Vierde plek Dubbeldam in Neumünster

NEUMUNSTER - Jeroen Dubbeldam eindigde zaterdag als vierde in een rubriek over 1,50 met barrage tijdens het CSI van Neumünster. Met BMC Veyron moest hij de overwinning laten aan Marc Houtzager met Uppity. Gert-Jan Bruggink (foto) maakte met Cash Juniore een springfout in de basisomloop en werd negende. Dezelfde positie bezette hij zondag ook met Primeval Exclusive in de finale van de zeven- en achtjarige paarden, waarin hij eveneens een balk hoorde vallen. Jeroen Dubbeldam maakte al in de eerste ronde een springfout met BMC Wizzerd TN en werd twintigste in de door Jenne-Friederike Meijer met Clarimo gewonnen wedstrijd.

In de Grote Prijs van Neumünster konden de Tukkers geen potten breken. Jeroen Dubbeldam moest het na een springfout in de eerste ronde doen met een 23ste plaats op BMC Quality Time, Gert-Jan Bruggink tikte met Andrea twee keer te zwaar het houtwerk aan (26ste) en Willem Greve haalde met Ude de finish van het basisparcours de finish niet.

Gert-Jan Bruggink is het indoorconcours van Neumünster goed begonnen. Met Cash Junior legde de ruiter uit De Lutte vrijdagavond beslag op een keurige derde plaats in de zwaarste rubriek van de dag over 1,50 meter. Bruggink moest met zijn tijd van 55,45 net iets minder dan een seconde toegeven op winnaar Thomas Weinberg met Escobar (54,46) en had minder dan een halve seconde achterstand op Albert Zoer met Sam (54,98). 

Hendrik-Jan Schuttert werd 22ste na een springfout met Cerona Z, Willem Greve 43ste met Perpetua, die twee balken liet vallen.

Eerder op de dag was Bruggink met Primeval What Exclusive als eerste niet-Duitser al vijfde geworden in de rubriek over 1,35 meter voor zeven- en achtjarige paarden. Marc Houtzager eindigde direct na hem als zesde met Waterloo MH. Jeroen Dubbeldam kwam als snelste vierfouter niet verder dan de 29ste plek met BMC Wizzerd TN. Jörg Kreutzmann triomfeerde met Temple Moon.

Hendrik-Jan Schuttert was met Undiamo op de zeventiende plek een van de achttien foutloze deelnemers in het 1,45 meter-springen tegen de klok. Willem Greve noteerde met Ude twee strafpunten, omdat hij teveel tijd nam. Tobias Meijer won met Boris.

Meer Springen

Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)