LAAGDREMPELIGE KWALIFICATIEMOGELIJKHEID VOOR GROTE PRIJS

Wierden: toch twee rankingproeven 

WIERDEN – Het CSI2 Outdoor Wierden krijgt toch twee rubrieken, die meetellen voor de Longines FEI Ranking. De organisatie is erin geslaagd voldoende animo te vinden bij deelnemers en sponsors om dit ondanks de coronacrisis mogelijk te maken. Outdoor Wierden staat op de agenda van donderdag 20 tot en met zondag 23 augustus.

“We kregen veel vragen van ruiters of we toch niet twee proeven zouden kunnen laten meetellen voor de wereldranglijst”, vertelt voorzitter Ruben Hofman van het Dutch Youngster Festival en Outdoor Wierden opgelucht. “Het betekende dat we meer combinaties zouden moeten toelaten en ook meer sponsorgeld bij elkaar moesten brengen om zo de extra kosten te kunnen opvangen. Daarmee zijn we een aardig eind op weg. We hebben goede hoop op een vol deelnemersveld, waarna we eventueel een wachtlijst samenstellen. We zijn de sponsors die al hebben toegezegd erg dankbaar en hopen er nog enkele met succes te benaderen om de begroting met een extra rankingproef helemaal sluitend te krijgen.”

Het maandag genomen besluit betekent dat tijdens Outdoor Wierden, waar ook voor het CSI1 gestart kan worden, ruim 350 paarden in actie zullen komen. De mogelijkheid zich te plaatsen voor de Grote Prijs van Wierden wordt voor ruiters zeer laagdrempelig gehouden. Deelname aan een van de twee kwalificaties is al voldoende om, met één paard, te mogen starten in het afsluitende hoofdnummer op zondag 23 augustus. Door de uitbreiding met een tweede rankingproef bedraagt de prijzenpot voor de senioren in Wierden nu ruim 75.000 euro. 

CSIO Dutch Youngster Festival
Een week voor Outdoor Wierden wordt het hippisch festijn op De Vossenbos geopend met het ondertussen traditionele CSIO Dutch Youngster Festival. Van woensdag 12 tot en met zondag 16 augustus komen weer tal van nationale jeugdequipes voor ponyruiters, children, junioren en young riders naar Wierden om deel te nemen aan de vermaarde landenwedstrijden voor de jeugd. 

Ruben Hofman: “Als gevolg van de coronacrisis zullen de teams van Italië, Noorwegen, Spanje en Zweden dit jaar echter helaas ontbreken. We hebben daardoor nog plekken beschikbaar voor deelnemers. Ze kunnen nog tot eind deze week inschrijven.” 

Voor beide evenementen geldt echter wel dat vanwege ‘corona’ slechts beperkt publiek kan worden toegelaten op De Vossenbos. Hofman: “Per dag kunnen we 250 gasten ontvangen. Het terrein wordt afgesloten en bezoekers kunnen zich melden bij de hoofdingang. Daar moeten ze een vragenlijst invullen, zoals dat ook gebeurt bij muziekfestivals. Die extra veiligheid geeft meer druk op de organisatie, maar we willen heel graag dat de sport gewoon kan doorgaan. Paardensport is geen contactsport en dankzij de deelnemers en de steun van onze sponsors en vrijwilligers kunnen we onze evenementen gelukkig toch laten plaatsvinden.”

De geplande festiviteiten rond de 25-jarige editie van het Dutch Youngster Festival dit jaar worden uitgesteld tot 2021.

Foto Willem Greve met Gogo, winnende combinatie van de Grote Prijs van Wierden in 2019 © www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
KESSEL – Amke Bekhuis reed op de eerste dagen van Jumping Peel & Maas International in Kessel goed vooraan mee. In beide rubrieken over 1,40... (17-05-2025)
»
WIERDEN – Jennifer Munsterhuis vertolkte na donderdag ook zaterdag een hoofdrol tijdens het meiconcours van De Eschruiters in Wierden. Met opnieuw... (11-05-2025)
»
WIERDEN – Hessel Hoekstra en Wesley ter Harmsel van Stal Wiefferink sprongen er donderdag uit in de hoofdrubriek over 1,40 meter op de eerste dag van... (09-05-2025)
»
MANNHEIM – Zoe Osterhoff boekte dinsdag een mooi succes in de Grote Prijs van Mannheim over 1,60 meter met barrage. De Duitse amazone van Stal De... (07-05-2025)
»
DEURNE – Lars Schröder imponeerde de afgelopen dagen tijdens het Riders Festival op de terreinen van Green Valley Estate in Deurne. De jonge... (05-05-2025)
»
ERMELO – Op de twee slotdagen van het CSI1* op het sportcentrum van de KNHS in Ermelo waren er overwinningen voor Jeroen Dubbeldam over 1,35 meter... (05-05-2025)
»
MANNHEIM - Hessel Hoekstra was zondag een van de beste Nederlandse ruiters tijdens de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in Mannheim. De ruiter van... (05-05-2025)
»
ERMELO – Matt Garrigan met de elfjarige bruine merrie Grace V (v. London) en Anke Bekhuis met de vijftien jaar oude ruin Acuero (v. Acorado,... (03-05-2025)
»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)