Dubbelslag Conor Drain in Markelo

MARKELO - Conor Drain sloeg zondag een dubbelslag tijdens de Snorrewindse Paardendagen in Markelo. De in Tubbergen woonachtige Ier won met Zidane zowel de rubriek op zand als die op gras in de klasse Z/ZZ. Drain moest op de zandpiste met aanzienlijk meer concurrenten afrekenen en hield Joukje Laarman met Arizona L, Gerben Morsink met Cartaire Z, Chantal Leusink met Varon en Lodelia Z achter zich.

Chantal Leusink was aanzienlijk sneller dan Conor Drain, maar moest tevreden zijn met de vierde plek omdat ze onderweg een balk aftikte.

Op de graspiste kon Drain zich een springfout permitteren, omdat nummer twee Henrike Fijn met Ronacino hetzelfde deed en langzamer was dan hij. Arno van den Burg werd als veruit snelste barrageruiter kansloos door drie springfouten.

Gerbert te Koppele schreef de zandrubriek voor de klasse M op zijn naam met Cala d'Or. Chantal Leusink werd tweede met Caswittinger en Wendy Ligtenberg met Radorette VDD derde als snelste vierfouter. Te Koppele en Leusink mogen door dat resultaat deelnemen aan de strijd om de Roelofsen Raalte Salland Cup. Ligtenberg was wel duidelijk de snelste op de grasbodem, waar ze ook Ellen Dubbink met Roderik en Wesley Mulder met Rosanna het nakijken gaf.

Carolien Teggeler met Christina en Freddie Smook met Verdana verdienden met hun eerste plaats in de rubriek op zand een startbewijs voor de RR Salland Cup in de klasse L. Mandy Hendriks kwam daarvoor met Do als derde zeshonderdste seconde te kort. Maria Appelboom verzekerde zich met Zomerstee's Veloce overtuigend van de winst in de wedstrijd op gras. Met royale voorsprong troefde ze op snelheid Maayke Raamsman met Stalypsa af. Ook nu werd Mandy Hendriks met Bo derde.

Veel deelname was er in de rubrieken voor de klasse B waarin stijlpunten te verdienen waren. Op de zandpiste werden de ruiters in twee groepen verdeeld. Maurice Wilmink was op Evita met 81 punten de beste van allemaal, maar ook Marieke Geronimus met Ziedaan (78,5) veroverde een eerste prijs. Sanne Lampers met Wannadoo Uno (76,5) en Soumaiya Quarbal met Bruggeman's Esperanto (75,5) werden tweede, Joy Meckelenkamp met Bibelot (74) en Valerie Vaanholt met Armani (72,5) werden als nummers drie genoteerd.

In de op gras verreden rubriek ging Marijn Soetekouw met Elabelle met de zege aan de haal (81), terwijl Wout Kuiphuis met Ewarrantos (78) en Soumaiya Quarbal (74) de tweede en de derde plek opeisten.

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)