Dubbeldam imponeert met Zenith

MECHELEN - De dag na Kerst werd bekend werd gemaakt dat het Springpaarden Fonds Nederland het toppaard van Jeroen Dubbeldam (Weerselo), Utascha SFN (Lux x Indoctro) naar Qatar had verkocht. Drie dagen later legde Dubbeldam met een ander paard van dit fonds, Zenith SFN (Rash R x Fuego du Prelet), beslag op de vierde plaats in de Wereldbekerwedstrijd in Mechelen. Een schitterende prestatie, temeer omdat deze wedstrijd de eerste was op 1,60 meterniveau en op een CSI5* voor deze combinatie.

Van de veertig combinaties die van start gingen, bleven er slechts vier foutloos op de loodzware opgave die Lucien Somers had opgebouwd in de Mechelense Nekkarhal. Van dit kwartet bleek de Duitser in Belgische dienst Daniel Deusser met Cornet d'Amour de snelste, voor de Zweed Jens Fredricson met Lunatic. De verassend sterk rijdende Spaanse Lucrecia  Pillar Cordon legde met Nuage Bleu beslag op de derde plek.
 
Van de vier Nederlanders slaagde alleen Jeroen Dubbeldam erin met Zenith SFN in de eerste omloop foutloos te blijven. In de barrage was Dubbeldam de laatste starter en nadat de drie concurrenten voor hem foutloos waren gebleven, besloot Jeroen na een springfout de strijd te staken. "Ik had op voorhand getekend voor een vierde plek en na dat foutje had het geen zin meer om van mijn paard, dat zo zijn best had gedaan, nog meer te vragen."
 
Jur Vrieling (Holwierde) noteerde met VDL Bubalu (Baloubet du Rouet x Nimmerdor) drie springfouten. Eerder op maandag was Vrieling derde geworden met Flash Dance van Kalevallei (Kashmir van Schuttershof x Gottwald) in the Last Chance, een 1,45 meterwedstrijd. Gerco Schröder (Tubbergen liep met de schimmelhengst Castelino van de Helle (Cassini x Landgraf I) tegen negen strafpunten aan.

Op zondagavond stuurde Schröder New Orleans (Colbert x Carthago) foutloos rond in de Grote Prijs Topsport Vlaanderen en eindigde daarin na barrage als vierde. De zege in die wedstrijd ging naar Jos Lansink met een fantastisch springende Zerlin (Berlin x Concorde). Harrie Smolders (Hooge Mierde), die zondagavond in de Grote Prijs Topsport Vlaanderen nog zwaar was gevallen met Regina Z (Rex Z x Savoy Hanover) bleek hersteld en stuurde in de Wereldbekerwedstrijd Emerald (Diamant de Semilly x Carthago) met slechts één foutje naar de eindstreep.
 
Als een verrassing
Jeroen Dubbeldam kon na afloop van de wereldbeker wedstrijd breed lachen. "Het was een zeer zwaar parcours en dat blijkt ook wel uit het gegeven dat van de veertig combinaties er slechts vier foutloos waren. Voor mij komt deze topprestatie van Zenith SFN toch wel als een verrassing. We werden onlangs in Frankfurt nog derde in de Grote Prijs, maar dat was een drie ster en dit een echte vijf sterrenwedstrijd. Ik had het vorig jaar soms problemen met dit paard op de indoorwedstrijden, omdat hij door alles snel wordt afgeleid en daar nogal eens wat paniekerig op reageerde. Ik probeerde als het ware de rust er in te rijden, maar nu doe ik het anders. Op het moment dat ik merk dat tijdens het losrijden er spanning komt stap ik van hem af, doe het zadel los en laat hem kalmeren. Pas kort voor de wedstrijd stap ik er weer op en rijd naar binnen", vertelde Dubbeldam.

Het gemak waarmee Zenith SFN over de voor hem zwaarste opgave tot nu toe sprong was indrukwekkend. "Als je praat over het verschil tussen Utascha SFN en Zenith SFN, dan zijn er toch veel overeenkomsten. Ze zijn alle twee zeer sensibel. Utascha beschikt over veel techniek. Zenith heeft veel vermogen, maar kan af en toe iets gestresst raken. Maar ze willen alle twee het hout niet aanraken."
 
Voor Jeroen Dubbeldam is het nog geen optie om nu op vijf sterrenniveau verder te gaan. "Ik ga het rustig aandoen en rijd in Drachten op drie sterrenniveau en ga dan naar Amsterdam op vier sterrenniveau. Ik wil niets forceren, want op de indoorconcoursen is het nog steeds een beetje een probleem om hem relaxed te houden."
 
Bondscoach Rob Ehrens, die ook in Mechelen aanwezig was, meldde: "Hier ben ik blij mee. Na goede prestaties in Maastricht, Frankfurt en nu Mechelen heeft Zenith SFN zich in de kijker gereden. Ik denk dat we komende zomer nog veel plezier van deze combinatie gaan beleven." (Bron KNHS).        
 
Uitslag Longines FEI World Cup (1,60 meter)
1) Daniel Deusser (Dui) - Cornet d'Amour (Cornet Obolensky x Damiani) - 0 / 0 - 35.66
2) Jens Fredricson (Zwe) - Lunatic (Landlord x Utrillo) - 0 / 0 - 36.43
3) Pilar Lucretia Cordon (Spa) - Nuage Bleu (v. Fildor de Largival) - 0 / 0 - 37.94
4) Jeroen Dubbeldam (Weerselo) - Zenith SFN (Rash R x Fuego du Prelet) - 0 / ret.
15) Harrie Smolders (Hooge Mierde) - Emerald (Diamant de Semilly x Carthago) - 4
24) Gerco Schröder (Tubbergen) - Castelino van de Helle (Cassini I x Landgraf I) - 9
29) Jur Vrieling (Holwierde) - VDL Bubalu (Baloubet du Rouet x Nimmerdor) - 12
 
Tussenstand World Cup
1) Scott Brash (Eng) - 52
2) Steve Guerdat (Zwi) - 51
3) Edwina Tops-Alexander (Aus) - 47
4) Maikel van der Vleuten (Someren) - 40
14) Harrie Smolders - 23
15) Jeroen Dubbeldam - 21
32) Gerco Schröder - 13

Meer Springen

»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)
»
BENTELO – Het concours van De Hagmolenruiters in Bentelo is komende weekend het decor van de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie. Het... (17-07-2025)
»
LA CORUNA – De Nederlandse springruiters zijn het EK in  het Spaanse La Coruna bescheiden begonnen. In de eerste kwalificatie van de titelstrijd... (17-07-2025)
»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)
»
OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar... (13-07-2025)
Annelies Vorselmans met C. Kulottie W Z tijdens de prijsuitreiking en in actie. Foto's © Fototrailer
»
OMMEN – Annelies Vorsselmans duldde zaterdag tijdens CSI Ommen niemand in haar buurt in de finale van de Medium Tour over1,45 met winning round. Met... (12-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)
»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)
»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)