OOK RENS GROOTELAAR EN NIAMH OLDE KEIZER KAMPIOEN VAN OVERIJSSEL

Femke Meenhuis: regiotitel 1,30 meter

Foto's Femke Meenhuis met Humphrey en onder Rens Grootelaar met Bhutterfly © KNHS Overijssel

BENTELO – Door als enige in beide omlopen foutloos te blijven met haar elfjarige bruine ruin Humphrey VDD (v. Nabab de Reve) veroverde Femke Meenhuis zaterdag in Bentelo de springtitel van de Regio Overijssel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter.

De amazone uit Weerselo verwees Jarno Hesselink met Mister Medal en Rob Scherphof met Loverboy naar het zilver en het brons. “We zijn de laatste tijd echt een team geworden”, prees Femke Meenhuis na afloop haar ruin. “Ik heb hem nog niet zo heel lang en we hebben überhaupt nog nauwelijks in deze klasse gereden. Humphrey doet alles voor je, helpt overal mee en is meedenkend.”

Bij het NK op donderdag 24 augustus hoopt ze opnieuw hoge ogen te gooien. “We gaan alles geven om dan weer de titel op onze naam te schrijven, maar ik weet ook dat iedereen die dan meedoet dat wel wil”, aldus de nuchtere Femke Meenhuis. “Het is namelijk erg leuk om alles eruit te halen en te kijken hoever je kunt komen.”

Er iets naast
De amazone, die in Weerselo bij Stal De Sjiem paarden rijdt van Jeroen Dubbeldam en Annelies Vorsselmans, staart zich echter niet blind op een carrière in de paardensport. Aan het ROC in Hengelo volgt ze de MBO-opleiding interieuradviseur. “Ik denk wel dat ik verder wil in de paardensport, maar ik wil er wel iets naast hebben voor het geval me dat niet goed genoeg lukt.”

Over 1,35 meter ging Claudia Morsink met twee paarden de strijd aan met Hans van der Kolk, die Exclusive zadelde. De amazone moest zich tevreden stellen met de tweede plek op Cointreau Z en de derde prijs met Caracas Z.

Over 1,20 meter greep Jonne ter Haar op Livio net naast de overwinning. Miranda Spronk ging haar voor met Rientjes Wezenberg’s Balou de Regor en werd ook nog derde met Rientjes Little Gaucho. Rens Grootelaar ging met Bhutterfly met de titel aan de haal over 1,10 meter. Lisa Schröder werd tweede met Mama Mia Picobello Z en Emma Noltes derde met Makkie.

De stijlrubriek over 1,00 meter ging naar Niamh Olde Keizer, die met Marquez liefst 90 punten scoorde. Suzet Willemsen met TRC Nike (85,5) en Lisa Joossen met Narcis l’Avenir (85) flankeerden haar bij de prijsuitreiking.

De organiserende vereniging De Hagmolenruiters kreeg na afloop, onder meer van de KNHS Regio Overijssel, veel lof toegezwaaid. Niet in het laatst ook, omdat de grasbodem in Bentelo zich prima hield onder de toch niet gemakkelijke omstandigheden. Parcoursbouwer Jacques Wilmink daarover: "Ik denk dat de bodem bij ons meer kan hebben dan de gemiddelde zandpiste."
 

Meer Springen

»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)