Peter Geerink erkent zijn meerdere

MARIENHEEM - Als laatste van vier starters in de barrage kwam Peter Geerink zondag 0,66 seconde te kort om de hoofdrubriek van de vierde editie van het CSI Salland in Mariënheem winnend af te sluiten. Het slotnummer werd afgesloten met een schitterende zege voor Henk Frederiks in de Roelofsen Horse Trucks Grote Prijs van Salland over 1,45 meter. "Henk heeft terecht gewonnen", vond Geerink na afloop. "Hij was absoluut de beste."

Op voorhand hadden maar weinig toeschouwers hun kaarten op de ruiter uit Tollebeek gezet. Hij won recent weliswaar zijn eerste Grote Prijs, maar de merrie die hij zondag zadelde had nog nooit een Grote Prijs gelopen.

Het afsluitende parcours, ontworpen door Quintin Maertens, vereiste veel rijkunst en inzicht van de ruiters en vermogen van de paarden. De hindernissen stonden niet te hoog, maar de oxers waren breed en de sprongen volgden elkaar snel op. Vooral in de driesprong viel regelmatig een balk, vaak doordat de ruiters hun paarden met teveel tempo door het lijntje daarvoor reden en de galop daarna te weinig gesloten kregen. Slechts vier bleven er foutloos. Ondanks een fout in de driesprong was er voor de altijd vlot rijdende Albert Zoer toch nog een plek in de top vijf met Gigolo (v. Cicero).

De goed bezochte Grote Prijs kreeg een spannende ontknoping. Ben Schröder reed voorwaarts maar safe rond met Urban Hero (v. Centurion Montfort) in 36,15 seconden. Daarna dook de op CSI Salland zeer succesvolle Leonie Jonkers 0,15 seconden onder de tijd met haar kleine, maar fantastisch springende Brazzaville (v. Quasimodo).

Ook Henk Frederiks leek aanvankelijk niet teveel risico te nemen, maar reed geen meter teveel met de pas achtjarige Corina (v. Verdi) en verraste iedereen door na de dubbelsprong van Roelofsen Horse Trucks zeer krap voorlangs de Rabobank-oxer te draaien, waarna hij in precies 35 seconden finishte.

Blij met tweede plaats
Peter Geerink, die begin dit jaar zijn internationale carrière weer oppakte, zag die draai niet zitten, legde het grondtempo een stuk hoger en werd tweede met Another Pleasure (v. For Pleasure) in 35,56 seconden.
Peter Geerink was blij met zijn tweede plaats. Als laatste starter in het deelnemersveld voegde hij zich op de valreep bij de barrageklanten. Geerink, die in het verleden de ene na de andere Grote Prijs won, liet in de barrage de winst liggen van hindernis 1 naar 2.

“M’n paard kwam wat tegen de hand en maakte de bocht groter dan gehoopt. De krappe wending na de dubbel had ons niets opgeleverd, dan was ik stil komen te staan, dus ik besloot om er omheen te rijden. Deze tweede plaats is mooi, maar wat valt het tegen om er internationaal weer in te komen. De kunst is om het je paard niet moeilijk te maken. Vroeger had je veel meer keuzes in de afstanden. Dan reed je zes of zeven galopsprongen tussen twee hindernissen, maar nu moet je bijna altijd de zes rijden om binnen de toegestane tijd te finishen. Van de zijlijn lijkt het allemaal makkelijk, maar dat valt in de ring toch wat tegen”, lacht Geerink.

“Voor mij ook nog geen vijfsterren concoursen hoor. Ik rijd liever een tandje lager zodat m’n paarden er plezier in houden, dan dat ik de boel moet forceren.” Zoon Sander Geerink sloot de Grote Prijs met Robinson als zevende af na een springfout in het basisparcours.

Tweede in drie weken
Zo won Henk Frederiks zijn tweede Grote Prijs in drie weken tijd en daarmee 9.900 euro. “Wat dat zegt over mij? Dat ik op dit moment heel goede paarden heb”, reageert de winnaar bescheiden. “Ik heb Ben B, waarmee ik kortgeleden mijn eerste Grote Prijs won, hier bewust wat lager gereden omdat hij altijd wat moet wennen aan de indoorconcoursen. Corina is een heel nuchter paard en zij liep hier haar eerste Grote Prijs. Ze deed het echt geweldig. Ze overziet alles heel goed en hoe hoger het wordt, hoe meer ze haar aandacht erbij heeft. Mijn tante heeft haar gefokt en wij zijn mede-eigenaar, net als van Ben B die bij mijn schoonvader geboren is.”

De finale van de Big Tour voor het CSI1* om de Jumping de Achterhoek Prijs werd ‘s ochtends gewonnen door de Deense ruiter Simon Yde met Cherie (v. Cellestial). Beste Nederlandse was hier Dominique Roelofsen op Dante (v. Canturano). In de wedstrijd over 1,35 meter won Gerco Schröder in een barrage met 22 deelnemers met Glock’s Debalia (v. Numero Uno). De top drie werd gecompleteerd door Albert Zoer op Heechhiem’s Cancun VDM (v. Balou du Rouet) en Remco Been met VDL Maleklou (v. Cordobes I).

Uitslag Grote Prijs van Salland
1. Henk Frederiks, Corina (Verdi), 0/0-35.00
2. Peter Geerink, Another Pleasure (For Pleasure), 0/0-35.56
3. Leonie Jonkers, Brazzaville (Quasimodo Z), 0/0-36.00
4. Ben Schröder, Urban Hero (Centurion Montfort), 0/0-36.15
5. Albert Zoer, Gigolo (Cicero), 4-55.03
6. Marriet Hoekstra, Wimphof’s Hinde (Berlin), 4-56,62
7. Sander Geerink, Robinson (Rubert R), 4-57.39

Voor alle uitslagen, zie www.csisalland.nl

Foto Peter Geerink met Another Pleasure van Wendy Scholten

 

 

Meer Springen

LEEUWARDEN - Na haar tweede plaats in 2025 was het zaterdagavond raak voor Evi Wiefferink. De twintigjarige amazone uit Wierden won met de... (18-10-2026)
LEEUWARDEN - De vertrouwde stem van speaker Bert de Ruiter klonk vrijdagavond even niet door het WTC Expo. Als waardering voor zijn ruim... (18-10-2026)
LEEUWARDEN – Hessel Hoekstra sloeg donderdag meteen toe op de eerste internationale dag van Indoor Friesland. Met de negenjarige hengst VDL Mindset... (16-10-2026)
HARBRINKHOEK – Markant paardenman Herman Seiger is zondag op 75-jarige leeftijd overleden. Seiger maakte naam als ruiter, fokker en handelaar. Hij... (12-10-2026)
IJSSELMUIDEN – Gerben Morsink schreef zaterdag met zijn negenjarige schimmelhengst Corthago Z (v. Cornet Obolensky)  in de Grote Prijs tijdens het... (11-10-2026)
SAASVELD – Mayke Leusink bewees vrijdag in de strijd om de Grote Prijs van Jumping Indoor Saasveld nog maar weer eens waarom ze momenteel als een van... (11-10-2026)
LIER – Gert-Jan Bruggink kan terugkijken op een geslaagd concours in het Belgische Lier. Hij sloot het vierdaagse CSI2* in de hal van De Azelhof met... (11-10-2026)
OSLO – Hessel Hoekstra sloot vrijdag in Oslo twee rubrieken af met een plek in de top tien. (10-10-2026)
SAASVELD – De eerste dag van Jumping Indoor Saasveld werd beheerst door het machtsvertoon van Steven Veldhuis. De Haaksbergenaar schreef woensdag... (08-10-2026)
OSLO – Hessel Hoekstra is het CSI5* in Oslo prima begonnen. In de Noorse hoofdstad, waar deze dagen wordt gestreden in het kader van de World Cup,... (08-10-2026)
SAASVELD - De wedstrijden voor springpaarden verplaatsen zich weer naar binnen. Het eerste concours in deze regio is het door De Molenruiters... (06-10-2026)
GEESTEREN – Benjo Plegt werd zaterdag tijdens de feestavond met circa tachtig gasten ter gelegenheid van het tachtigjarig bestaan van de vereniging... (29-09-2026)
BEDIZZOLE – Gert-Jan Bruggink beleefde een prima doorstart tijdens het CSI in het Italiaanse Bedizzole. Op de terreinen van het Borgo la Caccia reed... (19-09-2026)
VRAGENDER – Jasmin Seppälä kroonde zich vrijdag tot winnares van de Grote Prijs van Outdoor Vragender. Met haar vosmerrie Newsflash (v. Conthargos)... (15-09-2026)
ASCONA – Hessel Hoekstra en Thijmen en Faye-Louise Vos reden afgelopen weekend keurig in het voorste gelid mee tijdens het concours in het Zwitserse... (14-09-2026)
Gert-Jan Bruggink tekende afgelopen weekend voor prima prestaties tijdens het CSI2* in het Italiaanse Bedizzole. Op de terreinen van het Borgo la... (14-09-2026)
HELLENDOORN – Amazones domineerden vrijdag in de strijd om de Grote Prijs van Jumping Outdoorn Hellendoorn. Slechts twee mannelijke deelnemers... (11-09-2026)
HELLENDOORN – Steven Veldhuis ontpopte zich donderdag tot de grote man op de tweede dag van Jumping Outdoor Hellendoorn. De Haaksbergenaar veroverde... (11-09-2026)
RIJSSEN – De laatste editie van de TCN Jumping Tour van dit jaar leverde dinsdag een unieke ontknoping op. De toprubriek om de ‘kleine’ Grote Prijs... (09-09-2026)
HOEVELAKEN  - Hessel Hoekstra en Jessie Wiefferink waren zaterdag zeer succesvol tijdens het concours van de rijvereniging De Laak in Hoevelaken. (08-09-2026)