Zwijnenberg wint ook Sallandse finale

MARIËNHEEM – Op de succesreeks van Ellen Zwijnenberg tijdens de Sallandse Ruiterdagen bleek geen limiet te staan. Zondagavond laat won zij met de No Limit-afstammeling What’s ook de Z/ZZ finale. Van de 35 geplaatsten bleven er  uiteindelijk 8 ruiters/amazones foutloos, met Ellen op What’s als snelste in 33,22 seconden.

Pim Mulder met Amigo moest daar maar 3/100 seconde op toegeven maar troefde daarmee wel Rob Scherphof met Annebel af, die vrijdag ook niet verder kwam dan de derde plek en nu op zijn beurt Niels Nanning met Vitos naar plaats vier verwees.
Ken Willemsen met Celena Z (7) en Joanne Wes met Ailie (8) waren naast Scherphof de andere Tukkers die in de prijzen vielen.

In de finale klasse M ging de overwinning naar Peter Olthof (foto) met Centa Bella (Ovidius). De Duitse amazone Ann-Christin Klaas met Crown Z moest in de barrage ruim een seconde toegeven. Michelle Dijkerman werd met Cosmo derde voor de laatste nul-fouter Josta van Straaten met U-capitola-s. Steven Veldhuis reed met Cruders als absoluut snelste rond maar moest dat wel bekopen met een vallend balkje. Hij werd daardoor vijfde gevolgd door Nuri Dijks die met Ms13 eveneens een balk afwierp.

Eerder op de dag in de ZZ-Jacht was Peter Olthof dubbelwinnaar met respectievelijk Akkato en Cocktail in exact dezelfde geklokte 52 seconden. Niels Nanning bleef daar met Arly nipt achter en hij werd op de vierde plek gevolgd door Steven Veldhuis met Armani. Veldhuis eindigde in de Z-Jacht met Arlybet een plaatsje hoger achter Yo-Ann Kuipers met H.o.k.'s Red Bull op plaats twee en Marcelle Hokse die de ‘Way To Go’ had gevonden naar plaats een. Beau Vos eindigde met Van Quick K nog net in de prijzen als vijfde.

In het klassiek ZZ ging de dag-overwinning naar Steven Veldhuis met Armani. In de barrage was de Haaksbergenaar Anne - Liza Makkinga met Waikiki net te snel af. Dominique Roelofsen moest met Wladimir S genoegen nemen met een derde plaats op bijna 2 seconden van Veldhuis, die met Zjuliana Fairy V ook nog een achtste plek behaalde. Gelselaar Peter Geerink werd in deze rubriek met Zidane zesde.

In het Z-klassiek was Mark Bunting met Balougio iedereen de baas. Juulia Jylas met Babiche Van De Wolfsakker eindigde binnen dezelfde seconde als tweede voor de als derde in de barrage geëindigde Steven Veldhuis met Arlybet. Tom Brinkman kwam in deze rubriek met Wybren niet verder dan plaats zes.

Meer Springen

»
AKEN – Voor Hessel Hoekstra verliepen de donderdag en de vrijdag van het CHIO met sterk wisselend succes. De landenwedstrijd leverde de ruiter uit... (04-07-2025)
»
AKEN – Hessel Hoekstra is zijn eerste CHIO Aken begonnen met een vorstelijk optreden. De ruiter uit Enter opende het toernooi dinsdag met een keurige... (02-07-2025)
»
OMMEN - Zoveel inschrijvingen van deelnemers dat het toezeggen van de ruiters bijna een grotere opgave is dan het organiseren van het internationaal... (01-07-2025)
»
ERMELO – Bondscoach Wout-Jan van der Schans heeft Willem Greve en Hessel Hoekstra aangewezen als deelnemers aan het Europees kampioenschap springen,... (30-06-2025)
»
KRONENBERG – Jeroen Dubbeldam hoefde zondag in de strijd om de Grote Prijs De Peelbergen over 1,45 meter met zijn tienjarige bruine ruin Kentucky N (... (30-06-2025)
»
HEETEN – Jarno Hesselink was zaterdag niet te kloppen in de rubriek over 1,30/1,35 meter met twee fasen tijdens het concours hippique in Heeten. Met... (30-06-2025)
»
BOEDAPEST - Met de derde plaats in de halve finale in Boedapest plaatsten de springruiters van TeamNL met Gert-Jan Bruggink in de gelederen, zich... (27-06-2025)
»
ENTER – Hessel Hoekstra voelt zich vereerd dat hij net als nationaal kampioen Willem Greve deel mag uitmaken van het team, dat Nederland van dinsdag... (27-06-2025)
»
ALMELO – De strijd om de Grote Prijs van de Almelose Ruiterdagen eindigde zaterdag in een fraaie zege voor Kim Bekhuis. Met haar elfjarige bruine... (21-06-2025)
»
ROTTERDAM - De springruiters van TeamNL boekten een fantastische overwinning in de derde wedstrijd van de FEI Longines League of Nations van dit... (20-06-2025)
»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)