Zadelroof treft ook Lisa Everts

ENSCHEDE – Lisa Everts is een van de slachtoffers van de brutale zadelroof hij de Holzik Stables in Enschede. Bij de pensionstal aan de Allemansveldveldweg werden in de nacht van zondag op maandag zeventig zadels en hoofdstellen gestolen met een gezamenlijke waarde van 150.000 euro. De jonge Enschedese amazone moet als gevolg daarvan woensdag tijdens de Rabo Talendag en zaterdag en zondag tijdens de strijd om de nationale kampioenschappen in Ermelo met vervangend materiaal te paard.

Lisa Everts heeft haar paarden op stal staan bij de pensionstal en manege. Haar vader Paul over de roof: “Hier word je natuurlijk niet vrolijk van. Anderhalf jaar geleden is het ons ook al overkomen toen de paarden op stal stonden bij Denis Peters van Het Twentsche Veld. Het is allemaal nieuw spul dat ze hebben meegenomen. Behalve zadels en hoofdstellen hebben ze ook caps en singels weggehaald. Het moet een goed voorbereide actie zijn geweest. Er is een hek geforceerd en er zijn sporen in de wei gevonden. Maar of de daders ooit worden gepakt is de vraag. De kans is groot dat die al lang en breed met de buit naar het buitenland zijn vertrokken.”

“Zoiets als dit komt nooit gelegen", gaat Everts verder, "maar nu al helemaal niet. Op papier is alles geregeld en zal Lisa woensdag wel weer ander materiaal hebben. Maar dat is dan allemaal nog strak en niet gevormd. Dit is wel even een domper na een periode waarin het juist erg goed met haar gaat.”

De leerlinge van het Bonhoeffer College aan de Van de Waalslaan in Enschede, waar ze aan het eind van dit schooljaar haar diploma havo hoopt te halen, presteert de laatste tijd uitstekend. Na het overlijden van huisvriend en coach Sven Harmsen maakte ze een moeilijke tijd door. Ondertussen traint Hendrik Jan Schuttert haar al enkele maanden en is ze duidelijk weer op de goede weg.
Vader Paul: “Ze heeft er alles voor over om de top te halen, dat is haar absolute doel.“

Ze hoopt het vrijdag en zaterdag te bewijzen als ze met haar topper Archem B aan de strijd om de nationale springtitel in de klasse ZZ begint. “Ik hoop dat die roof voor mij geen nadelige invloed op de wedstrijd heeft. We gaan gewoon verder.”

Foto Lisa Everts van www.forotrailer.nl

Meer Springen

VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)