Gerco alsnog in finale Worldcup

ERMELO - Gerco Schröder (Tubbergen) heeft dinsdag van de FEI een uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de wereldbekerfinale springen, die van 27 april tot en met 1 mei in Leipzig wordt verreden. "Ik ontving vandaag deze uitnodiging en dat houdt in dat één deelnemer zich bij de FEI heeft afgemeld, maar ik zou niet weten wie dat is. Wel weet ik dat ik er blij mee ben. Eerlijk gezegd had ik er ook een beetje op gerekend."

De deelnemerslijst van de wereldbekerfinale raadplegend dat kunnen we constateren dat de naam van de Brit Michael Whitaker, die zich als laatste ruiter van de West-Europese league voor deze wereldbeker had geplaatst, ontbreekt.

In de geschiedenis van de wereldbekerfinale is het nog nooit voorgekomen dat alle ruiters die zich na de laatste wedstrijd voor de finale van een startplaats hadden verzekerd daadwerkelijk van start gingen. "Na Indoor Brabant was ik eerste reserve en ik heb er ook in de training steeds rekening mee gehouden dat deze uitnodiging binnen zou komen", aldus Schröder.

Behalve Gerco Schröder met Eurocommerce New Orleans komen ook Harrie Smolders (Hooge Mierde) met Regina Z en Jeroen Dubbeldam (Weerselo) met BMC Van Grunsven Simon in Leipzig aan de start.

Naast de wereldbeker springen staan in Leipzig ook de wereldbekerfinales in de dressuur en bij de vierspannen op het programma. In de dressuur verschijnen voor Nederland Adelinde Cornelissen (Nijkerk) met Jerich Parzival,  titelverdediger Edward Gal (Harskamp) met Sisther de Jeu of Interfloor Next One en Hans Peter Minderhoud (Harskamp) met I.P.S. Tango of Exquis Nadine aan de start. Bij de vierspannen komen voor Nederland in de baan Koos de Ronde (Zwartewaal) en IJsbrand Chardon (Den Hoorn).

In de wereldbekerfinale springen gaan 43 combinaties van start uit 21 landen. In de wereldbekerfinale van de vierspannen zijn dat zeven deelnemers uit zes landen en in de wereldbekerfinale dressuur achttien combinaties uit elf landen. Ook wordt er in Leipzig een wereldbekerfinale voltige gehouden, waaraan veertien deelnemers uit zes landen deelnemen. Daaronder geen Nederlanders. (KNHS)

Foto Gerco Schröder van Carlo ter Ellen/TC Tubantia

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)