RUITER UIT GEESTEREN IN SAASVELD NAAR ZEGES OVER 1,20 EN 1,30 METER

Eric ten Cate is twee keer de sterkste

Eric ten Cate met Napoli in Saasveld.

SAASVELD – Met twee zeges kon Eric ten Cate woensdag tevreden zijn over zijn optreden tijdens de  midweekse springwedstrijden in de Ankerhallen te Saasveld. De ruiter uit Geesteren won over 1,30 meter met Luna RAG en over 1,20 meter met Emylana BTL Z. In  de eerste rubriek werd hij ook nog vijfde met Napoli.

Na het vertrek van Incredible naar de door Jeroen Dubbeldam getrainde Ier Daniel Coyle en vier paarden van HorseDeals is Lunette van de Marijenhoeve momenteel de grootste troef van Ten Cate. Daarachter zijn behalve Indendo en Mistral van Slabroek ook Luna RAG en Napoli paarden voor de toekomst.

De laatste twee lieten in Saasveld de balken liggen. Eric ten Cate, die op stal hulp heeft van vriendin en collega Enola Mulder: “Ze komen er met enkele andere aan. Ik kijk gewoon hoe het gaat, ben niet zo heel erg van de planning. Het ligt eraan hoe ze zich ontwikkelen en dan zien we het wel. Het NK in Deurne staat in elk geval wel op mijn lijstje.”

Op forse afstand
Over 1,30 meter reed Ten Cate, die tegenwoordig met lenzen door het leven gaat, de concurrentie op forse afstand. Bij zijn tijd van 62,6 op Luna RAG kwam geen tegenstander enigszins in de buurt. Nummer twee Milou Onderdijk gaf met Promise van ’t Beukenhof liefst 5,4 seconde op hem toe. Achter Joanne Hietbrink-Wes met Koh-I-Noor eindigde Enola Mulder als vierde met Métrix J.

Over 1,20 meter was de marge met de runner-up aanzienlijk kleiner. Chris van Haren bleef met Ole Ola slechts 0,15 seconde achter bij Eric ten Cate en Emylana BTL Z. Nuri Dijks verzekerde zich met Touchi van de derde en met Nigmet Viii S van de vierde positie. Jasmin Seppälä werd vijfde met Onora Capri S.

Lars Wigger
Lars Wigger schreef met Nounou Fan Skûlenboarch de rubriek over 1,35 meter op zijn naam. Tomas Rendon met Dukato en  Bas van der Aa met Gaen finishten als tweede en derde.

In de Avonduren viel vooral Emmi Schreibelt op. Met Garibaldy mbf won ze op superieure wijze over 1,10, waarin ze ook met Meirone nummer drie Charéna Zandbergen met Merlynn JLM voorbleef. Over 1,20 meter bleef ze naaste belager Merle Bode met Justb Kharley liefst 8,6 seconde voor. ’s Middags pakte Merle Vaanholt met Lest Best afgetekend de zege over 1,10 meter. Voor Ashley Spiele-te Wierik met Olida Hsh en  Bas van den Burg met Coca de Boa.

Anna Danneberg had in de eerste proef over 1,00 meter aan 75,5 stijlpunt voldoende voor de overwinning. ’s Avonds had Arnold Vos er met Key to the Future 80,5 nodig om de winst te kunnen opeisen. Suus Kuipers volgde hem met Grand National op de voet (80).
 

Meer Springen

DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)