EERSTE EN DERDE IN BOEIENDE GROTE PRIJS VAN INDOOR AMBT-DELDEN 

Gerben Morsink dichtbij dubbelslag

Gerben Morsink met Carina Z

AMBT DELDEN – Het scheelde niet veel of Gerben Morsink had zaterdag in een prima gevulde manege De Hoffmeijer een dubbelslag geslagen in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt-Delden. De Enschedeër won na een magistrale rit met zijn razendsnelle negenjarige bruine vosmerrie Carina Z en tekende met de een jaar oudere vosruin Carsey Z voor de derde plek.

Het feestje was daarmee echter mooi genoeg voor Morsink, die de afgelopen zeven weken in slechts één wedstrijd uitkwam en er bewust voor koos om thuis met zijn paarden dressuurmatig aan de slag te gaan. “Het is fijn er zo weer in te komen. Het was een mooie proef. Hooguit had de tijd misschien vijf seconden scherper gezet kunnen worden, maar ik vind dat Jos Brinkman het hier super heeft gedaan. Zo’n wedstrijd moet ook blijven uitnodigen voor ruiters die van onderen opkomen. En vergeet niet dat er ook gewoon goed gesprongen werd.”

Van de 39 gestarte combinaties bleven er in het basisparcours liefst 21 foutloos, maar bniemand die er zich aan stoorde. Al vond ook Jos Brinkman zelf het aantal aan de hoge kant. “Het blijft altijd een kwestie van inschatten. Tien in de barrage was misschien heter geweest, maar je hebt ook te maken met een soms groot verschil in kwaliteit van de deelnemers. Diverse paarden hier hebben zelfs al 1,50 meter of zelfs hoger gesprongen. Iedereen moet wel safe aan de streep kunnen komen.”

Volle broer en zus
Onder die paarden die al aan een behoorlijk niveau gewend zijn ook die van Gerben Morsink, voor zijn zege beloond met 1500 euro. Carina Z en Carsey Z zijn een volle broer en zus van elkaar, afstammend van Carthino Z x Guidam x Columbus. “Met Carsey heb ik het bewust nog wat kalmer aan gedaan, omdat die nog wel eens de neiging heeft de controle van je over te nemen. Daarom heb ik hem ook het eerst gereden in de barrage. Het is ook meer een paard voor buiten. Ik wist dat het met Carina nog sneller kon. Dat is zo’n snel ding van zichzelf… Als je maar rustig blijft, gaat die vanzelf en hoef je alleen maar te sturen. Wanneer ze op hindernis 1 begint, weet ze gewoon dat ze in de barrage zit. Het is een super paard, dat het ook echt leuk vindt. Als het zo loopt, hoor je mij niet klagen.”

Gerben Morsink heeft hoge verwachtingen van zijn beide troeven. “Ik denk dat ze allebei ver kunnen komen. Het dressuurmatige trainen zie je nu al terug. Ik heb goede hoop dat ze dit jaar nog een drie sterren landenwedstrijd gaan rijden. En daarna een vier ster of misschien wel een vijf. De potentie hebben ze.” 

Morsink genoot zichtbaar van de slotdag van het concours van De Zeven Buurtschappen. “Het was hier prima voor elkaar. Heel fijn ook dat er goed wat publiek was. Dat enthousiasme aan de kant stimuleert enorm.”

Hessel Hoekstra
Hessel Hoekstra reed met de achtjarige donkerbruine hengst Cagaro (v. Stolzenberg, foto hiernaast) naar de tweede plaats. Achter Manon van der Sluis met Coco Chanel eindigde My Relander als vijfde. Ook Vincent Geerink met Gelster (zevende), broer Sander Geerink met Jacobus S (achtste), Conor Drain met Covehill Ellie May en Jasmin Seppälä met Jetski EB (tiende) haalden de top tien.

Iris Hakvoort bevestigde haar puike vorm door met Gustafson Z de rubriek over 1,35 meter op haar naam te schrijven. Claudia Morsink met Zabab B en Britt Wiefferink met Jon Jon hielden haar nog het best bij. Achter Marriet Smit-Hoekstra met Wadro’s Jerina eindigde Nuri Dijks als vijfde.

Smit-Hoekstra won met Lola Fomia wel over 1,30 meter en werd met Wadro’s Jelina ook nog vijfde. Nieks Brussen pakte met Myspeciallux de tweede en met Phoenix van het Rollebeek de vierde plek. Jack Ansems bezette met Queen van het Voorveld de derde positie.

Brussen greep met Lasvegas de eerste prijs over 1,20 meter, voor Jack Ansems met Celina Z en Marinda van Lagen met Kwickly.

Meer Springen

DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)