Oranje zevende, maar nog koploper

DUBLIN - Bondscoach Rob Ehrens was duidelijk na de zevende wedstrijd voor de FEI Nations Cup in Dublin. "We kunnen het ons niet permitteren om twee keer een ruiter met drie springfouten te hebben. Dan zijn we te ver weg, ook al rijden de andere ruiters een foutloze rit. In deze wedstrijd eindigden we als zevende en de oorzaak? We reden goed, maar niet goed genoeg. Het is een schrale troost om voor het eerst als klassementsleider naar Rotterdam af te reizen, maar daar zullen we toch alles op alles moeten zetten om dit seizoen in de FEI Nations Cup winnend af te sluiten", aldus Ehrens.

Voor Nederland ging Leon Thijssen (Baarlo) met Tyson als eerste van start. In beide manches noteerden zij een fout. Piet Raijmakers jr. (Asten) had de pech in de eerste manche, na geen paal geraakt te hebben, toch een strafpunt aan zijn rijbroek te krijgen voor het overschrijden van de tijd. In de tweede manche noteerde hij met Van Schijndel's Rascin één springfout. Leopold van Asten (Duizel), die met de schimmel VDL Groep Santana B aan de start verscheen als vervanger van Gert-Jan Bruggink en Primeval Wings noteerde in de eerste manche drie springfouten en hield in de tweede ronde de schade beperkt tot één balk. Ook Wout-Jan van der Schans (Nijkerk), die met Eurocommerce Seoul aan de start verscheen, noteerde in de eerste ronde drie springfouten. Hij revancheerde zich door in de tweede ronde foutloos te blijven. Zijn prestatie kon echter niet verhinderen dat Nederland als zevende, met één puntje achterstand op Duitsland eindigde, maar wel voor de dit seizoen traditioneel als laatste eindigende Denen. 
    
Na de eerste manche leken de Fransen op weg naar de overwinning terug te kunnen keren, want de beste drie combinaties van dit land hadden in de eerste omloop de lei geheel schoon weten te houden. De Ieren wisten in de eerste manche de schade beperkt te houden tot één hindernisfout, terwijl de Britten op twee hindernisfouten stonden, samen met de Belgen.

In de tweede manche noteerden alle Franse ruiters een springfout, waardoor zij op een totaal van twaalf strafpunten als derde eindigden, samen met de Belgen, bij wie Jos Lansink met Valentina van 't Heike alleen in de eerste rit een springfoput maakte. Omdat drie Britten foutloos bleven en dat slechts twee Ieren lukte en Dennis Lynch tegen een fout op de sloot aanliep eindigden na twee manches de Ieren en de Britten beide op acht strafpunten.

In de barrage die volgde bleef Nick Skelton met Carlo foutloos. Voor Ierland verscheen Billy Twomey met Tinka's Serenade in de ring, maar zij maakten een springfout, waardoor de Britten voor 40.000 toeschouwers in het ruiterstadion van Ballsbridge deze wedstrijd winnend wisten af te sluiten.

"Ik was graag met een iets ruimere voorsprong in Rotterdam begonnen, maar ik ben er van overtuigd dat we de voorsprong op de Duitsers en de Britten vast kunnen houden. Spannender is het voor Amerika, de Belgen en de Fransen in Rotterdam, want geen van deze drie landen is er zeker van ook volgend jaar in de Nations Cup van start te mogen gaan. Ik ben niet jaloers op de positie van hun chefs d'equipe, die ik me maar al te goed voor de geest kan halen", aldus Ehrens, die er daarmee aan refereerde dat hij pas na het winnen van de Nations Cup in Dublin 2010 zeker was ook in 2011 in deze meest prestigieuze competitie van start te kunnen gaan.

Gert-Jan Bruggink noteerde met Primeval What Exclusive een springfout in de rubriek voor zeven- en achtjarige paarden. Hij werd 23ste in dedoor de Amerikaanse Laura Kraut met Woodstock O gewonnen wedstrijd.     
    
Uitslag FEI Nations Cup
1) Groot-Brittannië - 8
- Barrage Nick Skelton / Carlo - 0 / 39.98
2) Ierland - 8
- Barrage Billy Twomey - Tinka's Serenade - ret.
3) België - 12
3) Frankrijk - 12
5) USA - 16
6) Duitsland - 24
7) Nederland - 25
- Leon Thijssen (Baarlo) - Tyson (Numero Uno x Voltaire) - 4 - 4
- Piet Raijmakers jr. (Asten) - Van Schijndel's Rascin (Ramiro x Pilot) - 1 - 4
- Leopold van Asten (Duizel) - VDL Groep Santana B (Mr.Blue x Almé) - 12 - (4)
- Wout-Jan van der Schans (Nijkerk) - Eurocommerce Seoul (Thunder van de Zuuthoeve x Lancer I) - (12) - 0
8) Denemarken - 40

Tussenstand
1) Nederland - 44
2) Duitsland - 40
2) Groot-Brittannië - 40
4) Ierland - 39.5
5) Frankrijk - 34.5
6) België - 30.5
7) USA - 28.5
8) Denemarken - 9

Laatste wedstrijd FEI Nations Cup
Rotterdam (Ned) - 25 - 28 augustus

Voor meer info zie: www.dublinhorseshow.com

Meer Springen

»
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)