EK-voorbereiding op De Driehoek

OMMEN - De derde internationale editie van Jumping de Driehoek, van 6 tot en met 9 augustus bij de familie Schuttert in Stegeren, staat voor veel ruiters in het teken van hun voorbereiding op het EK later deze maand in Aken. Toppers als Jeroen Dubbeldam, Gerco Schröder, Jur Vrieling, Jos Lansink, John Whitaker en de Amerikaanse Beezie Madden doen een gooi naar een deel van de weer aardig opgevoerde prijzenpot.

"De topruiters weten dat de faciliteiten bij ons uitstekend zijn en dat de bodem top is", verklaart Hendrik Jan Schuttert de internationale interesse. "En doordat we vorig jaar geïnvesteerd hebben in de verlichting van de piste, gaan de wedstrijden ‘s avonds langer door, zodat de mensen na hun werk bij ons kunnen komen genieten van de paardensport.”

De prijzenpot tijdens CSI Ommen is voor de ruiters flink beter gevuld dan tijdens de voorgaande edities. Er zijn vier hoog gedoteerde rankingproeven waarin ze punten kunnen verdienen voor de wereldranking en er is elke dag een show voor de toeschouwers. “Elk jaar proberen we een stap vooruit te zetten en zijn we op zoek naar een kwaliteitsverhoging voor zowel de sport als het publiek”, licht Hendrik Jan Schuttert toe.

Zo is het prijzengeld alleen al voor de Grote Prijs op zondagmiddag verhoogd naar 62.000 euro. “In totaal zitten we bijna aan het prijzengeld van een viersterrenconcours, terwijl we een CSI3* en CSI1* organiseren. We leggen de lat voor onszelf steeds hoger. Het is een hele klus om de financiering rond te krijgen, maar het ziet er goed uit. Sponsoren en ruiters zijn ontzettend enthousiast na onze eerste twee internationale edities.”

Een publiekstrekker zal de Puissance, het springen over een zeer hoge muur, op vrijdagavond zijn met een Kia Picanto voor de winnaar. De overige deelnemers krijgen 10.000 euro te verdelen. “Deze rubriek wordt nog maar weinig georganiseerd, maar is wel spectaculair. Nu we een auto voor de winnaar hebben en een goede prijzenpot voor de rest, is het voor de ruiters absoluut de moeite waard om in te schrijven.”

Op donderdag beginnen de internationale springwedstrijden, met ‘s avonds een nationale menwedstrijd. Wereldkampioen Jeroen Dubbeldam geeft zaterdagavond te paard een springclinic, waarna het spectaculaire jachtparcours over 1,45 meter van start gaat. Op zondag zijn er tuigpaardrubrieken voor en na de afsluitende Grote Prijs.

Behalve de feestavonden op vrijdag en zaterdag is het stro- en kinderdorp een bezoek waard. Nieuw is de Vechtdalstal, mogelijk gemaakt door de provincie Overijssel. Ondernemers, bestuurders en organisaties die een link hebben met het Vechtdal kunnen hun producten etaleren in de prachtige paardenstal van de familie Schuttert en netwerken met ondernemers van binnen en buiten de regio.

De toegang is elke dag gratis. Meer info: www.jumpingdedriehoek.nl

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)
»
Bij het momenteel ontbreken van een voorzitter verdeelt Rob Scherphof de taken van preses van PSV Sint Joris samen met de andere bestuursleden Robert... (16-08-2025)
»
STEGEREN – Steven en zoon Stef Veldhuis heersten vrijdag in de hoogste rubrieken tijdens het concours van de Heideruiters op de terreinen van de... (16-08-2025)
»
TUBBERGEN – De Schröder Masterclass is een garantie voor spektakel. De 24ste editie van het evenement op het Tubbergse stadhuisplein voor de... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het plein voor de Pancratius Basiliek in Tubbergen was op de maandag tijdens de Schröder Masterclass gebruikelijk het domein voor de... (12-08-2025)
»
HOUTEN – Amke Bekhuis presteerde zondag uitstekend met de tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* in Houten. Met haar tienjarige... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het venijn in de strijd om de Ladies Cup tijdens de 24ste editie van de Schröder Materclass zat zaterdag weer eens in de... (10-08-2025)
»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)
»
DUBLIN – Willem Greve won vrijdag met de foutloos gebleven springruiters van TeamNL met overmacht en overtuiging de landenwedstrijd van het... (08-08-2025)
»
Hij moest er aardig wat jaren op wachten, maar in 2024 mocht Bas van der Aa zich als winnaar laten huldigen van de Schröder Masterclass, waar hij al... (08-08-2025)
»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)