Van Straaten twee in GP Hardenberg

HARDENBERG – Angelique Hoorn en Isabelle van Straaten gaven zaterdagavond de mannen het nakijken bij de Rabobank Trophy tijdens PAARD2013 in Hardenberg. Na een spannende barrage kwam Hoorn met de negenjarige donkerbruine ruin Zascal (v. Ovidius) foutloos én als snelste over de finish. Isabelle van Straaten uit Den Ham behaalde met haar even oude bruine merrie Zeuchelle-S (v. Rash R) op 1,53 seconde een knappe tweede plaats.

Tom Brinkman eindigde als derde met Voila op bijna drie seconden van Hoorn. Ben Schröder finishte met Cognac Champblanc als zevende na een springfout.

Parcoursbouwer Jack Meulman had het precies voor ogen. “Van de 39 combinaties blijven er zeven foutloos", voorspelde hij. Hij zat er niet ver naast, want uiteindelijk lieten acht combinaties alle balken liggen in het eerste parcours. De eerste zeventien ruiters beten zich een voor een stuk op het parcours. Vooral in de driesprong - bestaande uit een steilsprong, oxer en steilsprong - gingen de balken met regelmaat tegen de vlakte.

Na achttien combinaties was Bert-Jan Zuidema met UB 40 de eerste foutloze. De ruiter uit De Wolden en zijn paard sprongen de hindernissen moeiteloos. Na dit goede voorbeeld volgden er nog zeven foutlozen. Onder hen drie amazones.

Ook in de barrage bleek het parcours niet eenvoudig te zijn. Tom Brinkman uit Albergen was de eerste ruiter die van de balken afbleef. Toen Angelique Hoorn met Zascal van start ging, werd het direct duidelijk dat ze vol voor de winst ging. “Toen ik het parcours liep, had ik het gevoel dat er veel nulritten zouden komen, maar dat was niet het geval. Het is een schitterende hal om in te rijden, qua uitstraling bijna internationaal. Niet alle paarden hebben wedstrijdervaring in zo´n ambiance, waren daardoor misschien sneller afgeleid en maakten meer fouten. Het was in ieder geval mooi om hier te rijden met al dat publiek”, sprak de winnares tevreden.

Marleen Bruggink reed zaterdag met Primeval Dakota naar de vijfde plek in de door Jack Ansems met Uxlanie Go gewonnen rubriek over 1,40 meter. Gijs Mosman met Lady Luidam (zesde), Sarah Koppelman met Wisteria (achtste) en Ben Schröder met Capetown (tiende) finishten eveneens bij de eerste tien.

Wim Schröder werd met Beau Rubertha R vierde in de wedstrijd voor zes- en zevenjarige paarden. Daan van Geel eindigde met Baron als zesde en met Cruijff als zevende. Peter Olthof bezette de achtste positie met Centa Bella. De rubriek werd gewonnen door Bianca Schoenmakers met Chokotoff.

Jan Gohl pakte met Munsterhuis Sportcars Fiorano de tweede plek in de finale van de klasse ZZ. Hij was de enige die net als winnaar Thijs Meulemeesters ook in de barrage foutloos bleef. Gohl was wel iets meer dan vier volle tellen langzamer. Rob Scherphof en Annebel, in december samen goed voor de Twente Cup, werden derde na een springfout in de extra omloop. Steven Veldhuis haalde de vijfde prijs op met Zjuliana Fairy V met eveneens een balk aan de rijbroek. Wim Schröder liep twaalf strafpunten op met Arthos R en werd zevende. Mareille Schroder noteerde met Zelayla vier springfouten en pakte de achtste plek.

Foto Isabelle van Straaten met Zeuchelle-S van Reinier van Willigen.

Meer Springen

»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)
»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)
»
AKEN –Het EK springen in La Coruna gaat alsnog aan de neus van Hessel Hoekstra voorbij. De reservecombinatie Michael Greeve en Denver schuift door... (06-07-2025)
»
AKEN – Hessel Hoekstra is zijn eerste CHIO Aken begonnen met een vorstelijk optreden. De ruiter uit Enter opende het toernooi dinsdag met een keurige... (02-07-2025)
»
OMMEN - Zoveel inschrijvingen van deelnemers dat het toezeggen van de ruiters bijna een grotere opgave is dan het organiseren van het internationaal... (01-07-2025)
»
ERMELO – Bondscoach Wout-Jan van der Schans heeft Willem Greve en Hessel Hoekstra aangewezen als deelnemers aan het Europees kampioenschap springen,... (30-06-2025)
»
KRONENBERG – Jeroen Dubbeldam hoefde zondag in de strijd om de Grote Prijs De Peelbergen over 1,45 meter met zijn tienjarige bruine ruin Kentucky N (... (30-06-2025)
»
HEETEN – Jarno Hesselink was zaterdag niet te kloppen in de rubriek over 1,30/1,35 meter met twee fasen tijdens het concours hippique in Heeten. Met... (30-06-2025)
»
BOEDAPEST - Met de derde plaats in de halve finale in Boedapest plaatsten de springruiters van TeamNL met Gert-Jan Bruggink in de gelederen, zich... (27-06-2025)
»
ENTER – Hessel Hoekstra voelt zich vereerd dat hij net als nationaal kampioen Willem Greve deel mag uitmaken van het team, dat Nederland van dinsdag... (27-06-2025)
»
ALMELO – De strijd om de Grote Prijs van de Almelose Ruiterdagen eindigde zaterdag in een fraaie zege voor Kim Bekhuis. Met haar elfjarige bruine... (21-06-2025)
»
ROTTERDAM - De springruiters van TeamNL boekten een fantastische overwinning in de derde wedstrijd van de FEI Longines League of Nations van dit... (20-06-2025)
»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)