STEVEN VELDHUIS ACHT KEER BIJ BESTE TIEN OP GREEN VALLEY ESTATE IN DEURNE

Een royale greep in de prijzenpot

Steven Veldhuis met Iregina op archieffoto.

DEURNE – Steven Veldhuis deed afgelopen weekend een royale greep in de prijzenpot tijdens het concours op het Green Valley Estate in het Brabantse Deurne. De Haaksbergenaar sloot de driedaagse af met twee tweede plaatsen, vier keer een derde plek en eenmaal een zevende en een achtste positie.

Het meest plezier deed hem de prima prestatie van de pas zevenjarige bruine ruin Blom’s Larado O (v. Grandorado TN), waarmee hij zaterdag de Grote Prijs over 1,45 meter met barrage als tweede afsloot en vrijdag derde werd in een rubriek over 1,35 meter op tijd. “Qua vermogen kan hij zelfs de 1,60 meter wel aan, denk ik”, aldus een opgetogen Veldhuis. “Je kunt bij wijze van spreken een kasteel voor hem neerzetten, dan nog springt hij er overheen. Ik heb hem nu een jaar en hij heeft al een keer een parcours over 1,40 meter in Zuidwolde gewonnen. Hij kan het niveau in elk geval gemakkelijk aan, anders zou ik hem als pas zevenjarige ook niet op deze hoogte hebben laten springen. Als hij zich zo verder ontwikkelt, wordt hij echt heel goed.” De Grote Prijs werd een prooi voor Kim Emmen met de tot voor kort door Conor Drain opgeleide tien jaar oude schimmelmerrie Imagine (v. Cassini Gold).

In de hoofdrubriek eindigde Steven Veldhuis als derde met de donkerbruine merrie Iregina, waarmee hij een proef over 1,35 meter als tweede afsloot en over 1,40 meter op tijd zevende werd. Met de negenjarige bruine ruin Jisborn pakte de Haaksbergenaar ook nog een derde prijs mee over 1,35 meter met twee fasen en finishte hij als achtste in de ‘kleine’ Grote Prijs over 1,35 meter. Op de rug van de zevenjarige bruin geboren schimmelmerrie Laconique DN tenslotte noteerde Veldhuis een derde plaats in de rubriek over 1,30 meter tegen de klok op vrijdag.

Aan het opbouwen
Steven Veldhuis: “Iregina en Jisborn ben ik allebei weer aan het opbouwen, nadat ze de afgelopen twee jaar heel veel hebben gesprongen. Midden augustus heb ik kort vakantie genomen en omdat ik in Exloo deelnam aan het kampioenschap voor jonge paarden heb ik ze even op de wei gezet en hebben ze vier weken geen wedstrijden gehad. Daarna ben ik weer rustig aan begonnen met het oefenspringen buiten. Voor Iregina, die in Geesteren nog de vier sterren Grote Prijs heeft gelopen, kwam erbij dat ze zelf drie veulens op de wereld heeft gezet. Ze is dan wel tien, maar qua wedstrijdervaring nog maar acht. Het was tijd voor een reset. Voor Jisborn gold eigenlijk hetzelfde. Die heeft heel veel temperament en moest daarom intensief trainen. Hij heeft tweeënhalve maand niet internationaal gelopen, maar sprong in Deurne meteen weer prima.”

Nadieh Plegt zegevierde donderdag in Deurne in de rubriek over 1,05 meter met haar vijfjarige bruine merrie Signorita (v. Newton vh Zorgvliet.

Weer Maud Wiefferink
Maud Wiefferink won afgelopen weekeinde in  Luttenberg ook de tweede wedstrijd in de GMB Competitie voor vijfjarige springpaarden. Met No Nonsens (v. Elvaro) bleef ze Luciano Zandvliet op Nice Girl Dito (v. Arezzo VDL) 0,14 seconde voor. Lieke Reinders werd vijfde met Numago (v. v. Gogh).

Van Zandvliet eindigde met Balarous Z samen met Tonny Leeuwen op Opinion Gr op een gedeelde tweede plaats bij de vierjarige paarden. Beiden kregen 24,4 punt voor hun optreden. Maxi de Weert won met Oliva P (24,8). Joost Luttikhuis bezette de vijfde plek met Outlow (v. Cape Coral Rbf (24,1). 

Onderste foto van Maud Wieffefrink met No Nonsens © Fototrailer 

Meer Springen

»
Het succes van haar paard Imagine met Kim Emmen in 2024 galmt voor Conny Viscaal ook het jaar erop nog behoorlijk na. In Den Bosch werd de door haar... (11-04-2025)
»
KRONENBERG - Hessel Hoekstra is het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg goed begonnen. De ruiter van Stal Wiefferink legde in de eerste kwalificatie... (10-04-2025)
»
Met Michael Greeve, Willem Greve, Hessel Hoekstra, Marc Houtzager en Gerco Schröder als kartrekkers mag het concours van Het Twentse Ros zich in de... (10-04-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven Veldhuis liet zich woensdag van zijn sterkste kant zien tijdens de tweede editie van het midweekse Sectolin Springen bij de... (10-04-2025)
»
Voorzitter Jos Brinkman kijkt uit naar een opnieuw succesvolle editie van het concours van Het Twentse Ros uit Albergen. Het evenement wordt van... (09-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve eindigde zondag in zijn  eerste finale van de strijd om de Wereldbeker springen op een heel mooie zevende plaats. De nationaal... (06-04-2025)
»
BASEL - Hoewel Willem Greve en Kim Emmen in het basisparcours van het tweede onderdeel van de wereldbekerfinale in Basel een springfout kregen... (04-04-2025)
»
ERMELO –De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft springpaard Imagine vastgelegd. De twaalfjarige ruin (v. Cassini Gold) van de eigenaren Conny... (04-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve begon zijn eerste wereldbekerfinale donderdag met de vijftiende plaats in het eerste onderdeel, een wedstrijd op snelheid en... (03-04-2025)
»
BASEL – Willem Greve bijt donderdagavond in Basel tijdens zijn eerste deelname aan de finale voor de Wereldbeker springen het spits af voor Nederland... (03-04-2025)
»
Gerco Schröder sloot zondag de derde week van de Mediterranean Equestrian Tour (MET) in het onder de rook van Valencia gelegen Oliva met zijn... (31-03-2025)
»
RIJSSEN – Meike Zwartjens had zaterdag het laatste woord tijdens de driedaagse TCN Jumping Tour in Rijssen. De amazone uit Raalte won op knappe wijze... (29-03-2025)
»
RIJSSEN – Met een groots vertoon van macht zegevierde Mart IJland vrijdag tijdens de TCN Jumping Tour in Rijssen in de rubrieken over de drie... (29-03-2025)
»
ERMELO – Lars Schröder veroverde vrijdag met zijn tienjarige donkerbruine merrie Casalla Tendra PS (v. Casallco) zilver in de strijd om de nationale... (28-03-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate heerste als een vorst in de toprubriek over 1,40 meter op de eerste dag van de TCN Jumping Tour in Rijssen. De ruiter uit... (28-03-2025)
»
HAAKSBERGEN – Willem  Greve vertoefde woensdag weer even op vertrouwde oude grond en maakte maar meteen van de gelegenheid gebruik om tijdens het... (27-03-2025)
»
WIERDEN – Remco Been gaat voor zichzelf beginnen. Vanaf 1 april is de Wierdenaar nog halve dagen per week werkzaam voor Hank Melse in Winterswijk... (26-03-2025)
»
VEJER DE LA FRONTERA – De in Borne residerende Zoe Osterhoff moest zondag op haar tienjarige bruine hengst Kentucky TN (v. Verdi TN)  met een... (24-03-2025)
»
ERMELO – Lisa Schröder voltooide zaterdag in Ermelo een ongekende hattrick. Voor het derde jaar op rij veroverde de 14-jarige dochter van Gerco en... (23-03-2025)
»
VEJER DE LA FRONTERA– Voor Amke Bekhuis scheen zaterdag letterlijk en figuurlijk de zon tijdens de Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera... (23-03-2025)