DE PEELBERGEN NEEMT ORGANISATIE OVER VAN MIERLO

Dit jaar toch een NK voor springruiters

ERMELO - Met de versoepeling van de coronamaatregelen is er ook ruimte gekomen om het Nederlands kampioenschap voor de springruiters alsnog te laten verrijden. Deze titelstrijd voor senioren, young riders, junioren en children staat op de agenda van 6 tot en met 9 augustus 2020. Plaats van handeling wordt de prachtige locatie van Equestrian Centre de Peelbergen in het Limburgse Kronenberg. 

Het NK springen is al jaren de traditionele opening van het Nederlandse buitenseizoen voor de springruiters. Ook dit jaar was het de bedoeling dat de vaderlandse springtop eind april af zou reizen naar Mierlo. Het hele seizoen liep echter anders door de uitbraak van het coronavirus. Door snel schakelen en handelen van meerdere partijen is er nu alsnog positief nieuws  voor de springruiters. Toen duidelijk werd dat er waarschijnlijk eerder mogelijkheden waren voor buitensportevenementen pakte het team van de Peelbergen de handdoek op en bood aan de organisatie van het NK op zich te nemen. 

Technisch directeur van de KNHS Maarten van der Heijden is blij met deze positieve wending. “Geweldig dat er na al deze zware maanden een partij is die dit NK op zo een korte termijn wil en kan realiseren. De Peelbergen is een schitterende locatie waar alle voorwaarden aanwezig zijn om een topkampioenschap te laten verrijden. Het team van de Peelbergen heeft samen met mensen uit de KNHS-werkorganisatie snel geschakeld en gehandeld waardoor dit mogelijk is. Ik kijk uit naar mooie springsport op het hoogste niveau in een unieke entourage. Tegelijkertijd is het belangrijk om te melden dat we samen met de organisatie van Mierlo uitkijken naar het NK in Mierlo 2021 waarin zij uitpakt met haar vijftigste 50ste editie!”

Flinke aderlating
Ken Ruysen, manager van de Peelbergen vult aan: “Dat de organisatie van CH Mierlo de 50ste editie van het NK noodgedwongen moest annuleren was een flinke aderlating. Het is altijd een hoogtepunt op de kalender en een evenement dat gedragen wordt door iedereen in onze sport. Nu er weer wedstrijden mogelijk zijn, willen we bij de Peelbergen graag dit jaar het NK alsnog laten plaatsvinden. In het belang van de sport en omdat er toch aardig wat vraag kwam vanuit de ruiters. We hebben de faciliteiten immers permanent beschikbaar om mooie, kwaliteitsvolle wedstrijden te organiseren.”

Ruysen denkt ook aan de jeugdruiters die mogelijk in hun laatste jaar zitten bij de children, junioren en young riders: “Voor de verdere ontwikkeling van de jeugdruiters willen we hen de kans bieden om toch een kampioenschap te rijden. Ook voor de topsport op seniorenniveau en voor de liefhebbers van de sport willen we het NK dit jaar niet verloren laten gaan. We zijn voornemens om binnen een week een definitief besluit te nemen over hoe we het NK vorm kunnen geven en wat op deze korte termijn haalbaar is. We zijn nu druk bezig om het budget rond te krijgen. We hebben er vertrouwen in dat we het budget met diverse hippische spelers en sponsoren sluitend kunnen krijgen en dat we een gelijkwaardige prijzenpot kunnen bieden als bij een gebruikelijk NK. In Mierlo is men gegarandeerd van een goed georganiseerd, mooi en gezellig kampioenschap. Wij gaan ons inzetten om daar eer aan te doen.”

Meer informatie over de exacte invulling van het programma, volgt spoedig. Zie ook www.peelbergen.eu  (Bron: KNHS)

Foto van Jeroen Dubbeldam met Roelofsen Horse Trucks Eldorado, winnaar van het brons in 2019 © www.fototrailer.nl 

Meer Springen

»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)
»
Bij het momenteel ontbreken van een voorzitter verdeelt Rob Scherphof de taken van preses van PSV Sint Joris samen met de andere bestuursleden Robert... (16-08-2025)
»
STEGEREN – Steven en zoon Stef Veldhuis heersten vrijdag in de hoogste rubrieken tijdens het concours van de Heideruiters op de terreinen van de... (16-08-2025)
»
TUBBERGEN – De Schröder Masterclass is een garantie voor spektakel. De 24ste editie van het evenement op het Tubbergse stadhuisplein voor de... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het plein voor de Pancratius Basiliek in Tubbergen was op de maandag tijdens de Schröder Masterclass gebruikelijk het domein voor de... (12-08-2025)
»
HOUTEN – Amke Bekhuis presteerde zondag uitstekend met de tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* in Houten. Met haar tienjarige... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het venijn in de strijd om de Ladies Cup tijdens de 24ste editie van de Schröder Materclass zat zaterdag weer eens in de... (10-08-2025)
»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)
»
DUBLIN – Willem Greve won vrijdag met de foutloos gebleven springruiters van TeamNL met overmacht en overtuiging de landenwedstrijd van het... (08-08-2025)
»
Hij moest er aardig wat jaren op wachten, maar in 2024 mocht Bas van der Aa zich als winnaar laten huldigen van de Schröder Masterclass, waar hij al... (08-08-2025)
»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)