CH Albergen is er weer klaar voor

ALBERGEN – Tijdens het jaarlijkse hippische festijn van paardensportvereniging Het Twentse Ros uit Albergen is het van 19 tot en met 22 april weer een en al dressuur en springen wat de klok slaat op de terreinen van de familie Kemna aan de Zenderenseweg 80. Drie dagen lang, van ’s morgens 09.00 uur tot de schemer invalt, komen zowel de beginnende ruiters en amazones aan de beurt als hun professionele ‘broeders en zusters’.

Voorzitter Jos Brinkman is al weken vantevoren bezig om de laatste puntjes op de i te zetten en heeft met behulp van medebestuursleden en tal van vrijwilligers weer een topprogramma in elkaar gedraaid. Denk bij de ‘toppers’ in elke springklasse bij de paarden maar eens aan de grote finale op zondag. Dan wordt er flink uitgepakt, want Het Twentse Ros bestaat 65 jaar.

Brinkman: "We hadden een groot feest en receptie kunnen organiseren, maar wij zijn er in de eerste plaats voor de deelnemers en het beoefenen van de sport. Daarom hebben wij er als bestuur voor gekozen om in de Grote Prijs van Albergen eens in de bus te blazen en samen met autobedrijf Haarhuis uit Geesteren een spiksplinternieuwe Peugeot 107 op deze finale te zetten. Die kan men echter alleen winnen als men zich in de dagen ervoor heeft geplaatst. De nummers één en twee van de plaatsingsrubrieken klassen B t/m ZZ komen daarvoor in aanmerking. Het kan dus zomaar zijn dat een jong beginnend talent met de glimmende Peugeot 107 naar huis gaat en de grote ster met iets in een envelopje, want wij verrijden die grote finale in handicap."

Het hippische festijn in Albergen kenmerkt zich evenzeer door een aantal rubrieken die in een landelijke competitie worden afgewerkt. Brinkman is daar als voorzitter en parcoursbouwer trots op. "Terwijl in Den Bosch wordt gereden om de Wereldbeker, komt alle jonge vaderlandse talenten naar Albergen om bondscoach Sven Harmsen te overtuigen van hun vorderingen. Zo is er bij de pony’s de Hartog Lucerne Trophy en de Roelofsen Raalte Trophy en de van den Boogerd Cup bij de junioren en young riders bij de paarden, waarvan de finales in mei in Eindhoven verreden worden. Dat zijn de ‘toppers’ waar Harmsen zijn nationale selecties uit kiest zoals bij de pony’s voor het EK. Elke hippische organisatie wil die wedstrijden graag in haar programma hebben. Het zijn bovendien de eerste outdoorselectiewedstrijden en op verzoek van de bondscoach is een sloot in het parcours opgenomen’, zegt de voorzitter van Het Twentse Ros.

Blij is de organisatie ook dat ze wederom The Thunderguys heeft kunnen strikken voor een showoptreden. Ditmaal komen de Belgen met een show die gebaseerd is op dressuurmatige gehoorzaamheid, zoals deze in de vrijheidsdressuur wordt toegepast. "Voor elke pony en paardenliefhebber een indrukwekkende belevenis", aldus Brinkman.

In het strodorp zijn tal van standhouders present en de consumpties en versnaperingen heeft de organisatie ook deze keer weer op één euro kunnen houden. Bovendien is het hippisch festijn aan de Zenderense Weg gratis toegankelijk.

Op zaterdagavond is er in de grote feesttent het 'Bries’n en Bloaz’n'-Festival. Dweilorkest Boet’n Aodem uit Albergen is dan gastheer van een drietal dweilorkesten uit de regio en dat belooft een heel spektakel te worden. Ook dan is de toegang vrij.

En voor de ruiters en amazones die aan drie dagen springen niet genoeg hebben, is er donderdagavond nog oefenspringen. Kortom, er valt veel te beleven tijdens het hippisch festijn van het jubilerende Twentse Ros Albergen.
Het volledige programma is te zien op: www.twentserosalbergen.nl

Op de foto toont Thunderguy Ivan Peeters een staaltje vrijheidsdressuur met Tex.

Meer Springen

»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)
»
Het succes van haar paard Imagine met Kim Emmen in 2024 galmt voor Conny Viscaal ook het jaar erop nog behoorlijk na. In Den Bosch werd de door haar... (11-04-2025)
»
KRONENBERG - Hessel Hoekstra is het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg goed begonnen. De ruiter van Stal Wiefferink legde in de eerste kwalificatie... (10-04-2025)
»
Met Michael Greeve, Willem Greve, Hessel Hoekstra, Marc Houtzager en Gerco Schröder als kartrekkers mag het concours van Het Twentse Ros zich in de... (10-04-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven Veldhuis liet zich woensdag van zijn sterkste kant zien tijdens de tweede editie van het midweekse Sectolin Springen bij de... (10-04-2025)
»
Voorzitter Jos Brinkman kijkt uit naar een opnieuw succesvolle editie van het concours van Het Twentse Ros uit Albergen. Het evenement wordt van... (09-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve eindigde zondag in zijn  eerste finale van de strijd om de Wereldbeker springen op een heel mooie zevende plaats. De nationaal... (06-04-2025)
»
BASEL - Hoewel Willem Greve en Kim Emmen in het basisparcours van het tweede onderdeel van de wereldbekerfinale in Basel een springfout kregen... (04-04-2025)
»
ERMELO –De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft springpaard Imagine vastgelegd. De twaalfjarige ruin (v. Cassini Gold) van de eigenaren Conny... (04-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve begon zijn eerste wereldbekerfinale donderdag met de vijftiende plaats in het eerste onderdeel, een wedstrijd op snelheid en... (03-04-2025)
»
BASEL – Willem Greve bijt donderdagavond in Basel tijdens zijn eerste deelname aan de finale voor de Wereldbeker springen het spits af voor Nederland... (03-04-2025)