Willem Greve derde met Carambole

DRACHTEN - Willem Greve reed vrijdagavond met zijn bruine Holsteiner hengst Carambole (v. Cassini x Concerto) naar de derde plaats in de rubriek over 1,50 meter met barrage. De Markeloër moest een kleine twee seconden toegeven op winnaar Marc Houtzager en de bijna negentienjarige bruine hengst Opium. Het paard dat aan zijn afscheidstournee bezig is, was ook ruim anderhalve seconde sneller dan nummer twee Amber Feijen met Briljant. Gerben Morsink werd zesde met Faithfull.

Mooier is het niet te regisseren. Volgende week het officiële afscheid van de sport, vrijdag nog een belangrijke proef winnen op ICNN Drachten. De 19-jarige hengst Sterrehof’s Opium (v. Polydor) maakte ondanks zijn leeftijd een verpletterende indruk onder het zadel van Marc Houtzager in de toprubriek van de dag. Het resultaat: 6.250 euro aan prijzengeld en een jubelstemming in het team rondom Houtzager.

“Wat dit voor mij betekent? Super mooi natuurlijk, maar voor het paard nog veel mooier. Opium heeft dit verdiend. Een week voor zijn afscheid een dikke proef winnen met barrage op die leeftijd, dat is gewoon heel speciaal. En onderweg gewoon nog bokken, dat is hij nog niet verleerd”, lacht Marc Houtzager.

Van de 67 deelnemers, zeker ook niet de minsten, kwalificeerden er zich slechts zeven voor de barrage. Amber Fijen reed een gestroomlijnde slotrit met de pas negenjarige Briljant (v. Chacco Blue), maar good-old Sterrehof’s Opium liet zich nog korter draaien en pakte de leiding. Het publiek hield de adem in bij de Franse snelheidsduivel Julien Epaillard, die bijna drie seconden sneller finishte maar een balk liet vallen op de laatste hindernis. De derde prijs ging dus naar Willem Greve met de ook al zo fantastisch springende hengst Carambole.

Als een hengst als Opium nog zo grandioos springt en topfit is, zou je vraagtekens kunnen zetten waarom hij uit de sport teruggetrokken wordt. “Ja, dat snap ik wel. Hij kan nog wel een paar jaar doorlopen, maar je moet een keer een afscheid plannen en dat hadden we gedaan. Beter zo’n afscheid dan dat hij straks veel minder goed springt. Ik ga hem wel missen. Dat zeker. Ik heb hem bijna tien jaar op stal gehad, maar hij krijg een super plekje op Stoeterij Sterrehof van zijn eigenaren Ivo en Ellen Campagne. Zondag loopt hij hier in Drachten zijn allerlaatste wedstrijd, de Grote Prijs. En dan volgende week op Jumping Amsterdam zijn laatste keer in de ring”, vertelt Houtzager, die met Opium nog deel nam aan de Olympische Spelen in Hongkong 2008.

Chantal Regter superieur
Chantal Regter boekte een superieure zege in de wedstrijd over 1,45 meter op tijd voor de Medium Tour. Met de vosmerrie Bengel SFN (v. Jupilot x Hors la Loi) reed ze de rest van het veld op behoorlijke achterstand. Marlon Modolo Zanatelli kwam met Vera nog het dichtst in haar buurt. Gert-Jan Bruggink eindigde als derde met Conelly Z.

Sander Geerink pakte met Wonderboy S een vierde prijs mee in de twee fasenrubriek over 1,35 meter in de Small Tour. De Belgische Nadege Janssen won met Bravour. Gert-Jan Bruggink voerde als nummer acht met Dakota V. Schutterhof drie Twentse deelnemers aan. Kirsten Rikkert met Winde RAG en Ben Schröder met Complemento werden negende en tiende.

Meer Springen

SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)