SJAAK SLEIDERINK KLOPT SANDER GEERINK IN GROTE PRIJS BATHMEN MET MARGE VAN 0,01 SECONDE

Met het kleinst mogelijke verschil…

BATHMEN – Een kleiner verschil was niet denkbaar, maar één honderdste seconde was vrijdag wel de marge die bepaalde wie over 1,40 meter de Grote Prijs van Bathmen op zijn naam schreef en wie tevreden moest zijn met de tweede plek. Sjaak Sleiderink won met de elf jaar oude Ivan R (v. Apple Juice), op minimale afstand gevolgd door Sander Geerink met zijn een jaar jongere Donner IK (v. Deauville de la Vie).

"Nadat ik Sander als eerste in de barrage had zien rijden, dacht ik eigenlijk hij normaliter ook zou winnen”, erkende Sleiderink na afloop. “Ik moest proberen alles te geven om hem toch voor te blijven en dan zou ik wel zien wat het opleverde. Het was net genoeg…”

Echt een klik
Het leverde Sjaak Sleiderink de hoofdprijs van duizend euro op. “Bathmen is altijd een mooie wedstrijd”, aldus de winnaar. “En voor duizend euro wordt echt gestreden. Ik ben blij dat ik Ivan R weer kan rijden. Na mijn vertrek bij de BWG Stables heeft Lennard de Boer hem een tijdje onder het zadel gehad, maar sinds een maand of drie start ik hem weer. Ik heb echt een klik met hem en al een paar mooie dingen met hem gedaan. Hij doet altijd goed mee, heeft in de ring een prima instelling. Als het moet gebeuren, is hij er voor mij. Dit is gewoon een heel mooi begin van het nieuwe jaar.”

Sander Geerink raakte niet gefrustreerd door zijn zo nipte nederlaag. “De ene keer win je met zo’n verschil, een andere keer verlies je ermee. Ik gun iedereen alles, al win ik natuurlijk het liefst zelf. Maar het was een mooie wedstrijd en met Donner loopt het de laatste tijd gewoon lekker. Hij heeft een topinstelling en een super karakter, wil altijd meewerken. Tot een bepaalde hoogte -1,45 of 1,50 meter- is het een heel fijn paard.”

Achter het vrijwel gelijkwaardige duo reden vooral Twentse combinaties naar de volgende ereplaatsen in een wedstrijd, waarin er negen ook in de barrage foutloos bleven. Achter Dennis van den Brink met Frasier eindigden Conor Drain met Dialetto, Veronique Morsink met Faithfull en Dairmuid Howley op de plaatsen vier tot en met zes. Sander Geerink  finishte met Easter ook nog als achtste, Emiel Richter met Disinaa als negende.

Meer Springen

DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)