LARS SCHRÖDER TWEEDE OVER 1,35 METER, JESSIE WIEFFERINK DERDE OVER 1,40 METER

Regioruiters naar zilver en brons bij NK

Foto Lars Schröder met Cassala Tendra PS © Ashley Claus.

ERMELO – Lars Schröder veroverde vrijdag met zijn tienjarige donkerbruine merrie Casalla Tendra PS (v. Casallco) zilver in de strijd om de nationale titel over 1,35 meter. Voor Jessie Wiefferink was er brons over 1,40 meter met haar achtjarige bruine merrie Arhaya Z (v. Andiamo).

Met een verschil van 0,59 seconde hoefde Lars Schröder op het nationaal hippisch centrum in Ermelo alleen Janneke Boonzaaijer met I’m Special NOP voor te laten gaan. De jonge Tubbergenaar keek na afloop tevreden terug op zijn optreden. “Het ging heel goed, ik ben hartstikke tevreden. Casalla is super voorzichtig en erg intelligent. Ze weet precies waar de latjes liggen.”

Twee weken geleden won de zoon van Ben Schröder tijdens The Dutch Masters in Den Bosch al de  finale van de strijd over 1,35 meter bij de regioruiters. Het kan hem niet verleiden tot al te hoge verwachtingen. “Van de zomer had ik haar in Zuidwolde voor het eerst mee. Ik kijk gewoon hoe het gaat en ga me niet op specifieke doelen focussen. Het NK outdoor sla ik over. Ik weet niet of ik daar al echt klaar voor ben en het moet wel zin hebben als je daaraan meedoet. Ik heb een paar fijne paarden en wel veel zin in het buitenseizoen. Ik probeer gewoon het beste eruit te halen.”

Mooi bij Peter Olthof
Onder de hoede van Peter Olthof voelt hij zich prima op zijn gemak. “Het gaat heel mooi bij Peter. Hij was er vandaag ook bij omdat mijn vader nog in Spanje zit bij MET Oliva.” Ook over 1,40 meter haalde Lars Schröder, nu met de elfjarige vosruin EIC Ambiance du Seigneur (v. Aganix de Seigneur) de barrage. Na een springfout moest hij tevreden zijn met de twaalfde plek. In deze strijd reed Jessie Wiefferink fraai naar de derde plaats op Arhaya Z in de extra omloop, waarin liefst veertien kandidaten voor de titel overbleven. 

De amazone uit Wierden: “Echt heel leuk. Er waren er super veel in de barrage. Ik dacht eerst: dat wordt nog wat, maar het ging erg lekker. Het was een mooi basisparcours, dat liep al heel fijn. In de barrage wilde bijna iedereen denk ik wat sneller, waardoor ik nogal wat fouten werden gemaakt. Ik ben rustig begonnen op 1 en heb geprobeerd de bochtjes vloeiend te nemen. Aan het eind kon ik nog wat gas geven en ik was snel genoeg om een medaille te pakken.”

Arhaya Z rijdt ze al sinds het begin van het binnenseizoen, nadat de merrie eerder onder het zadel liep bij Hessel Hoekstra. “Omdat Hessel vaak weg was, mocht ik haar overnemen. Ze heeft echt een heel goede instelling en wil altijd haar best doen. Als ze de ring inkomt, strijdt ze altijd om foutloos te springen.”

Dag toch al niet stuk
Voor Jessie Wiefferink kon in Ermelo de dag toch al niet stuk, want in de ochtend won ze tijdens de TCN Jumping Tour in Rijssen al de rubriek voor vijfjarige paarden met Prelude (v. Carrera VDL). In Ermelo slaagden ook Femke Meenhuis met Humphrey VDD, Mauke Leusink met Galobke Z en Joanne Hietbrink-Wes met Koh-I-Noor erin over 1,40 meter de barrage te bereiken. Ze eindigden respectievelijk als zesde, negende en tiende. Rutger Gieske greep de titel met Lucy M.

Femke Meenhuis finishte met de merrie Netflix EB ook nog als achtste in de titelstrijd over 1,30 meter.  Joanne Hietbrink-Wes werd tiende met de merrie De Reygers Mory . De titel ging naar Renate Beuving met Miss Congeniality HG.Oklahoma G

Over 1,20 meter legde Jesse Berkers met de hengst Oklahoma Vg beslag op de zesde plaats. Merle Bodde volgde in zijn spoor met de ruin Just Kharley als zevende en Mayke Leusink werd achtste met de merrie Nikita L.

Foto Jessie Wiefferink met Arhaya Z © Digishots.nl

Meer Springen

»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)
»
ERMELO - De springruiters van TeamNL met Willem Greve en Hessel Hoekstra in de gelederen eindigden vrijdag in de prestigieuze wedstrijd voor de... (23-05-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven en Stef Veldhuis stalen afgelopen weekend de show tijdens Sectolin Jumping Haaksbergen met samen liefst vijf zeges. Vader Steven... (20-05-2025)
»
KESSEL – Bas van der Aa schreef zaterdag tijdens het CSI3* Jumping Peel & Maas International in het Limburgse Kessel op fraaie wijze de... (19-05-2025)
»
KESSEL – Amke Bekhuis reed op de eerste dagen van Jumping Peel & Maas International in Kessel goed vooraan mee. In beide rubrieken over 1,40... (17-05-2025)
»
WIERDEN – Jennifer Munsterhuis vertolkte na donderdag ook zaterdag een hoofdrol tijdens het meiconcours van De Eschruiters in Wierden. Met opnieuw... (11-05-2025)
»
WIERDEN – Hessel Hoekstra en Wesley ter Harmsel van Stal Wiefferink sprongen er donderdag uit in de hoofdrubriek over 1,40 meter op de eerste dag van... (09-05-2025)
»
MANNHEIM – Zoe Osterhoff boekte dinsdag een mooi succes in de Grote Prijs van Mannheim over 1,60 meter met barrage. De Duitse amazone van Stal De... (07-05-2025)
»
DEURNE – Lars Schröder imponeerde de afgelopen dagen tijdens het Riders Festival op de terreinen van Green Valley Estate in Deurne. De jonge... (05-05-2025)
»
ERMELO – Op de twee slotdagen van het CSI1* op het sportcentrum van de KNHS in Ermelo waren er overwinningen voor Jeroen Dubbeldam over 1,35 meter... (05-05-2025)
»
MANNHEIM - Hessel Hoekstra was zondag een van de beste Nederlandse ruiters tijdens de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in Mannheim. De ruiter van... (05-05-2025)
»
ERMELO – Matt Garrigan met de elfjarige bruine merrie Grace V (v. London) en Anke Bekhuis met de vijftien jaar oude ruin Acuero (v. Acorado,... (03-05-2025)
»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)