Ererondjes met paard én auto

ALBERGEN - Remco Been reed zondag na afloop van de Grote Prijs van Albergen twee ererondjes. Eentje met zijn winnende L-paard Brigitte, de volgende achter het stuur van een Peugeot 107. De auto ter waarde van ruim 8500 euro was de lucratieve hoofdprijs van het hoofdnummer. De organisator, Het Twentse Ros, zette het vierwielige extraatje in ter gelegenheid van haar 65-jarige jubileum. En daar wilden de 26 deelnemers wel voor rijden.

In de strijd om de Grote Prijs was plaats voor alle ruiters - in handicap - die in de voorgaande rubrieken eerste of tweede waren geworden. Slechts twaalf van hen mochten terugkeren in de winnaarronde. En dat betekende dat al in de eerste omloop snel werd gereden en vaak de kortste route werd gekozen.

Uiteindelijk triomfeerde Remco Been op een zesjarige Regilio, die hij pas twee weken onder het zadel heeft. "Een superbeestje", vindt Been, die met zijn baas Eric Wiefferink op de voormalige terrein van Potijk in Geesteren aan een nieuwe toekomst is begonnen, samen met vriendin Anouk Winkel en Marie-Louise Bakker. "Het is voor ons de eerste wedstrijd, dan is het natuurlijk hartstikke leuk als je dan ook nog met een auto naar huis gaat", aldus Been, die aankondigde dat zijn vriendin Anouk Winkel vermoedelijk de bestuurder van het fraaie wagentje wordt.

"Het gaat super", oordeelt Been, die wel een stapje terug heeft moeten doen na zijn vertrek bij Stal De Huurne in Wierden. "Daar was alles helemaal super voor elkaar", weet hij. "Nu moeten we het bijvoorbeeld met een minder grote vrachtwagen doen. We moeten eerst wat opbouwen."

Een ander verschil is dat in Wierden de sport meer centraal stond en nu de aandacht vooral gericht is op het verdienen van een boterham. "De handel gaat voor de sport", beseft Remco Been. "Maar daar hoor je mij niet over klagen. Een ander moet ook weer eten. We hebben een paar goede klanten, voor wie we prima paarden rijden die we mee kunnen nemen naar concoursen. En in Geesteren ligt een uitstekende accommodatie. Alles wat we nodig hebben, is er."

Nathalie Janssen won zondag met Zalottey de eerste rubriek voor de klasse L, met ruim zeventiende seconde voorsprong op René Kamphuis met Zaza. René ter Wijlen bleef met zijn derde plaats op Avanti net buiten de Grote Prijs. Kim Ophof reed met Umatilla naar de winst in de tweede proef van de klasse L. Ken Willemsen gaf met Sensei meer dan een seconde toe, maar ging ook door naar de afsluitende strijd om de auto. Anouk Zwiers mocht ondanks haar derde stek met Balito afzadelen.

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)
»
ERMELO - De springruiters van TeamNL met Willem Greve en Hessel Hoekstra in de gelederen eindigden vrijdag in de prestigieuze wedstrijd voor de... (23-05-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven en Stef Veldhuis stalen afgelopen weekend de show tijdens Sectolin Jumping Haaksbergen met samen liefst vijf zeges. Vader Steven... (20-05-2025)
»
KESSEL – Bas van der Aa schreef zaterdag tijdens het CSI3* Jumping Peel & Maas International in het Limburgse Kessel op fraaie wijze de... (19-05-2025)
»
KESSEL – Amke Bekhuis reed op de eerste dagen van Jumping Peel & Maas International in Kessel goed vooraan mee. In beide rubrieken over 1,40... (17-05-2025)
»
WIERDEN – Jennifer Munsterhuis vertolkte na donderdag ook zaterdag een hoofdrol tijdens het meiconcours van De Eschruiters in Wierden. Met opnieuw... (11-05-2025)