Dubbeldam en Schröder weer in Oranje

ROTTERDAM - Gerco Schröder met Eurocommerce London en Jeroen Dubbeldam met BMC Utascha SFN maken vrijdag 22 juni deel uit van het Nederlandse springteam tijdens het CHIO van Rotterdam. Bondscoach Rob Ehrens nam het duo, dat afgelopen weekeinde in Sankt Gallen medeverantwoordelijk was voor de zege in de landenwedstrijd in Rome, op in zijn ploeg voor de volgende ontmoeting in het kader van de FEI Nations Cup Top League.

Oranje, dat na Sankt Gallen aan de leiding gaat van deze competitie, bestaat verder uit Jur Vrieling met de deze week door het KWPN erkende hengst VDL Bubalu en Maikel van der Vleuten met de KWPN-hengst VDL Groep Verdi. Reserveruiter is Leon Thijssen met Tyson. Behalve dit vijftal komen nog twaalf Nederlandse ruiters aan de start.

Tijdens de persconferentie van het CHIO Rotterdam, dat dit jaar van 20 tot en met 24 juni wordt gehouden, kon voorzitter Frans Lavooij de aanwezigen vertellen dat de Olympische schaduw van Londen op een uiterst positieve wijze over het Rotterdamse evenement valt. "Gezien het enorme aantal deelnemers in de landenwedstrijd dressuur hebben we moeten besluiten een dag eerder te beginnen. Voor veel landen, waaronder Nederland, zijn deze dressuurwedstrijden in Rotterdam cruciaal als selectie- of observatiemoment", aldus Lavooij.

Bovendien kon Lavooij meedelen dat de Rotterdamse organisatoren zich bij de FEI hebben gemeld om in 2017 de Europese Kampioenschappen voor springruiters te willen gaan organiseren.

Voor onder andere Nederland, Spanje, Denemarken en Zweden vormen de Grand Prix, die op woensdag en donderdag op het programma staat, en de Grand Prix Special, die op vrijdag wordt verreden, onderdeel van selectie en observatie om de combinaties aan te wijzen die van start gaan tijdens de Olympische Spelen. In totaal komen er maar liefst negen volledige teams aan de start, aangevuld met de individuele dressuurruiters.

Voor Nederland komt daar nog bij dat zij, om aan de NOC*NSF-norm te voldoen om voor uitzending genomineerd te worden, in de landenwedstrijd bij de eerste acht moeten eindigen. "We zijn erg blij dat ons evenement een dergelijke belangrijke rol speelt in selectie en observatie in deze discipline, waardoor het publiek gegarandeerd absolute topsport in de dressuurring voorgeschoteld krijgt", aldus Lavooij.

Foto Gerco Schröder met Eurocommerce London van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)
»
Het succes van haar paard Imagine met Kim Emmen in 2024 galmt voor Conny Viscaal ook het jaar erop nog behoorlijk na. In Den Bosch werd de door haar... (11-04-2025)