‘ZILVEREN’ HESSEL HOEKSTRA VAN 2024 OPNIEUW BIJ BELANGRIJKSTE CONCURRENTEN IN DEURNE

Willem Greve verdedigt springtitel

Het podium van vorig jaar met kampioen Willem Greve, geflankeerd door zilveren Hessel Hoekstra (links) en Jur Vrieling.

DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij in 2024 won, maar met de merrie Pretty Woman van ’t Paradijs en Laretto. Hessel Hoekstra is er net als vorig jaar met Comthago VDL, waarmee hij toen zilver veroverde.

Na de recent verreden finale om de Wereldbeker in Basel hebben Greve’s tophengsten een wedstrijdpauze. In Deurne krijgt hij behalve van Hoekstra tegenstand van collega’s Maikel van der Vleuten, Harrie Smolders, Jur Vrieling, Kim Emmen en Lars Kersten van TeamNL. Vanuit deze regio komen verder ook Bas van der Aa met Gaen en Shanroe Barney, Eric ten Cate met Lunette van de Marijenhoeve, Gert-Jan Bruggink met Vigalio SHO Z en Meike Zwartjens uit Raalte met Denzel Tivoli Z in actie. Van der Aa eindigde vorig jaar met Gaen keurig als zevend.

Snelheid en wendbaarheid
Het NK bestaat uit drie onderdelen, verreden over drie dagen. Donderdag begint de titelstrijd voor senioren om 15.30 uur met een rubriek snelheid en wendbaarheid, waarbij de seconden verschil met de tijd van de winnaar worden omgezet in strafpunten. De nummer één vervolgt het kampioenschap met 0 strafpunten. Op vrijdagmiddag staat een wedstrijd op tijd op het programma en worden de eventueel gemaakte strafpunten opgeteld bij het resultaat van donderdag. Zondagmiddag 27 april is de finale van het NK met een wedstrijd over twee manches.

Young riders
Ook voor de young riders begint de titelstrijd donderdag. Vanaf 11.45 uur gaan onder anderen Wesley ter Harmsel met Fleur, Mart IJland (brons in 2024 met Isla Ibiza, zie foto hiernaast) met Magnum Ve en Lucardi, Ashley Spiele-te Wierik met Lady-Rubertha, Thijmen Vos met Feliek-H, Evi Wiefferink met Jucatan VDL en Meike Zwartjens met Twister de la Pomme en Akarad Tivoli Z van start.

Voor de ponyruiters, children en junioren begon het NK al woensdag.  Bij de junioren kenden de representanten uit deze regio een dag zonder uitschieters. Na het eerste onderdeel nemen ze in het veld van 37 combinaties de volgende posities in:
14. Mayke Leusink met Galobke Z
17. Rens Grootelaar met Bonanza
20. Rens Grootelaar met Plot Royale
32. Faye Louise Vos met Cartier D
34. Jesse Berkers mer Aragon Floyd
36. Jesse Berkers met Quid Pro d’O

Bij de pony’s is Maurie Slagman de enige deelneemster uit onze regio. Ze staat voorlopig negende met Robin Hood in het vijftien starters tellende veld.

Voor het programma, de startlijsten, uitslagen en standen, zie www.chdeurne.nl

Meer Springen

BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)