Belmus winnaar vrijspringen Saasveld

SAASVELD - De overall-winnaar bij de vrijspringwedstrijd, georganiseerd door rijpaardenfokvereniging Twente, kwam net als in de voorgaande editie van Stoeterij Enterbrook. Uiteindelijk kreeg de vierjarige van Lucky Boy x Lux afstammende Belmus 47 punten van de juryleden toebedeeld.
De 4-jarigen lieten een collectie mooie, aansprekende sportpaarden zien van zeer uiteenlopende maar bewezen bloedlijnen.

Belmus is onlangs goedgekeurd bij Studbook Zangersheide. Beide juryleden (Daan Nanning en Gert/Jan Bruggink) waren het erover eens dat deze Lucky Boy-zoon een zeer goede galop liet zien en mooi naar boven springt met een goede techniek.

De als nummer twee van de 4-jarigen geëindigde Unmeunig Z0 is een zoon van Untouchable Z uit een Chellano Z-moeder. Ondanks dat hij het spits af moest bijten liet hij zien dat hij over een goed gedragen galop beschikt en snel is op de hindernissen.
De nummer drie Banjer ( Nummero Uno x Lauriston) heeft zijn plaats vooral aan zijn grote vermogen te danken. Hij sprong wat nonchalant over de lage in-sprongtjes, maar maakte dat meer dan goed op de laatste hoge sprong.

Voor de groep 3-jarigen waren de verwachtingen hooggespannen. Bij de voorselectie presteerden de jongste leeftijdcategorie gemiddeld beter dan de 4-jarigen. Bij de finale zag je echter dat de drukke omgeving en vele indrukken veel jonge dieren parten speelden. Enkele 3-jarigen lieten zich in de finale duidelijk minder goed zien dan bij de voorselectie, drie weken geleden. 
Mogelijk hebben het winterse weer van de afgelopen tijd, en de jeugdigheid van enkele deelnemers hierbij een rol gespeeld hebben, aldus jurylid Gert-Jan Bruggink.

Dat gold echter niet voor Cheers van M. Voskes en M. Wevers. De zoon van Ultimo uit moeder van Germus R toonde een mooie, opwaartse galop. Verder liet hij zien snelheid met vermogen te combineren. Cheers werd dan ook reserve kampioen in het overall-klassement.
De tweede plaats bij de 4-jarigen was voor de nog wat jeugdige maar met zeer goede techniek springende Campanula (v. Verdi x Randel Z) van Chris Koppelman uit Haaksbergen. De fokkers uit Haaksbergen waren in deze finale erg sterk vertegenwoordigd met vier deelnemers. Campanula lijkt met haar goede techniek een belofte voor de toekomst.
Nummer drie komt uit een beroemde merrie-lijn, de Balia-stam. Cibalia (v. Nummero Uno x Silvio II) stelde niet teleur en liet zien over een uitstekende techniek en bascule te beschikken. 

In de pauze was er een kort voorproefje van de op stapel staande hengstenshow van dekstation De Watermolen op 30 april. Dirk Willem Rosie en Jan Greve wisten de achtergrond en fokwaarde van de getoonde hengsten boeiend toe te lichten.
De gelukkige winnaar van de gratis dekking, beschikbaar gesteld door De Watermolen, zal het geleerde in ieder geval in de praktijk kunnen toepassen.

UITSLAGEN

Meer Springen

»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)
»
Het succes van haar paard Imagine met Kim Emmen in 2024 galmt voor Conny Viscaal ook het jaar erop nog behoorlijk na. In Den Bosch werd de door haar... (11-04-2025)
»
KRONENBERG - Hessel Hoekstra is het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg goed begonnen. De ruiter van Stal Wiefferink legde in de eerste kwalificatie... (10-04-2025)
»
Met Michael Greeve, Willem Greve, Hessel Hoekstra, Marc Houtzager en Gerco Schröder als kartrekkers mag het concours van Het Twentse Ros zich in de... (10-04-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven Veldhuis liet zich woensdag van zijn sterkste kant zien tijdens de tweede editie van het midweekse Sectolin Springen bij de... (10-04-2025)
»
Voorzitter Jos Brinkman kijkt uit naar een opnieuw succesvolle editie van het concours van Het Twentse Ros uit Albergen. Het evenement wordt van... (09-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve eindigde zondag in zijn  eerste finale van de strijd om de Wereldbeker springen op een heel mooie zevende plaats. De nationaal... (06-04-2025)
»
BASEL - Hoewel Willem Greve en Kim Emmen in het basisparcours van het tweede onderdeel van de wereldbekerfinale in Basel een springfout kregen... (04-04-2025)
»
ERMELO –De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft springpaard Imagine vastgelegd. De twaalfjarige ruin (v. Cassini Gold) van de eigenaren Conny... (04-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve begon zijn eerste wereldbekerfinale donderdag met de vijftiende plaats in het eerste onderdeel, een wedstrijd op snelheid en... (03-04-2025)
»
BASEL – Willem Greve bijt donderdagavond in Basel tijdens zijn eerste deelname aan de finale voor de Wereldbeker springen het spits af voor Nederland... (03-04-2025)
»
Gerco Schröder sloot zondag de derde week van de Mediterranean Equestrian Tour (MET) in het onder de rook van Valencia gelegen Oliva met zijn... (31-03-2025)
»
RIJSSEN – Meike Zwartjens had zaterdag het laatste woord tijdens de driedaagse TCN Jumping Tour in Rijssen. De amazone uit Raalte won op knappe wijze... (29-03-2025)
»
RIJSSEN – Met een groots vertoon van macht zegevierde Mart IJland vrijdag tijdens de TCN Jumping Tour in Rijssen in de rubrieken over de drie... (29-03-2025)
»
ERMELO – Lars Schröder veroverde vrijdag met zijn tienjarige donkerbruine merrie Casalla Tendra PS (v. Casallco) zilver in de strijd om de nationale... (28-03-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate heerste als een vorst in de toprubriek over 1,40 meter op de eerste dag van de TCN Jumping Tour in Rijssen. De ruiter uit... (28-03-2025)
»
HAAKSBERGEN – Willem  Greve vertoefde woensdag weer even op vertrouwde oude grond en maakte maar meteen van de gelegenheid gebruik om tijdens het... (27-03-2025)
»
WIERDEN – Remco Been gaat voor zichzelf beginnen. Vanaf 1 april is de Wierdenaar nog halve dagen per week werkzaam voor Hank Melse in Winterswijk... (26-03-2025)
»
VEJER DE LA FRONTERA – De in Borne residerende Zoe Osterhoff moest zondag op haar tienjarige bruine hengst Kentucky TN (v. Verdi TN)  met een... (24-03-2025)
»
ERMELO – Lisa Schröder voltooide zaterdag in Ermelo een ongekende hattrick. Voor het derde jaar op rij veroverde de 14-jarige dochter van Gerco en... (23-03-2025)