ORANJE SPEELT IN LANDENKLASSEMENT GEEN ROL VAN BETEKENIS

Thijmen Vos beste Nederlandse junior

Foto Thijmen Vos met Ive Got the Key © Ashley Claus/Close Up

VILAMOURA – Thijmen Vos is na de tweede dag van het EK junioren in Vilamoura de best geplaatste Nederlander. Met zijn elfjarige bruine ruin Ive Got the Key (v. Womanizer) is de Wierdenaar voorlopig 31ste in het tussenklassement.

Vos maakte in de tweede ronde een springfout en werd daarmee gedeeld zestiende in de tweede rubriek van de titelstrijd. Amber van Marle moest met de donkere ruin Gregorius van de Vrendt (v. Gelha’s VDL Emilion) behalve een balk ook een strafpunt wegens het licht overschrijden van de tijd incasseren. Meike Zwartjens liep acht strafpunten op met de veertienjarige voshengst Twister de la Pomme (v. Darco) en Wesley de Boer tikte met de achtjarige donkere merrie Sisi (v. Baltic VDL) drie balken uit de lepels. Hetzelfde overkwam Sanne Everse met haar bruine ruin Kerswin van ’t Roosakker (v. Echo van ’t Spieveld)

In het landenklassement speelt Nederland geen rol van betekenis. Oranje staat twaalfde. Thijmen Vos rijdt niet mee in de landenwedstrijd en concentreert zich op de individuele ranglijst.

Klasseringen Nederlanders individueel
31. Thijmen Vos 8,61 strafpunt
36. Amber van Marle 9,46.
39. Meike Zwartjens 9,74
60. Wesley de Boer 16,06 

Stand landenteams
1.   België 0,83
2.   Zwitserland 9,98
3.   Groot-Brittannië 11,56
12. Nederland 34,43

De Nederlandse children speelden een bescheiden rol op de eerste dag van hun EK. Op het oarcours op tijd over 1,25 meter eindigde Daan Adams met Cherokee foutloos als 35ste. Jersey Kuijpers liep met JK Horsetrucks Quanta Questa een strafpunt op wegens het overschrijden van de toegestane tijd en is voorlopig 44ste. Yfke Priem neemt met Esprit de Pomme plek 50 in met vier strafpunten, Yoni van Santvoort is met Esprit met eveneens een balk 58ste en Britt Schaper moet voorlopig met vijf strafpunten tevreden zijn met de 67ste positie in de rangschikking.

Meer Springen

MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)