RUITER TE VOET KEVIN OLSMEIJER PAKT ‘JACKPOT’ VAN 1000 EURO

Jelmer Hoekstra snelste in Vragender

VRAGENDER - Supersnel was hij zaterdag in de barrage van de Grote Prijs over 1,40 meter tijdens de Voorjaarsjumping op PSC Lichtenvoorde, Jelmer Hoekstra met Elentrix Hedoniste (v. Ogano Sitte). Ruim voldoende voor de eerste plek, maar toch ging een ruiter zonder paard er met de jackpot vandoor. Kevin Olsmeijer mocht de cheque van 1000 euro ophalen, voor de beste combinatie over twee van de drie Grote Prijzen afgelopen winter in Vragender.

Het was een spannende ontknoping. Elf combinaties dongen in de barrage om de winst: 500 euro en een Welkamp-deken. Routinier Edwin Klokman zette met Carambole-nakomeling Elia als eerste een foutloze rit neer, maar werd qua tijd al snel teruggefloten door Joey Lansink met Fitou Eurocool’s Apple (v. Lexicon).

Dat het nog veel sneller kon, bewees zevende starter Jelmer Hoekstra. Met Elentrix Hedoniste, een dochter van Ogano Sitte, vloog hij werkelijk over het door Jos Brinkman neergezette barrageparcours. Aan zijn tijd van 40,05 kon niemand meer tippen, ook de uiteindelijke nummer twee, Thomas Arendsen Raedt met Why Not (v. Karandasj), niet.

Het witte lint was dus voor Joey Lansink, terwijl Lisa Bongers met Donbalian (v. Carthino Z) vierde werd. De vijfde én zesde prijs gingen naar Edwin Klokman, die behalve met Elia ook een foutloze finaleronde reed met Quidor Rose (v. Carambole).

Snel van zichzelf
“Ik liet haar gewoon iets lopen, ze is zo snel van zichzelf”, lacht winnaar Jelmer Hoekstra na de ereronde over zijn paard Elentrix Hedoniste. “Het is een merrie met veel bloed, ik heb haar al vanaf dat ze 3,5 jaar is. We kijken rustig aan hoe ze zich ontwikkelt, maar het lijkt de goede kant op te gaan. Ik ben in elk geval heel zuinig op haar.” De ruiter, die eerder bij Leon Thijssen werkzaam was, maar sinds september vorig jaar voor Stal Roelofsen in Raalte rijdt, komt graag naar PSC Lichtenvoorde. “Een super accommodatie, super mensen: niets dan lof.”

Die mening deelt Kevin Olsmeijer, de gelukkige winnaar van de bonusprijs van 1000 euro, voor de beste combinatie over twee van de drie GP-wedstrijden. “Het is prachtig hier. Donderdag ben ik hier geweest voor het oefenspringen buiten. Dat past mooi in de voorbereiding op het NK in Mierlo straks. Donderdag was het bovendien nog mooi weer”, doelt Olsmeijer op de ijzige koude waaronder het 1,40 zaterdagavond werd verreden.

Wel de moeite
Tijdens de Grote Prijs van de voorjaarsjumping op PSC Lichtenvoorde kwam Olsmeijer dus niet aan de start, maar zijn eerdere resultaten, een derde en een tweede prijs, waren ruim voldoende voor de overall winst. Voorwaarde was echter wel dat de ‘jackpot’ persoonlijk

Het ZZ werd een prooi voor Chantal Leusink met Edeling, terwijl Renate Beuving met Giant het Z op naam schreef. De zeer goed bezette M-rubriek werd gewonnen door Bianca Rüscher met Alaska, de overwinning in het L ging naar Niels Brussen. De winst in de B ging naar Jermie Delorme met Congolda en de eerste rubriek van de dag, het BB, kwam op naam van Laura Simonides met History.

Jelmer Hoekstra tijdens de huldiging van de Grote Prijs. Rechts gastheer Eric Morsinkhof. Foto © Wendy Scholten.

Meer Springen

AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)