‘CSI OMMEN PAST IN OPLEIDING VAN MIJN PAARD’

Eerste slag voor Anne-Lotte Tijhuis

Foto Anne-Lotte Tijhuis met Nemmadi TI © Fototrailer

OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn met hun viervoeters ingecheckt voor CSI Ommen en de eerste internationale rubriek werd woensdag gewonnen door Anne-Lotte Tijhuis.

De 30-jarige amazone uit Langeveen zegevierde in de rubriek over 1,30 meter voor het CSI1* met de zevenjarige ruin Nemmadi TI. “Eerlijk gezegd had ik dit niet verwacht! Mijn voordeel is dat Nemmadi TI zo makkelijk door het parcours loopt en vlot in de wendingen is”, vertelt de amazone over de zelf gefokte zevenjarige ruin, afstammend van Pilothago uit een springmerrie die ze zelf al over 1,40 meter reed. Van de 77 deelnemers zette ze met 28,55 seconden de snelste tijd neer in het tweefasen parcours. Tweede met 28,80 werd Mike Van Olst uit België met Bojangles 5 (Brantzau), voor Kristian Houwen met N’Abalia SMH (Edinburgh) in 29,30 seconde.

Niet elke week
“Wel mooi, want ik rijd eigenlijk nooit internationaal. Ja, kortgeleden in Tubbergen, maar het is zeker niet de bedoeling om dat elke week te doen. Ik heb naast vijf paarden een baan op een accountantskantoor, waar ik veel hippische klanten onder m’n hoede neem, en ik zit al krap genoeg in de dagen. Maar als je een paard hebt dat op nationale wedstrijden goed springt, dan is dat wel leuk om op een concours als CSI Ommen te starten. Het past ook goed in de opleiding van zo’n paard. Ik heb de laatste maanden wat grotere wedstrijden en finales met hem gereden en dat heeft ons goed gedaan. Vandaag voelde het daardoor allemaal wat makkelijker aan”, vertelt Anne-Lotte Tijhuis.

Met een andere ruiter
De winnares heeft ook al parcoursen over 1,35 meter gesprongen met Nemmadi TI. Waar het ophoudt, weet ze niet. “Qua instelling gaat hij zeker hoger springen. Het is een goed paard, maar ook nog jong. Vaak heb ik ze niet zo lang. Hij heeft straks de leeftijd om vaker dit soort wedstrijden te springen, maar dat zal met een andere ruiter zijn. Het is niet mijn focus. Mijn dagen zijn lang met de paarden en op kantoor, maar ik vind beide leuk. Ik moet mijn werkgever ook wel bedanken dat ik zo flexibel kan zijn in hoe ik mijn dagen inplan en hier op CSI Ommen kan rijden.”

De internationale rubriek over 1,20 meter werd vandaag gewonnen door Dhidey Hulshof uit Kootwijk met Nella v/d Havan (Contadora van de Helle). Guido Jan Schoemaker en Marit Hoekstra maakten de top-drie compleet. 

CSI Ommen vervolgt donderdag met nog meer internationale sport, waaronder om 16.00 uur de eerste kwalificatie over 1,50 meter voor de Grote Prijs op zondagmiddag over 1,55 meter. De vrijdagavond met de ‘Ride & Drive show’ en het Puissance springen zal weer in trek zijn. Maar dat geldt voor ook de zaterdag met de finale van de Medium Tour, de veiling en het spectaculaire jachtspringen. De toegang is elke dag gratis.

Zie ook www.csiommen.nl
 

Meer Springen

RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)
Van woensdag 3 tot en met zondag 7 juni staat op de terreinen van de BWG Stables de tweede editie van Jumping Schröder Twente op het programma. Er... (26-05-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra overtuigde donderdag en zaterdag tijdens het CSI2 De Peelbergen in het Limburgse Kronenberg met zijn nieuwste troef, de... (24-05-2026)
DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)