ZEGE EN NOG TWEE KEER IN TOP VIJF BIJ CSI5* SAUT HERMĖS IN PARIJS

Willem Greve houdt prima vorm vast

Willem Greve met Candy Luck Z.

PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de drievoudig nationaal kampioen drie keer in de top vijf.

Zijn beste resultaat boekte Greve vrijdag met de elfjarige bruine merrie Candy Luck Z (v. Comme il Faut 5) in de door hem gewonnen openingsrubriek over 1,45 meter met twee fasen. Een dag later leverde de rubriek over 1,55 met twee ronden met hetzelfde paard een vijfde positie op.

Na de hoofdrubriek op zondag om de Grote Prijs over 1,60 meter met barrage in het Grande Palais mocht Willem Greve de vierde prijs afhalen na zijn twee ritten met de vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de Zeshoek). Hij was de minst snelle deelnemer van de vier die ook in de extra omloop niet op een fout waren te betrappen. Het was wel goed genoeg voor een fraaie beloning van liefst 40.000 euro. De zege ging naar de Brit Scott Brash met Helo Chadora Lady, Harrie Smolders bezette met Mr. Tac de gedeelde tweede plaats. De Zwitser Martin Fuchs reed met Conner Jeu precies dezelfde tijd.

Conor Drain met Kordon VDL
Conor Drain met Kordon VDL
Winst Conor Drain
Tijdens de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera tekende Conor Drain voor een overwining. Met zijn elf jaar oude donkerbruine hengst Kordon VDL (v. Glenfiddich won de Twentse Ier op superieure wijze de rubriek over 1,40 meter met twee fasen op zaterdag.

Drain werd vrijdag ook nog twee keer vijfde. Dat lukte hem in de finale voor vijfjarige paarden met de bruine ruin Nadim van de Kruishorst (v. Eldorado van de Zeshoek) en met de twaalfjarige bruine ruin Jamal EB (v. Action-Breaker) in de rubriek over 1,40 meter op tijd, waarin Jessie Wiefferink met haar achtjarige bruine merrie Noble Ami (v. Comthago VDL) als zevende eindigde.
De amazone uit Wierden sloot zondag de wedstrijd over 1,45 meter met twee fasen met de merrie als negende af.

Zoe Osterhoff boekte dinsdag al een derde tijd in een van de twee groepen over 1,40 meter voor zevenjarige paarden met haar bruine merrie Ottilie 15 (v. Ogano Sitte). Vrijdag liet ze er met de schimmelmerrie Violette van Spalbeek (v. Vigo d’Arsouilles) een achtste plaats op volgen in de proef over 1,45 meter met barrage.

Amke Bekhuis reed drie keer naar een positie in de top tien. Haar beste resultaat  was een zesde plek in de rubriek over 1,45 meter op vrijdag met haar zestien jaar oude Acuero (v. Acorado). Een dag eerder leverde haar optreden met de ruin over 1,45 met dezelfde hoogte al een tiende positie op. Met de acht jaar jonge bruine merrie Bubble Juppie MXL Z (v. Bamako de Muze) werd ze zondag negende over 1,40 meter met twee fasen.

Meike Zwartjens kwam donderdag in het Belgische Opglabbeek na de rubriek over 1,35 meter met de achtjarige bruine Rex van ’t Eigenlo (v. Echo van ’t Spieveld) als vijfde uit de strijd. 
 

Meer Springen

Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORTWORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fortworth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel van... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)