Wendy Ligtenberg koestert Radorette

SAASVELD – Het scheelde maar een haar of Wendy Ligtenberg was zondag de sensationele winnares geworden van de 32ste editie van de strijd om de Twente Cup bij de paarden. Ze overleefde min of meer fortuinlijk de laatste schifting en moest in de winnaarronde twee seconden extra goedmaken door een springfout in de basisomloop. Toch kwam de 23-jarige amazone uit Nijverdal met de al zestienjarige Radorette schimmel (v. Corland) oog in oog met een spectaculaire zege, tot Remco Been als laatste concurrent een einde maakte aan een mooie illusie.

“Het klinkt gemeen, maar ik was wel de balken aan het tellen. Het was zuur dat Remco me toch nog versloeg. Maar ik gun het hem helemaal hoor. Bovendien komen we nog maar net uit de M en ben ik maar een amateur. Tweede worden in een veld met zoveel professionals is natuurlijk gewoon fantastisch.”

De realist zelve
Ze toonde zich toch al de realist zelve. “In de eerste ronde liep het van geen kant. Ik had het idee dat mijn paard wat last van de tanden had. Eigenlijk was het niet verdiend dat ik toen maar één springfout had, dat hadden er gewoon twee of drie moeten zijn. Maar toen ik hoorde dat ik toch nog een keer mocht rijden en het parcours zag, dacht ik meteen dat het wel wat voor ons zou zijn. Ik heb het verstand weer op nul gezet en heb Radorette van voren wat laten gaan. Met alles op groot redt ze zich wel. Ik hoef maar iets te gaan verzitten en ze gaat al. Daar leer ik langzamerhand aardig mee omgaan. Radorette is zo snel boven de sprong en in de wending dat het wel eens wat zou kunnen worden. En alles klopte precies, alles paste in het tweede rondje. Maar toen ik uit de ring kwam, was ik absoluut nog niet blij. Er moesten vooral in de ZZ nog een paar snelle ruiters komen.“

Een verhaal apart
Wendy Ligtenberg en Radorette VDD zijn een verhaal apart. Haar oom Henk en tante Jeanette kochten de schimmel drie jaar geleden toen ze al dertien was. “Als fokmerrie, ze had nog nooit gesprongen en alleen nog maar dressuur gelopen. Het is echt zo’n Holsteiner plaspeerd. Op een gegeven moment dacht ik dat ik er wel eens op kon gaan zitten. Ik reed naar een kruisje toe en daar had ze enorm veel plezier in. En ze sprong zo fijn dat ik haar twee weken later heb meegenomen op concours. Sindsdien zijn we onafscheidelijk.”

Vreselijk veel geluk gehad
Die band werd alleen maar versterkt nadat Wendy Ligtenberg tussen september 2013 en augustus zes operaties onderging. “Radorette heeft me op een ongelooflijke manier door die moeilijke periode heen getrokken door elke keer na een operatie met mij te winnen. Ik heb vreselijk veel geluk gehad dat ze nooit ontdekt is. Ze lopen er nu wel achteraan, maar ze heeft voor mij zo’n emotionele waarde dat ze nooit meer weg mag. En mijn oom en tante, die me altijd hebben gesteund, zijn het daarmee gelukkig helemaal eens.”

Meer Springen

MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)