Italiaans feestje in klasse M

SAASVELD – De titelstrijd van Kring Twente in de klasse M liep zaterdag uit op een buitenlands onderonsje. De 23-jarige Italiaan Vasca Campana reed met Meyboom’s Robben (v. Padinus) naar een overtuigende zege, de Finse Emilia Kerimaa eindigde op enige afstand als tweede met Bas. Jet Gerridsen mocht met Todea Z de derde prijs afhalen na de barrage, waarin ook Chantal Roesink met Amore Rz en Rudy Schröder met Meyboom’s Balaton foutloos bleven.

Net als Pleun Steenbeeke in de klasse L veroverde ook Vasco Campane enkele maanden geleden de outdoortitel van Kring Twente. Dat deed hij met Meyboom’s Beau du Valais, een broer van Robben.

Campana, eerder op de middag ook al goed voor de tweede plaats in de klasse L, kwam in augustus 2011 naar Twente om stalruiter de worden bij De Meyboom. “Het is alsof het gisteren was dat ik hier kwam”, glundert de Italiaan na zijn fraaie overwinning. “Het bevalt me hier geweldig. Het is hier alleen soms wat te koud. Ik zie me hier nog wel een jaar of tien blijven en misschien ga ik wel nooit meer weg. Ik wil hard werken en dan zien we wel waar we uitkomen.”

Hij zit nog maar twee maanden op Robben, de zevenjarige bruine ruin waarmee hij naar het succes snelde. “Hij is groot en doet alles wat je wilt. Hij is echt voorzichtig en heeft veel bloed. Het is ook nog eens een erg mooi model, prachtig om te zien.”

Hans Groeneveld van De Meyboom gelooft in een sportief prima toekomst voor Campana. “Via een relatie in Italië ben ik met Vasco in contact gekomen. Hij heeft voor enkele goede stallen in Italië gereden, maar was op zoek naar een nieuwe uitdaging. Nadat hij veertien dagen op proef bij ons was, was me wel duidelijk dat hij een getalenteerde jongen is.”

Vasco Campana hoort het glunderend aan. “Toen ik hier kwam, praatte ik alleen Italiaans. Hans was mijn leraar Engels.” Ook van het Nederlands begint hij steeds meer te begrijpen.
En zelfs het Twents is voor hem niet helemaal een onbekend fenomeen meer.

Wijzend op zijn rijbroek: “Rieboks, of nie?”

Uitslagen kampioenschappen Kring Twente

Meer Springen

»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)
»
Bij het momenteel ontbreken van een voorzitter verdeelt Rob Scherphof de taken van preses van PSV Sint Joris samen met de andere bestuursleden Robert... (16-08-2025)
»
STEGEREN – Steven en zoon Stef Veldhuis heersten vrijdag in de hoogste rubrieken tijdens het concours van de Heideruiters op de terreinen van de... (16-08-2025)
»
TUBBERGEN – De Schröder Masterclass is een garantie voor spektakel. De 24ste editie van het evenement op het Tubbergse stadhuisplein voor de... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het plein voor de Pancratius Basiliek in Tubbergen was op de maandag tijdens de Schröder Masterclass gebruikelijk het domein voor de... (12-08-2025)
»
HOUTEN – Amke Bekhuis presteerde zondag uitstekend met de tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* in Houten. Met haar tienjarige... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het venijn in de strijd om de Ladies Cup tijdens de 24ste editie van de Schröder Materclass zat zaterdag weer eens in de... (10-08-2025)
»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)