Willem Greve heeft iets met Maastricht

MAASTRICHT - Willem Greve (foto) heeft wel iets met Maastricht. Hij won er twee jaar geleden met zijn schimmel Perpetua al eens de Grote Prijs en was daar zondag opnieuw dichtbij. Alleen Leon Thijssen en Tyson waren in de barrage met een tijd van 41,02 sneller dan de Diepenheimer, die met de negenjarige zwartbruine Hannoveraner hengst Ukato (v. Stakkato x Literat) 41,24 seconde nodig had.

In die barrage moest Wout-Jan van der Schans (Nijkerk) als eerste van start en hij vroeg van zijn Eurocommerce Seoul een hoog tempo. "Ik wist dat ik als eerste starter alles moest geven, omdat er een aantal zeer snelle combinaties na mij kwamen. Misschien had ik achteraf hier en daar een galopsprong minder kunnen maken, maar toen ik door de finish kwam wist ik dat de ruiters die een poging zouden wagen mijn tijd te verbeteren echt heel hard moest gaan rijden. Dit paard Seoul heb ik sinds augustus ter beschikking van Stal Eurocommerce en het lijkt er op dat we elkaar liggen", aldus Van der Schans, wiens rit uiteindelijk goed was voor de derde plek.

Leon Thijssen vroeg van zijn Tyson, genoemd naar de bokser Mike Tyson vanwege zijn onstuimige karakter, vanaf de startlijn direct een heel hoog tempo. "Vorig seizoen liep het al heel goed en dit jaar leek het ook een mooi seizoen te worden, totdat dit paard in Rotterdam een blessure opliep in zijn bilspier. Alsof de duvel er mee speelde staken toen ineens nog een paar kleine blessures de kop op. Tyson is daarvan nu helemaal hersteld en ik kon vanaf de startlijn gelijk een hoog tempo vragen. Deze hengst is enorm elektrisch, heeft een ruime galop en is uiterst wendbaar. Dat kwam mij in deze barrage enorm goed van pas en ik dook dan ook ruim een volle seconde onder de tijd van Wout-Jan van der Schans", aldus Thijssen.

Willem Greve (Diepenheim) deed met de KWPN goedgekeurde hengst Ukato een zeer goede poging om de tijd van Thijssen te verbeteren. "Ik had de rit van Wout-Jan gezien en wist dat ik alles moest geven om die tijd te verbeteren. Vanaf het eerste moment werkte mijn hengst enorm mee en we gingen de risico's vol aan, maar uiteindelijk kwamen we 0,22 seconde te kort op Leon", aldus Greve.

Gert-Jan Bruggink (De Lutte) deed met Andrea een nijvere poging om zich in de kop van het klassement te nestelen, maar noteerde een fout op de allerlaatste sprong. Jammer voor Bruggink, die door dat foutje - zijn rit was qua tijd goed voor de tweede plek - terugviel naar de zevende plaats, net voor Angelique Hoorn (Wanneperveen), die met Audi's Kimberley achtste werd.          
Ben Schröder tikte al in de eerste ronde een balk uit de lepels en eindigde met BMC Unaniem als 21ste.

Willem Greve stak op de slotdag toch goed in zijn vel. Hij werd met de eveneens negenjarige donkerbruine ruin Ude (v. Nairobi x Goeverneur) ook nog zevende in de voorlaatste rubriek. Direct achter hem werd Hendrik-Jan Schuttert met Up to Date achtste. Ook Gerco Schröder met Venus (veertiende) en Gert-Jan Bruggink  met Venus (vijftiende) bleven foutloos, maar waren niet snel genoeg voor een hoge klassering. (mmv KNHS)

Foto Willem Greve van Charel van Tendeloo/TC Tubantia

Meer Springen

»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)
»
BENTELO – Het concours van De Hagmolenruiters in Bentelo is komende weekend het decor van de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie. Het... (17-07-2025)
»
LA CORUNA – De Nederlandse springruiters zijn het EK in  het Spaanse La Coruna bescheiden begonnen. In de eerste kwalificatie van de titelstrijd... (17-07-2025)
»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)
»
OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar... (13-07-2025)
Annelies Vorselmans met C. Kulottie W Z tijdens de prijsuitreiking en in actie. Foto's © Fototrailer
»
OMMEN – Annelies Vorsselmans duldde zaterdag tijdens CSI Ommen niemand in haar buurt in de finale van de Medium Tour over1,45 met winning round. Met... (12-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)
»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)
»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)
»
AKEN –Het EK springen in La Coruna gaat alsnog aan de neus van Hessel Hoekstra voorbij. De reservecombinatie Michael Greeve en Denver schuift door... (06-07-2025)
»
AKEN – Hessel Hoekstra is zijn eerste CHIO Aken begonnen met een vorstelijk optreden. De ruiter uit Enter opende het toernooi dinsdag met een keurige... (02-07-2025)
»
OMMEN - Zoveel inschrijvingen van deelnemers dat het toezeggen van de ruiters bijna een grotere opgave is dan het organiseren van het internationaal... (01-07-2025)
»
ERMELO – Bondscoach Wout-Jan van der Schans heeft Willem Greve en Hessel Hoekstra aangewezen als deelnemers aan het Europees kampioenschap springen,... (30-06-2025)
»
KRONENBERG – Jeroen Dubbeldam hoefde zondag in de strijd om de Grote Prijs De Peelbergen over 1,45 meter met zijn tienjarige bruine ruin Kentucky N (... (30-06-2025)
»
HEETEN – Jarno Hesselink was zaterdag niet te kloppen in de rubriek over 1,30/1,35 meter met twee fasen tijdens het concours hippique in Heeten. Met... (30-06-2025)
»
BOEDAPEST - Met de derde plaats in de halve finale in Boedapest plaatsten de springruiters van TeamNL met Gert-Jan Bruggink in de gelederen, zich... (27-06-2025)
»
ENTER – Hessel Hoekstra voelt zich vereerd dat hij net als nationaal kampioen Willem Greve deel mag uitmaken van het team, dat Nederland van dinsdag... (27-06-2025)