Prima openingsdag Vincent Geerink

WIERDEN - De openingsdag van de eerste editie van Outdoor Wierden is voor Vincent Geerink uitstekend verlopen. Nadat de twintigjarige springruiter uit het Gelderse Gelselaar donderdagmiddag tweede werd in het springen over 1,30 meter, won hij ‘s avonds met Qrunch de la Roque (v. Kannan x Calvados) de wedstrijd over 1,40 meter. “Ik had het helemaal niet verwacht”, reageert hij.

In het 1,40 gingen liefst 94 internationale ruiters van start. “Ik was van plan om een vlotte ronde te rijden, maar niet zo zeer om te winnen”, vertelt Vincent Geerink. “Wel liep het vanaf hindernis 1 meteen heel fijn. Bovendien heb ik een paard dat snel kan draaien en graag met me wil meedoen.”

De snelheid heeft Qrunch de la Roque niet van een vreemde, aangezien hij van oorsprong uit een volbloed merrielijn komt. De elfjarige ruin had in Frankrijk zijn eerste internationale wedstrijden gesprongen, voordat hij in oktober naar Stal Geerink kwam. “Inmiddels hebben we hem al langer dan een half jaar, best bijzonder, want de handel is belangrijk voor onze stal. Maar met deze hebben we niet direct haast omdat hij dikkere proeven kan springen. Zo heb ik er zelf als ruiter ook nog wat aan.”

De zege is in elk geval loon naar werken voor de ruiter, die maar liefst vijftien paarden in training heeft. Hij werd ook nog eens negende in het 1,40 met de eind 2014 van Willem Greve overgenomen Beaumont (v. Vermont). De tweede prijs ging naar Michiel Brusse op Kom La Rodine (v. Lados BRD), gevolgd door de Duitser Matthias Lucas. Twentenaar Remco Been nam de vierde plek in met VDL Holland van de Bisschop (v. Heartbreaker).

In de rubriek over 1,30 meter reed Don Willemsen de beste ronde met Orange Clover Djetske (v. Warrant). Vincent Geerink werd tweede met Quirio de Berlandois (v. Lucciano), voor Fabienne Roelofsen op Hallo Hallo (v. Hinault).

De eerste internationale proef op 1,20 meterniveau kwam op naam van Linda Rijken met de zelf gefokte en opgeleide Ekira (v. Vaillant). Haar tactiek? Voor een hindernis langs de dubbelsprong indraaien, wat vrijwel niemand anders deed. De tweede prijs was voor de Libanese ruiter Emile Karim Fares met Bux Bunny (v. Padinus). Nuri Dijks en Robert Vos werden derde en vierde.

Op vrijdag gaat de eerste rubriek om 8.30 uur van start en vindt de rankingproef over 1,45 meter plaats rond 17.30 uur. 

STARTLIJSTEN EN UITSLAGEN

Voor meer info: www.outdoorwierden.com

Foto Vincent Geerink en Qrunch de la Roque van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)
»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)
»
AKEN –Het EK springen in La Coruna gaat alsnog aan de neus van Hessel Hoekstra voorbij. De reservecombinatie Michael Greeve en Denver schuift door... (06-07-2025)
»
AKEN – Hessel Hoekstra is zijn eerste CHIO Aken begonnen met een vorstelijk optreden. De ruiter uit Enter opende het toernooi dinsdag met een keurige... (02-07-2025)
»
OMMEN - Zoveel inschrijvingen van deelnemers dat het toezeggen van de ruiters bijna een grotere opgave is dan het organiseren van het internationaal... (01-07-2025)
»
ERMELO – Bondscoach Wout-Jan van der Schans heeft Willem Greve en Hessel Hoekstra aangewezen als deelnemers aan het Europees kampioenschap springen,... (30-06-2025)
»
KRONENBERG – Jeroen Dubbeldam hoefde zondag in de strijd om de Grote Prijs De Peelbergen over 1,45 meter met zijn tienjarige bruine ruin Kentucky N (... (30-06-2025)
»
HEETEN – Jarno Hesselink was zaterdag niet te kloppen in de rubriek over 1,30/1,35 meter met twee fasen tijdens het concours hippique in Heeten. Met... (30-06-2025)
»
BOEDAPEST - Met de derde plaats in de halve finale in Boedapest plaatsten de springruiters van TeamNL met Gert-Jan Bruggink in de gelederen, zich... (27-06-2025)
»
ENTER – Hessel Hoekstra voelt zich vereerd dat hij net als nationaal kampioen Willem Greve deel mag uitmaken van het team, dat Nederland van dinsdag... (27-06-2025)
»
ALMELO – De strijd om de Grote Prijs van de Almelose Ruiterdagen eindigde zaterdag in een fraaie zege voor Kim Bekhuis. Met haar elfjarige bruine... (21-06-2025)
»
ROTTERDAM - De springruiters van TeamNL boekten een fantastische overwinning in de derde wedstrijd van de FEI Longines League of Nations van dit... (20-06-2025)
»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)