Twente boven bij het OK voor pony’s

WANNEPERVEEN – Het was Twente boven tijdens de Galoppade voor pony’s in Wanneperveen. Op de meeste onderdelen van de provinciale titelstrijd ging het kampioenschap naar een deelnemer uit de regio. In de zwaarste klassen eisten bijvoorbeeld Eva Ruiter van de Eschruitertjes met Jem’s Randel (Z-D/E handicap) en Anne-Lotte Tijhuis van de Molenruiters met Wishfull (ZZ-D/E) de hoogste eer voor zich op.

Eva Ruiter hield Stef Bos met Taxi ZB en Kirby Nijenkamp met Personality achter zich. Anne-Lotte Tijhuis bleef onder anderen nummer twee Lisa Everts met Stakkato voor. Amke Bekhuis uit Tubbergen was met Sky goed voor zilver in de klasse Z-C.

In de klasse M (D/E handicap) eisten Sharon Snijders met Bon Aparte en Valerie Vaanholt met Double-o-Seven de tweede en derde plaats op. In categorie C was Rick Snippe met Monica te sterk voor de complete concurrentie. Femke Hesselink werd tweede met Tajo, Joost Zwienenberg derde met Shaney.

Het was louter Twente wat de klok sloeg in de klasse L. Carli Bonke en Amber C waren niet te verslaan in categorie D/E en verwezen Hilde Heesink met Dunky naar plek twee. Muriël Dijk van het succesvolle De Vijf Marken zette met Angel categorie C naar haar hand. St. Jorisruitertjes Ties Rothstegge met Quickstar en Ivo Busscher met Ratina waren haar naaste belagers. Job Rothstegge liet zich met Orkaan de kaas niet van het brood eten in categorie A/B en werd fraai kampioen voor Iris Zwienenberg met Lucia (Markelo) en Tess Verver met Scooby (Albergen).

Melissa Vennevertloo en Pessoa bezorgden de Isidorusruiters de titel in de klasse B-E, waarin Maaike Euverman met Uvanti als derde eindigde. Tom Haafkes greep de macht in categorie B-D met King Kenai. Enola Mulder en Orchid’s Shanon werden derde. Anne Busscher uit Geesteren moest in de klasse B-C met Walesko de titel delen met Lorenzo Roeland uit Genemuiden met Goldwin’s Hoeve Franky. Joyce Evenboer uit Markelo eiste met Subliem’s Brunel de derde plek op. Hazelhorstruiter Nick Ekkelkamp veroverde met Never Know’s Thurbo het brons in de klasse B-A/B.

Meer Springen

»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)