Willem Greve beste man Oranje

HICKSTEAD - De Nederlandse springruiters hebben hun goede prestatie van een paar weken geleden in Falsterbo (overwinning) niet kunnen herhalen in Hickstead. In de Zuid-Engelse plaats Hickstead kwam de equipe van Rob Ehrens in de voorlaatste wedstrijd van de FEI Furusiyya Nations Cup niet verder dan de zevende plaats. België won de wedstrijd na barrage met Zwitserland en de Verenigde Staten.

In de tussenstand staat Nederland nu op de derde plaats na 7 van de 8 wedstrijden en is zeker van deelname aan de finale. “We zijn zeker van deelname aan de finale in Barcelona. Dat is het beste wat we vandaag kunnen melden”, meldt bondscoach Rob Ehrens opgelucht. “De paarden sprongen goed, maar we hadden net een paar fouten te veel. Ja, dan doe je gewoon niet mee in de top.”

Willem Greve en Carambole NOP waren de beste Nederlandse combinatie met vlekkeloze nulronde in de eerste manche en een fout op de immense open waterhindernis. Jur Vrieling en zijn imponerende schimmel VDL Zirocco Blue NOP reden een smetteloze foutloze tweede manche. In de eerste manche was een springfout en overschrijding van de tijd de oorzaak van de vijf strafpunten voor het tweetal. “Jur reed wat behoudend de eerste ronde. Die tijdfout was eigenlijk niet nodig geweest”, analyseert Ehrens het optreden van de Groninger.
 
België, Zwitserland en het team van de Verenigde Staten reden barrage na een totaal van vier strafpunten over twee manches. België won en neemt daarmee de leiding in de tussenstand. Frankrijk staat nu tweede. Door de vijfde plaats in Hickstead blijft Duitsland achter Nederland in de tussenstand. Volgende week in Dublin is de laatste wedstrijd waar de Ieren, de Britten, Zwitsers, Italianen en Spanjaarden nog punten kunnen verdienen. Nederland rijdt ook in Dublin en is al zeker van deelname aan de finale van de landenwedstrijden eind september in Barcelona.
 
Uitslag FEI Furusiyya Nations Cup Hickstead

1. België 0 strafpunten na barrage
2. Zwitserland, 4 na barrage
3. Verenigde Staten 8 
4. Frankrijk 5
5. Duitsland 9
6. Groot Brittannië 11
7. Nederland 17 
Johnny Pals (As), Vignet (v.Heartbreaker) 12 – 8
Harrie Smolders (Grobbendonk), Don VHPZ (v.Diamant de Semilly) 4 – 4
Willem Greve (Markelo), Carambole NOP (v.Cassini I) 0 - 4
Jur Vrieling (Holwierde), VDL Zirocco Blue NOP (v.Mr Blue) 5 - 0
8. Italië 37 
 
Tussenstand FEI Furusiyya Nations Cup
1. België 350 (4)
2. Frankrijk 310 (4)
3. Nederland 295 (4)
3. Zweden 295 (4)
5. Duitsland 285 (4)
6. Groot Brittannië 255 (3)
7. Zwitserland 250 (3)
8. Ierland 205 (3)
9. Italië 200 (3)
10. Spanje 195 (3)

Meer Springen

»
KESSEL – Bas van der Aa schreef zaterdag tijdens het CSI3* Jumping Peel & Maas International in het Limburgse Kessel op fraaie wijze de... (19-05-2025)
»
KESSEL – Amke Bekhuis reed op de eerste dagen van Jumping Peel & Maas International in Kessel goed vooraan mee. In beide rubrieken over 1,40... (17-05-2025)
»
WIERDEN – Jennifer Munsterhuis vertolkte na donderdag ook zaterdag een hoofdrol tijdens het meiconcours van De Eschruiters in Wierden. Met opnieuw... (11-05-2025)
»
WIERDEN – Hessel Hoekstra en Wesley ter Harmsel van Stal Wiefferink sprongen er donderdag uit in de hoofdrubriek over 1,40 meter op de eerste dag van... (09-05-2025)
»
MANNHEIM – Zoe Osterhoff boekte dinsdag een mooi succes in de Grote Prijs van Mannheim over 1,60 meter met barrage. De Duitse amazone van Stal De... (07-05-2025)
»
DEURNE – Lars Schröder imponeerde de afgelopen dagen tijdens het Riders Festival op de terreinen van Green Valley Estate in Deurne. De jonge... (05-05-2025)
»
ERMELO – Op de twee slotdagen van het CSI1* op het sportcentrum van de KNHS in Ermelo waren er overwinningen voor Jeroen Dubbeldam over 1,35 meter... (05-05-2025)
»
MANNHEIM - Hessel Hoekstra was zondag een van de beste Nederlandse ruiters tijdens de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in Mannheim. De ruiter van... (05-05-2025)
»
ERMELO – Matt Garrigan met de elfjarige bruine merrie Grace V (v. London) en Anke Bekhuis met de vijftien jaar oude ruin Acuero (v. Acorado,... (03-05-2025)
»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)