TWEEDE IN GROTE PRIJS INDOOR FRIESLAND EN IN NOG TWEE RUBRIEKEN

Willem Greve bijna opnieuw beste

Willem Greve met Highway TN NOP.

LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo scoorde liefst drie keer een tweede plaats. Dat deed hij onder meer met Highway TN NOP in de strijd om de Grote Prijs van zaterdag.

Op de rug van de dertienjarige bruine hengst (v. Eldorado van de Zeshoek) kwam Greve dichtbij zijn succes van vorig jaar, toen de combinatie de hoofdrubriek winnend afsloot. Dit keer moest hij de eer aan Jody van Gerwen met Panamera Sth laten. De amazone was één honderdste seconde sneller, maar bleef ook als enige van vier overgebleven  kandidaten voor de winst foutloos, waar Greve een balk liet vallen.el Hoekstra finishte als zevende met zijn elf jaar oude donkerbruine hengst Comthago VDL (v. Comme il Faut).

Twee keer achter Greeve
Met Highway was Willem Greve ook donderdag al goed voor een tweede plek in de rubriek over 1,50 meter met barrage. Daarin moest hij Michel Greeve met Commissaris Pezi voor zich dulden. Gerben Morsink met de achtjarige schimmelhengst Corthago Z (v. Cornet Obolensky) en Annelies Vorsselmans met de tien jaar oude schimmelruin VDL Kelton sloten die wedstrijd als zesde en negende af. Een dag later was Greeve hem ook de baas over 1,45 meter op tijd. Ditmaal had Willem Greve de achtjarige voshengst Party in de Hus onder het zadel en reed Greeve met Rubens.

Eveneens op vrijdag leverde de rubriek over 1,50 meter met barrage voor Greve een derde positie op met de tienjarige vosmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’Arsouilles), waarmee hij regerend nationaal kampioen is. De proef werd op knappe wijze gewonnen door Ommenaar Frank Schuttert met zijn negen jaar oude bruine merrie La Luna Especiale (v. Cape Coral Rbf Z).

Met Party in de Hus klasseerde Willem Greve zich donderdag als vierde in de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen en zaterdag als zevende in de rubriek over 1,45 meter met winning round.

Zege Hessel Hoekstra
Ook Hessel Hoekstra en Gerco en Lars Schröder presteerden prima op drie sterrenniveau in de Friese hoofdstad. Hoekstra won zaterdag de proef over 1,40 meter op tijd met zijn achtjarige zwartbruine merrie Madonna (v Apardi), waarin de jongste Schröder met de tienjarige bruine merrie Casalla Tendra PS (v. Casallco) op de derde plek zijn oom Gerco met de acht jaar oude bruine merrie Kathleen-KL (v. Stakkato Gold) twee plaatsen voorbleef. Op donderdag mocht de laatste al de vijfde prijs in ontvangst nemen na zijn optreden met dat paard over 1,40 meter met twee fasen.

Gerco Schröder eiste na de rubriek over 1,45 meter met winning round  van zaterdag de derde plaats op met de negenjarige vosmerrie Chactula (v. Exelero Z), waarmee hij een dag daarvoor al tiende werd over 1,45 meter op tijd. Wesley Mulder tekende daarin met zijn acht jaar oude bruine merrie C- Livia RV Z (v. Cohinoor VDL) voor de vijfde positie en Hessel Hoekstra volgde als achtste met de even oude bruine hengst Mindset ES (v. Aganix du Seigneur).

Over vijf centimeter hogere hindernissen met barrage sloot hij de rubriek als negende af met de elfjarige schimmelruin Jackpot (v. CDL Zirocco Blue). Bas van der Aa bezette daarin met de veertienjarige vosruin Gaen (v. Quintago I) de vijfde rang.
Donderdag waren Hessel Hoekstra met Madonna en Annelies Vorsselmans met haar negenjarige schimmelmerrie Leuke Vrouw goed voor de zesde en zevende plaats over 1,45 meter op tijd.

(Later meer, onder andere over het CSI1*)
 

Meer Springen

VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)
Van woensdag 3 tot en met zondag 7 juni staat op de terreinen van de BWG Stables de tweede editie van Jumping Schröder Twente op het programma. Er... (26-05-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra overtuigde donderdag en zaterdag tijdens het CSI2 De Peelbergen in het Limburgse Kronenberg met zijn nieuwste troef, de... (24-05-2026)