Regionaal onderonsje in De Steeg

DE STEEG - De finale van de Medium Tour tijdens Outdoor Gelderland draaide vrijdag uit op een regionaal onderonsje. Kirsten Rikkert zegevierde met haar dertienjarige bruine ruin Sorrento. Anne-Liza Makkinga reed met Boeve's Montreux naar de tweede plaats en Sjaak Sleiderink bevestigde zijn toekomstmogelijkheden met zijn jongste aanwinst La Toya 44 door derde te worden.

Het zag ernaar uit dat Anne-Liza Makkinga de zege zou opeisen, maar Kirsten Rikkert bleek van haar scherpe tijd nog ruim een seconde te kunnen afknabbelen.

"Ik moest wel hard gaan, als ik wat wilde", aldus Kirsten Rikkert, want Anne-Liza had weinig tijd laten liggen. Gelukkig sprong Sorrento top en werkte hij super mee. Hij is hier de hele week al super goed, maar er gebeurde steeds net iets kleins waardoor we nog niet hadden gewonnen."

Sorrento is nu een jaar eigendom van haar vader. "Ik zat nog op de pony's toen we hem kregen. Van Sven Harmsen mocht ik nog geen paarden rijden, maar toen mijn ponytijd erop zat, heb ik hem opgepakt. Sorrento is het paard waarmee ik het vaakst heb gewonnen. Met hem ben ik het meest een combinatie en heb ik de meeste ervaring. Maar ook Winde en Ugano doen het heel goed hoor. Dit seizoen wil ik proberen zoveel mogelijk twee- en driesterren wedstrijden te rijden en het goed te doen bij de young riders. De laatste tijd mag ik niet klagen." 

Anne-Liza Makkinga eindigde met Tolan R als derde in de puissance. Ze maakte haar eerste fout in de eerste barrage, waarin Pim Mulder met Amiro en de Engelsman Ben Maher foutloos bleven.

Uitslag finale Medium Tour

Meer Springen

DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)