WILLEM GREVE LAAT ZIJN RUWE DIAMANTEN ERVARING OPDOEN IN VOSSENBOS

Van fancy Lyon naar gezellig Wierden

WIERDEN - Van het fancy CSI5* Lyon, een evenement in het kader van de Wereldbeker, naar het gezellige CSI2* Indoor Wierden. Springruiter Willem Greve uit Markelo kreeg last minute een uitnodiging om afgelopen weekend af te reizen naar Frankrijk om met zijn beste paarden mee te strijden op topniveau. Op zondagavond vloog hij terug en komende dagen laat hij zijn ‘ruwe diamanten’ ervaring opdoen in manege De Vossenbos in Wierden.

Indoor Wierden is afgelopen zaterdag van start gegaan met het landelijk springen en ontvangt van woensdag tot en met zaterdag springruiters van heinde en ver. Het evenement staat elk jaar op de kalender van Willem Greve, die vorig jaar de beste ruiter was door de drie finalerubrieken te winnen waaronder de Grote Prijs. Hij beantwoordt een paar vragen:

Willem, als je aan Indoor Wierden denkt, denk je aan…
“Aan nostalgie. Dat is Indoor Wierden. Ik reed er al met de pony’s. Ik heb er warme herinneringen aan. Het was een concours waarvoor iedereen in de rij stond, waar iedereen graag wilde rijden. Maar helaas heeft Wierden heel veel last van moordende concurrentie van nieuwe internationale wedstrijden en modernere accommodaties. Vroeger was Wierden een megahal, tegenwoordig kun je er wel wat aan opmerken in vergelijking met de accommodaties als De Peelbergen en Opglabbeek. Het is een wat moeilijke hal, maar wel heel leerzaam met altijd apart hindernismateriaal. De vereniging probeert elk jaar te verbeteren wat in haar macht ligt en daar heb ik ook veel waardering voor.”

Wat zijn je mooiste momenten van Indoor Wierden?
“Ik heb drie keer de Grote Prijs gewonnen, maar ook bij de jeugd en de pony’s. Dat was echt een happening. Julian Kraay won de Twente Cup met Freule, ik bij de pony’s. Dat is ook alweer 25 jaar geleden. Wierden was hét concours. Het is jammer dat de tand des tijds zich een beetje heeft ingehaald. Als ik in België zou wonen met al die mooie hallen om de hoek, had ik hier misschien ook niet gereden, maar Indoor Wierden heeft iets. De gezelligheid, de sfeer. En het leerzame aspect voor de paarden.”

Wat verwacht je op persoonlijk vlak van deze editie?
“Ik rijd de komende dagen landelijk mee. Voor het internationaal tweesterren heb ik Formidabel en Faro, twee achtjarigen die na een goed seizoen twee maanden vakantie hebben gehad. Gogo gaat mee voor het CSI1 en tussendoor kan ik mooi naar huis om de thuisblijvende paarden te rijden. Wat de prestaties betreft, dat valt nog te bezien. Dat ik vorig jaar drie finales won was hartstikke mooi, maar zoiets evenaren zal moeilijk worden.”

De eerste internationale rubrieken worden woensdagavond verreden en daarvoor komen ruiters uit dertien verschillende landen. Uit Canada, Amerika, China, Japan, Tsjechië, Finland en Estland, maar ook bijvoorbeeld Spanje, Zweden, Ierland, Engeland en Duitsland. Ook de Olympische topruiter Rolf-Göran Bengtsson is van de partij. Ze krijgen stevige concurrentie van de Nederlandse ruiters met onder anderen Robert Vos, Remco Been, Sander Geerink, Pim Mulder, Peter Olthof, Hendrik-Jan Schuttert en Sjaak Sleiderink.

Op vrijdagavond is er weer spektakel op Indoor Wierden met het teamspringen en het puissancespringen over de hoge muur. De Amsterdamse volkszanger Peter Beense treedt tussendoor op. De Grote Prijs over 1,45 meter wordt zaterdagavond verreden.

Meer info op www.indoorwierden.com

Foto Willem Greve, hier met Elke Maria © www.fototrailer.nl

Meer Springen

LATTROP - Jan Roelink uit Lattrop, tientallen jaren een zeer gewaardeerd nationaal jurylid bij hippische evenementen, is maandagochtend op 84-jarige... (25-08-2026)
VRIEZENVEEN – Het voor dinsdagavond 25 augustus geplande masterspringen bij Horse Centre Twente in Vriezenveen gaat niet door. In verband met... (24-08-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voelt zich prima thuis in Tubbergen. Met zijn VDL Mindset ES zegevierde de ruiter uit Enter zondag in de strijd om de... (23-08-2026)
Lars Schröder met Orlando.
TUBBERGEN – Lars Schröder eiste zaterdag de zege op in de ‘kleine’ Grote Prijs tijdens Hippisch Geesteren. Op het parcours over 1,35 meter met... (22-08-2026)
ERMELO – Wesley Mulder was zaterdag dicht bij de zege in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* Ermelo. Met C-Livia RV Z eindigde hij als tweede... (22-08-2026)
TUBBERGEN – Drie weken nadat ze in Lattrop al veel indruk maakte, imponeerde Mayke Leusink met haar tienjarige topmerrie Galobke Z (v. Guidam Sohn)... (21-08-2026)
AKEN – Voor Willem Greve zit het WK springen in Aken er op. In de tweede ronde van de landenwedstrijd maakte Greve al op de eerste hindernis een... (21-08-2026)
AKEN - De springruiters van TeamNL zijn er bij het WK in Aken niet in geslaagd om een Olympisch ticket voor de Spelen van Los Angeles te bemachtigen. (20-08-2026)
TUBBERGEN – Het tempo dat Isabel Starke donderdag met haar tienjarige bruine merrie Lellebel (v. Eldorado van de Zeshoek) hanteerde in de rubriek... (20-08-2026)
ERMELO – Jessie Wiefferink leverde woensdag een puike prestatie tijdens het CSI2* in Ermelo. Met de achtjarige voshengst New Pleasure VDL zegevierde... (20-08-2026)
TUBBERGEN – Nadieh Plegt was de meest succesvolle deelnemer op de eerste dag van Hippisch Geesteren, het concours van Sint Joris dat voor de tweede... (19-08-2026)
AKEN – Willem Greve is woensdagmiddag met zijn vijftienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de Zeshoek x Carolus II) foutloos... (19-08-2026)
Jarno Hesselink is een van de negen bestuursleden van PSV Sint Joris uit Geesteren, dat dit jaar tachtig jaar bestaat. Een officiële functie heeft... (18-08-2026)
KRONENBERG – In het weekend voordat voor hem de strijd om de wereldtitel springen in Aken begint, mengde Willem Greve zich met enkele paarden vijf... (16-08-2026)
BENTELO – Amke Bekhuis was zaterdag met haar zestien jaar oude donkere vosruin Acuero (v. Acorado I) de concurrentie royaal te snel af in de rubriek... (09-08-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra staat sinds dinsdag in de boeken als winnaar van de 25ste editie van de Schröder Masterclass. Met de negenjarige... (04-08-2026)
De hoofdrubriek van de Schröder Masterclass staat dinsdag voor de 25ste keer op het programma. In 2000 won Ben Schröder (55) de eerste editie. In... (04-08-2026)
Gert-Jan Bruggink reed afgelopen weekend goed in de prijzen tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek. Op de terreinen van het Sentower Park... (03-08-2026)
De strijd om de Ladies Cup werd zaterdag op de eerste dag van de Schröder Masterclass gewonnen door het jongste duo deelnemers. (02-08-2026)
LATTROP – Mayke Leusink maakt snel progressie in de springsport. De laatste weken scoort ze bijna voortdurend mooie klasseringen. (01-08-2026)