HAAKSBERGEN – Gerben Morsink had zondag met zijn negenjarige donkerbruine merrie Hekina Z (v. Harley VDL x Nabab de Reve) het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Lonneker.
Op de accommodatie van De Sterruiters in Haaksbergen was hij de snelste van vier foutloze deelnemers op het parcours over 1,40 meter met barrage. “Er had nog niemands het bochtje binnendoor naar de dubbel genomen en dat heb ik geprobeerd. Dat lukte heel mooi en bleek uiteindelijk genoeg voor de overwinning. Ik kan met haar nog niet zo hard rijden. Vier maanden terug reden we nog 1,30 meter en ze is eigenlijk best snel omhoog gegaan.”
Gerben Morsink ziet nog wel meer perspectief voor de toekomst. “Het is een goed paard om erbij te hebben. Ze is best fanatiek, kan heel goed springen en heeft een prima mentaliteit. Ze is competitief en dus denk ik dat ze nog wel één of twee gaatjes hoger gaat springen. Ze komt uit onze eigen fokkerij en heeft ook al een veulentje gehad.”
Nog wel even wachten
Morsink moest in Haaksbergen nog even wachten voor hij zeker was van de overwinning. Jasmin Seppälä ging met News Flash ook binnendoor naar de dubbel, maar maakte een springfout. Mart IJland leek wel op dezelfde route op weg naar een geslaagde poging Gerben Morsink alsnog van de winst te beroven, maar temperde met Marona (v. Chacoon Blue) zijn tempo in de eindfase van zijn rit. Hij werd tweede met een achterstand van 0,73 seconde op de winnaar. Jesse Berkers eiste de derde positie op met Quid Pro d’O (v. Elvis ter Putte) en Jasmin Seppälä de vierde met Corona. Ook zij bleven foutloos.
Joep Schaap was met Cadeauminka wel veel sneller dan Gerben Morsink, maar dat ging ten koste van een springfout, waardoor hij met de vijfde stek tevreden moest zijn. De zesde tot en met tiende plaats waren voor achtereenvolgens Jasmin Seppälä met News Flash, Mart IJland met Miloubantos, Remy Aerts met Supreme, Elike Morsink met Halina Z en Eric ten Cate met Actiester.

Steven Veldhuis bleek met Claim the Fame niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter. Voor de Haaksbergen was het al zijn vijfde overwinning tijdens Outdoor Lonneker. Roderick van den Engh mocht zich met Ocean S Eleven als tweede opstellen tijdens de prijsuitreiking en Gerben Morsink werd dit keer derde met Chesterville. Joop Schaap met Thorgan van de Moorskeshoeve en Mayke Leusink met Kendilia Hsh maakten de top vijf vol.

Mayke Leusink voegde met Nola over 1,30 meter een derde zege bij Outdoor Lonneker aan haar erelijst toe. Achter Elike Morsink met Evita Z klasseerde ze zich ook nog als derde met Oililly. Jesse Berkers met Ophira Gold en Steven Veldhuis met Justin Bieber namen de plekken vier en vijf voor hun rekening.
Monique Evers won de rubriek over 1,20 meter met Pagani Z. Wesley Mulder met Ode to Nigel en Daphne van der Schaar met Notre Balou Chic ontpopten zich tot de nummers twee en drie.
Zaterdag was Maureen Spikkert op Napoleon succesvol met haar zege over 1,10 meter met twee fasen. Britt Wiefferinkwerd derde met SFB Z en Bas Haarhuis derde met Palonka.
In de stijlrubriek over 1,00 meter scoorde Anna Danneberg met Official A 84,5 punt en dat was voldoende voor de winst. Daar konden ook Lotje Greve met Ramosa Esprit (82,5) en Wynona Dethmers met Riley (80,5) niets aan veranderen.















