Zadelroof treft ook Lisa Everts

ENSCHEDE – Lisa Everts is een van de slachtoffers van de brutale zadelroof hij de Holzik Stables in Enschede. Bij de pensionstal aan de Allemansveldveldweg werden in de nacht van zondag op maandag zeventig zadels en hoofdstellen gestolen met een gezamenlijke waarde van 150.000 euro. De jonge Enschedese amazone moet als gevolg daarvan woensdag tijdens de Rabo Talendag en zaterdag en zondag tijdens de strijd om de nationale kampioenschappen in Ermelo met vervangend materiaal te paard.

Lisa Everts heeft haar paarden op stal staan bij de pensionstal en manege. Haar vader Paul over de roof: “Hier word je natuurlijk niet vrolijk van. Anderhalf jaar geleden is het ons ook al overkomen toen de paarden op stal stonden bij Denis Peters van Het Twentsche Veld. Het is allemaal nieuw spul dat ze hebben meegenomen. Behalve zadels en hoofdstellen hebben ze ook caps en singels weggehaald. Het moet een goed voorbereide actie zijn geweest. Er is een hek geforceerd en er zijn sporen in de wei gevonden. Maar of de daders ooit worden gepakt is de vraag. De kans is groot dat die al lang en breed met de buit naar het buitenland zijn vertrokken.”

“Zoiets als dit komt nooit gelegen", gaat Everts verder, "maar nu al helemaal niet. Op papier is alles geregeld en zal Lisa woensdag wel weer ander materiaal hebben. Maar dat is dan allemaal nog strak en niet gevormd. Dit is wel even een domper na een periode waarin het juist erg goed met haar gaat.”

De leerlinge van het Bonhoeffer College aan de Van de Waalslaan in Enschede, waar ze aan het eind van dit schooljaar haar diploma havo hoopt te halen, presteert de laatste tijd uitstekend. Na het overlijden van huisvriend en coach Sven Harmsen maakte ze een moeilijke tijd door. Ondertussen traint Hendrik Jan Schuttert haar al enkele maanden en is ze duidelijk weer op de goede weg.
Vader Paul: “Ze heeft er alles voor over om de top te halen, dat is haar absolute doel.“

Ze hoopt het vrijdag en zaterdag te bewijzen als ze met haar topper Archem B aan de strijd om de nationale springtitel in de klasse ZZ begint. “Ik hoop dat die roof voor mij geen nadelige invloed op de wedstrijd heeft. We gaan gewoon verder.”

Foto Lisa Everts van www.forotrailer.nl

Meer Springen

DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)