Jeroen Dubbeldam, de nieuwe toernooidirecteur in Den Bosch. Foto © Remco Veurink/The Dutch Masters.


Team Nijhof

Willem Greve roemde na zijn overwinning, de eerste voor Nederland van de 35 verreden Rolex Grand Prix, de mensen en het team om hem heen en de mensen achter Highway TN NOP: de familie Nijhof uit het Gelderse Geesteren, die vrijdagavond tijdens het evenement in Den Bosch werd gehuldigd als ‘Paardenman van het Jaar’ voor hun verdiensten voor de sport en de fokkerij in Nederland.

Greve, die vorig jaar met Highway TN NOP doorbrak met het winnen van de Grote Prijs van Rotterdam, hoort nu bij de allerbeste combinaties ter wereld. In de RAI waren ze eind januari tweede in de wereldbekerwedstrijd van Jumping Amsterdam. “Highway heeft zich super ontwikkeld de laatste jaren in de schaduw van Zypria, waarmee ik de Spelen van Tokio reed en van mijn andere toppaard Grandorado TN NOP. Achteraf is dit het perfecte pad geweest voor Highway om nu op zijn twaalfde jaar te pieken”, roemt Greve zijn winnaar, waarmee hij met de winst in Den Bosch 330.000 euro verdiende. Op de FEI wereldranglijst klimt Greve gestaag door en staat nu op plaats 30.

Willem Greve reed als negende en laatste de winnende barrage. Brabander Harrie Smolders zette enkele minuten daarvoor de Brabanthallen al op zijn kop door een geweldige aanval te doen op de toptijd van de Zweed Henrik von Eckermann, de nummer 1 van de wereld. Met een geweldig springende Uricas van de Kattevennen kwam Smolders op de finish slechts 0.92 seconde tekort.

Zege Frank Schuttert
Frank Schuttert deelde zondag de zege over 1,45 meter op tijd met zijn negenjarige vosmerrie Panama van ’t Roosakker (v. Echo van ’t Spieveld) met de Belg Pieter Clemens op Big Beauty Z.
Beiden noteerden met exact 50,91 seconde exact dezelfde tijd.
Schuttert legde zaterdag met zijn elfjarige bruine merrie Isis (v. Cardento 633) beslag op de zesde plaats in de rubriek over 1,55 meter met barrage. De winst was voor Maikel van der Vleuten met zijn veertienjarige bruine ruin Beauville Z NOP (v. Bustique).

Willem Greve noteerde met de negenjarige vosmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’Arsouilles) een tiende positie in de proef over 1,50 meter met barrage. De overwinning was voor Marlon Modolo Zanotelli, die met Cornest van de drie overgebleven kandidaten als enige alle balken in de lepels liet liggen.

Onderste foto van Frank Schuttert met Panama van 't Roosakker © Ashley Claus.

Meer Springen

TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)
Van woensdag 3 tot en met zondag 7 juni staat op de terreinen van de BWG Stables de tweede editie van Jumping Schröder Twente op het programma. Er... (26-05-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra overtuigde donderdag en zaterdag tijdens het CSI2 De Peelbergen in het Limburgse Kronenberg met zijn nieuwste troef, de... (24-05-2026)
DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)