Ook 1m45 CSI De Wolden voor Wierdenaar

Remco Been slaat opnieuw zijn slag

VEENINGEN – Het komt zelden voor dat een ruiter twee kwalificaties voor de GP De Wolden op zijn naam weet te zetten, maar Remco Been (foto) deed het.

Was Been donderdag met Holland vd Bisschop (Hartbreaker x Achill-Libero H) al de beste in de eerste kwalificatie, vrijdagavond was hij dat opnieuw. De Ier Daniel Coyle voerde het veld aan in de barrage. Met Farrel (Cardento 933) bleef hij niet alleen foutloos maar ook op de tijd van 40,2 seconden hadden zich al meerdere concurrenten stuk gebeten zoals ook de Koeweiti Ali Al Khorafi met de Hollands gefokte Cheril (Quidam Sohn x Centgraf die eindigde in 40,62 seconden. De Ier Coyle kon dus lang hopen op de winst om de ‘Spruce Meadows Price’. Tot Been zich aandiende met de in vorm verkerende Holland vd Bisschop. In een strakke barragerit wist Been dankzij korte gewaagde wendingen de tijdwinst te boeken op Coyle die vertwijfeld toekeek hoe Been ook nog eens in de risicovolle rit alle balken in de lepels liet liggen in een supertijd van 39,06 seconden, ruim een seconde sneller dan Coyle met zijn Farrel. (Het was de tweede dagzege voor Remco Been. Eerder op de dag bleek hij met Gouverneur - Eldorado vd Zeshoek x Burggraaf - ook al de beste bij de 7-jarige springpaarden.)

Ook Gert Jan Bruggink, normaal altijd goed voor een snelle tijd, bleef met zijn Vampire (Marome Nw x Voltaire) foutloos in het basisparcours en de barrage maar zijn tijd van 41,20 seconden reikte niet verder dan de vijfde plek. Vincent Geerink was met Fifty Fifty ((Zirocco Blue VL x Andiamo) de laatste die de dubbel nul scoorde. De Gelselaar ‘joeg’ duidelijk niet op de winst maar vond de ervaring die Fifty Fifty op deed van groter belang. Dat gold zeker ook Jeroen Dubbeldam die voor de buiten Europa verkerende Alonso Valdez Prado  het paard Chichester 3 (Casall x Cosimo) aan de start bracht. Ritme houden in het paard was hier het doel met het oog op de Wereldruiterspelen in september a.s. in het Amerikaanse Tryon (North Carolina).  Het ene balkje en de tijdsoverschrijding deerde Dubbeldam in deze niet. De GP De Wolden wordt zondag verreden en is voor het publiek gratis toegankelijk.

In het internationale 1m35 twee fasen troefde de in Twente niet onbekende Chantal Regter de buitenlandse concurrentie af. Met de Oldenburger Quilando (Quintender  x Landadel) werd zij tijdsnelste onder de de velen die foutloos rondgingen. De Belgische Kirsten Rombouts noteerde met Janina Van Het Goteringenveld (Organo Sitte x Nassau) de tweede tijd voor de Duitse amazone Kathrin Stolmeijer op Lilly Fee 2 (Love And Jump x Last Liberty). Gert Jan Bruggink moest hier met Quincy 230 (Quintender 2 X Lando) genoegen nemen met een zevende plek.

Meer Springen

HAAKSBERGEN – Mayke Leusink en Steven Veldhuis vertolkten de absolute hoofdrollen op de eerste dag van Outdoor Lonneker, het concours van Het Twentse... (10-07-2026)
ERMELO – Willem Greve is de enige springruiter uit de regio die kandidaat is voor deelname aan het WK Aken. De drievoudig nationaal kampioen uit... (08-07-2026)
OMMEN – Het 21-jarige Amerikaanse springtalent Ansgar Holtgers hield zondag veertien concurrenten achter zich in de barrage van de Grote Prijs van... (05-07-2026)
OMMEN - Onder luid gejuich van het thuispubliek beleefde mede-organisator én ruiter Frank Schuttert zaterdagavond tijdens CSI3* Ommen een droomslot. (05-07-2026)
OMMEN – Net als een dag eerder in de eerste kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs van het CSI3* Ommen was Hessel Hoekstra in de tweede... (03-07-2026)
OMMEN - De eerste kaarten zijn geschud bij CSI Ommen en een groep ruiters is al verzekerd van een startbewijs voor de strijd om de Grote Prijs over 1... (03-07-2026)
OMMEN – De naam Hoekstra als winnaar van een rubriek bij springwedstrijden is allang geen uitzondering meer. De zege van Marit Hoekstra tijdens CSI... (01-07-2026)
ALMELO – De Almelose Ruiterdagen zijn woensdag alsnog vroegtijdig afgebroken. De te verwachten enorme hitte van deze dagen heeft de organisatie... (25-06-2026)
ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)