Britt Wiefferink bewijst haar talent

WIERDEN - Britt Wiefferink (foto) liet maandag merken dat haar overwinning in de strijd om de Twente Cup niet op toeval berustte. Met Sugar Pine was ze voor eigen publiek op de eerste dag van Pony Indoor Wierden de sterkste in de klasse L (categorie C) op een klassiek parcours met barrage. In 27,28 seconde was ze precies drietiende seconde rapper dan Nick Ekkelkamp met Never Know's Spirit (27,58). Hessel Hoekstra stuurde Casper in 27,80 seconde naar de derde plaats.  

In de rubriek tegen de klok moest Britt Wiefferink later op de dag haar meerdere erkennen in Max van der Rijt met Erbee's Sky Dancer. De marge tussen beiden bedroeg 0,42 seconde: 47,77 voor Van der Rijt tegen 48,19 voor Wiefferink. Dit keer moest Nick Ekkelkamp met Never Know's Spirit tevreden zijn met de derde positie (48,83).

In de klasse L (D/E) boekten De Molenruiters een dubbele zege. Loes Waayer won met Breitling (43,45), gevolgd door Hilde Heesink met Connery (0-53,56). Claudine van Duffel greep met MGX Daido op afstand de derde stek (56,77).

Tania van Leeuwen was succesvol in de klasse L (A/B) met Jessy. In 25,44 seconde legde ze de barrage na het klassieke parcours het snelst af. Job Rothstegge greep de tweede plek met Orkaan (25,82), Savanna van den Hof de derde met Jolly Jumper (27,09).
Ook in de rubriek direct op tijd snelde Tania van Leeuwen met Jessy naar de zege (46,82). Op meer dan twee seconden volgde Steffie Baart met Speedy als nummer twee (48,97) en Savanna van den Hof werd ook nu derde met Jolly Jumper (50,10).

De klasse M/Z (categorie C) betekende voor de meeste deelnemers een zware opgave. Uiteindelijk bleef slechts een drietal twee keer foutloos. Van hen was Bibi van Gehlen met Crunsh veruit de rapste (38,19). Ties Rothstegge met Quickstar (42,00) en Lotte Teuns (Prins Auvergne (42,31) completeerden de topdrie.

Foto Britt Wiefferink van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)
»
BENTELO – Het concours van De Hagmolenruiters in Bentelo is komende weekend het decor van de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie. Het... (17-07-2025)
»
LA CORUNA – De Nederlandse springruiters zijn het EK in  het Spaanse La Coruna bescheiden begonnen. In de eerste kwalificatie van de titelstrijd... (17-07-2025)
»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)
»
OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar... (13-07-2025)
Annelies Vorselmans met C. Kulottie W Z tijdens de prijsuitreiking en in actie. Foto's © Fototrailer
»
OMMEN – Annelies Vorsselmans duldde zaterdag tijdens CSI Ommen niemand in haar buurt in de finale van de Medium Tour over1,45 met winning round. Met... (12-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)
»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)
»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)
»
AKEN –Het EK springen in La Coruna gaat alsnog aan de neus van Hessel Hoekstra voorbij. De reservecombinatie Michael Greeve en Denver schuift door... (06-07-2025)
»
AKEN – Hessel Hoekstra is zijn eerste CHIO Aken begonnen met een vorstelijk optreden. De ruiter uit Enter opende het toernooi dinsdag met een keurige... (02-07-2025)
»
OMMEN - Zoveel inschrijvingen van deelnemers dat het toezeggen van de ruiters bijna een grotere opgave is dan het organiseren van het internationaal... (01-07-2025)