Demi Dijks slaat twee keer toe

VEENINGEN - Demi Dijks sloeg zaterdag twee keer toe tijdens CH De Wolden. Met Tobias, waarmee hij twee weken geleden derde werd tijdens het EK voor junioren, ging de jeugdige ruiter uit het Duitse Vreden precies driekwart seconde sneller rond dan Henk van de Pol met Chesterfield. Die werd met zijn tweede paard Zidane ook derde. Achter hem finishte Sjaak Sleiderink met BMC Wizzerd TN als vierde. Ook Nuri Dijks (zeventiende) bleef over beide fasen van het 1,40 meter-parcours foutloos.

Sander Geerink met Ragnar (negentiende) en Kirsten Rikkert met Ugano (twintigste) maakten een springfout in het tweede deel van het traject.

Met I Belong to You schudde Demi Dijks de concurrentie ook in hede rubriek over twee fasen (1,30 meter) voor de Medium Tour van zich af. Marianne Boerema was meer dan een seconde langzamer met Divoza Horseworld Nizarmo. Anouk Winkel werd zesde met Blue Devil, Caroline Müller elfde met L'Esprit en Remco Been dertiende met Thoran.

Frank Buitenhuis eindigde met Amaretto als vijfde in de wedstrijd over 1,25/1,30 meter voor jonge paarden met ingebouwde barrage. Ook Bart Haselbekke met Ahosveros (twaalfde), Peter Geerink met Zidane (dertiende), Mareille van Geel-Schröder met Zelayla (veertiende), Henri Stegeman met Zaldorado (vijftiende) en Hilde Woudstra met Ranie de Baugy (zestiende) hielden de lei schoon.

Ben Schröder werd met Amor zevende in de Small Tour (1,20 meter over twee fasen). Anne-Liza Makkinga bezette met Welly de negende positie en Sander Geerink met Whasington de tiende, beiden na een springfout in de tweede fase. Daarin noteerde Hilde Woudstra met Adios (negentiende) bovendien een tijdfoutje. 

Anne-Liza Makkinga reed wel de snelste tijd in de beslissende omloop van de Youngster Tour, maar dat ging met Zorro wel ten koste vannacht strafpunten. De Ommense werd daardoor achtste. Sander Geerink met Robinson (tiende), Daan van Geel met Atanja (twaalfde) en Vincent Geerink met Aramon (vijftiende) maakten al in het basisparcours een springfout. Demi Dijks tikte met Ameno twee balken af en werd twintigste.

Meer Springen

MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (04-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)