Tersina onder zadel Willem Greve

DIEPENHEIM - Willem Greve heeft sinds kort de beschikking over Heechhiem's Tersina, tot twee maanden geleden het toppaard van Nathalie van der Mei die zondag met Ultimo tweede werd in de Grote Prijs van Twente in Geesteren. Greve heeft de elfjarige bruine merrie deze dagen voor het eerst mee naar het concours in het Duitse Spangenberg. Daar staat tegenover dat hij de komende twee tot drie maanden geen beroep kan doen op zijn eigen topper Ukato.

Zondag trok Willem Greve Ukato terug voor de Grote Prijs van het CSI Twente omdat het paard niet fit bleek. "Het is een lichte blessure, uit de in Duitsland gemaakte MRI-scan bleek dat hij last heeft van een irritatie in de voet", meldt Greve vanuit Spangenberg, "maar wel eentje die rust nodig heeft. Je kunt hem wel geforceerd eerder weer in wedstrijden uitbrengen, maar het is beter om het helemaal te laten genezen. Daarom wordt het deze zomer een moeilijk verhaal met Ukato. Het duurt een maand of drie, vier voor hij weer volop naar concours kan."

De komende periode zal blijken of er toekomst is voor een combinatie Willem Greve-Heechhiem's Tersina. Met Nathalie van der Mei won de merrie in 2010 onder meer de Grote Prijs van Zuidlaren. De eigenaren, de familie van der Meer uit het Friese Burgum, haalden Tersina twee maanden geleden op bij Van der Mei. "Ze hebben haar een maandje thuis gereden en vroegen me laatst of ik haar wilde rijden. We moeten maar eens zien hoe dat gaat", aldus een als altijd nuchtere Willem Greve.

Foto Willem Greve met Ukato van www.sjoert.com

Meer Springen

ALMELO – De Almelose Ruiterdagen zijn woensdag alsnog vroegtijdig afgebroken. De te verwachten enorme hitte van deze dagen heeft de organisatie... (25-06-2026)
ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)