LEEUWARDEN – Hessel Hoekstra sloeg donderdag meteen toe op de eerste internationale dag van Indoor Friesland. Met de negenjarige hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) schreef hij de toprubriek over 1,50 meter met barrage op zijn naam.
In de barrage van de wedstrijd, tevens een mogelijkheid op kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs, finishte Hoekstra in 34,13 seconde.
Er gingen 46 combinaties van start. Tien bleven er foutloos en negen kwamen er terug voor de barrage, onder wie vier Nederlanders. Ook de tweede en derde prijs bleven in Nederland. Nederlands kampioen Michael Greeve eiste de tweede plaats op. Greeve liet met de negenjarige ruin Rubens (v. Luganer) 34.50 seconde noteren. Als derde mocht Bas Moerings zich opstellen. In het zadel van het eigen fokproduct van zijn familie, de elfjarige merrie Kivinia (v. Special de Muze) kwam hij over de eindstreep in 34,60 seconde.
Hessel Hoekstra: “Ik ben ervoor gegaan, was super gemotiveerd en het lukte. Vorige week waren we in Oslo, waar we onze eerste wedstrijd voor de Wereldbeker reden en nu winnen we hier de dikke proef die gesponsord werd door de eigenaar van mijn paard. Super mooi natuurlijk. VDL Mindset is snel van zichzelf en deed super mee. Voor de pauze leken we met veel foutloze combinaties te eindigen, maar dat was na de break helemaal over. Misschien kwam dat omdat de meer ervaren combinaties voor de pauze geloot hadden.”
VDL Mindset ES
‘Ik rijd dit paard nu ongeveer anderhalf jaar. Jarno van Erp was zijn eerste ruiter en daarna is hij gereden door Luke Hill van de VDL Stud. Als jong paard heeft hij al veel laten zien, onder andere op het WK voor jonge springpaarden in Lanaken. Hij heeft veel bloed en dat zat hem de eerste jaren misschien wat in de weg. Hij was voorheen te gretig. Hij is pas negen jaar en mag nu wat ervaring opdoen. Dit indoorseizoen hoop ik vaker voor de Wereldbeker te mogen rijden en daarna gaan we outdoor verder. Buiten heeft hij nog heel weinig gedaan. Als alles goed gaat, sluit ik het EK volgend jaar niet uit, maar dat is zeker niet het hoofddoel. Morgen heeft hij vrij en zaterdag rijd ik hem in de Grote Prijs.”:
Niet minder dan Oslo
Hessel Hoekstra vervolgt: “Dit is de vijfde editie van Indoor Friesland 2.0 en ik heb ze alle vijf gereden. Ik noemde Oslo al, dat is een vijf sterrenconcours, maar dit evenement doet daar zeker niet voor onder. Bovendien is hier veel meer sfeer. Er zijn hier meerdere ruiters die ook in Oslo waren en die delen allemaal mijn mening. Hier in Leeuwarden is gewoon heel mooie sport en een super publiek.”

Louis Konickx na afloop: “Ik vond dit initiatief een openbaring, heel verrassend en leerzaam. Jeroen was daarbij een boeiende gesprekspartner. We hebben gepraat over alles wat in dit parcours verborgen zat. Ons doel was om het zo simpel uit te leggen dat iedereen het kon volgen. Ook het publiek dat gewoon een gezellig avondje uit was. Leuk was dat er ook discussie ontstond tussen Jeroen en mij, maar dat is te verklaren. Jeroen wil zoveel mogelijk foutloze combinaties en ik wil er juist niet te veel om een mooie barrage te krijgen.”
Annelies Vosselmans werd met VDL Kelton tiende in haar rit tegen de klok over 1,45 meter. Emma Sophia Spanko reed met Longines EB naar de vijfde plaats in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. Jessie Wiefferink boekte met Hot Lips eenzelfde klassering na de eerste kwalificatie over 1,35 meter van het CSI1*.
Tekst Media Indoor Friesland)















